Toto je 10 najkrajších pláží v Európe!

Stále hľadáte to správne miesto pre vašu tohtoročnú dovolenku? First minute ponuky sa pomaly, ale isto míňajú, a vy si neviete vybrať? Možno vám pri rozhodovaní pomôže aj tento výber TOP 10 najkrajších pláží v Európe.

TOP 10 najkrajších pláží Európy

 

10. Pláž Cala Macarella, Menorca, Španielsko

najkrajsie-plaze-v-europe-dovolenka-menorca
 

Rebríček najkrajších pláží Európy začneme na ostrove Menorca, ktorá je známa ako mladšia sestra Malorky v Baleárskych ostrovoch. Žiadne veľké hotelové rezorty plné dovolenkárov tu nenájdete, o to viac vás poteší božský pokoj a prírodné krásy, ktoré sa na tomto kúsku zeme ukrývajú. Jedným z pokladov Menorky sú aj nádherné divoké, panenské pláže, z ktorých ako tú jednoznačne „naj“ vyberáme pláž s názvom Cala Macarella.

Nachádza sa na juhozápade ostrova a jej zátoka je tvorená skalnatými útesmi. Úžasnú prírodnú scenériu dotvára jemný, biely piesok a osviežujúce pínie. Priaznivcov šnorchlovania a potápania poteší čistučké more, v ktorom je viditeľnosť takmer 5 metrov. Osobité čaro dodáva zátoke výhľad na žiarivé jachty a plachetnice hojdajúce sa na vode. Odporúčame prejsť sa popri útesoch aj na vedľajšiu menšiu, tichú pláž Cala Macarelleta, ktorá je obľúbená najmä medzi nudistami.

⇒  DOVOLENKA MENORCA – FIRST A LAST MINUTE ZÁJAZDY 

 

9. Pláž Ksamil, ostrovy Ksamil, Albánsko

 najkrajsie-plaze-v-europe-dovolenka-albansko

 

Áno, aj v tejto, turistmi zatiaľ úplne neobjavenej, krajine majú jednu z najkrajších pláží Európy. Nachádza sa pri mestečku Ksamil v oblasti Saranda, ktorá je centrom turizmu na Albánskej rivére a svojím bielym pieskom a tyrkysovými vodami vás prenesie do exotiky. Pri opaľovaní sa pritom môžete pozerať na grécky ostrov Korfu. Odporúča sa tiež požičať si čln a preskúmať tunajšie priezračné more a krásy nedotknutej prírody.

⇒  DOVOLENKA ALBÁNSKO – FIRST A LAST MINUTE ZÁJAZDY

 

8. Pláž Myrtos, Kefalónia, Grécko

najkrajsie-plaze-v-europe-grecko-plaz-myrtos

 

Táto pláž bola niekoľkokrát vyhlásená za najkrajšiu pláž Grécka a právom sa ocitá v rebríčkoch najkrajších pláží sveta. Nádherné farby mora a biela kamienková pláž určite očaria aj vás. Tým, že dno mora je tvorené bielymi vápencovými okruhliakmi, voda hrá krásnymi odtieňmi bledomodrej a kúpanie v nej je jedinečným zážitkom. Prvý zážitok vás však čaká už na samotnej ceste k pláži, ktorá vedie z kopca, takže sa vám naskytne neopakovateľný výhľad na celú scenériu okolia. Pláž je dostatočne priestranná, svoje kľudné miestečko si na nej preto nájde každý.

Zaujímavosťou sú voľne pobehujúce kozy :) po vrcholkoch útesov nad plážou. Neľahnite si preto priamo pod útesy, aby vás nezasiahli padajúce kamienky a uvoľnené skaly.

⇒  DOVOLENKA GRÉCKO – FIRST A LAST MINUTE ZÁJAZDY

 

7. Pláž Zlatni Rat, Brač, Chorvátsko

najkrajsie-plaze-v-europe-chorvatsko

 

Najvyhľadávanejšia pláž Chorvátska je v tvare trojuholníkového rohu, od čoho je odvodený aj jej názov „zlatý roh“ alebo zlatý mys, a patrí medzi to najkrajšie, čo môžete v krajine tisícich ostrovov zažiť.

Nachádza sa v južnej časti ostrova Brač v malebnom mestečku Bol a návštevníkov láka na krásne výhľady a krištáľovo čisté more obmývajúce pláž pokrytú okruhliakmi. Nebuďte však prekvapení prístupom do mora, ktorý je pomerne strmý.

 

Dovolenka Chorvátsko

 

6. Pláž Armaçao de Pera, Algarve, Portugalsko

najkrajsie-plaze-v-europe-portugalsko

 

Práve z tejto krásnej pláže sa v 15. storočí vydali Portugalci na výpravnú cestu za objavením nových kultúr a národov. Piesok sa tiahne, kam len oko dovidí, more je nádherne čisté a osviežujúce a pobrežie lemujú mohutné útesy. Panoráma ako stvorená na letný oddych. Najjužnejší región Portugalska, Algarve, sa však oplatí navštíviť aj mimo hlavnej sezóny. Klíma je mierna a počasie je príjemne slnečné počas celého roka.

⇒  DOVOLENKA PORTUGALSKO – FIRST A LAST MINUTE ZÁJAZDY

 

5. Pláž Apella, Karpathos, Grécko

najkrajsie-plaze-v-europe-dovolenka-grecko

 

Najkrajšia pláž v Stredomorí… Aj takýto prívlastok má pláž Apella na gréckom ostrove Karpathos nachádzajúcom sa medzi Krétou a Rodosom. Ostrov je sám o sebe krásny, prevažne hornatý, plný vodných potôčikov, borovicových lesov a olivových hájov, a táto krásna panoráma lesnatých kopcov tvorí pozadie pre pláž Apella. Je dlhá 500 metrov, pričom je rozdelená na dve časti. Jedna je pokrytá jemnými kamienkami a pieskom a druhá je viac skalnatá a divokejšia, ako stvorená na pozorovanie podmorského sveta.

 

4. Pláž Marasusa, Tropea, Taliansko

najkrajsie-plaze-v-europe-taliansko

 

Tropea je jedno z najkrajších mestečiek južného Talianska a často je nazývaná aj klenotom regiónu Kalábria. Pobrežie, na ktorom sa nachádza, má dokonca prezývku „La Costa degli Dei“, čo znamená „pobrežie bohov“. Keď tam prídete, hneď pochopíte prečo. Žiarivý biely piesok, majestátny kostol týčiaci sa na vysokom brale, okolie plné citrusových a olivových hájov, lány viníc, ale najmä priezračné more akvamarínovej farby, ktoré vám bude nápadne pripomínať to karibské…

 

booking kalabria

 

Ak chcete o tomto mestečku vedieť viac, prečítajte si tento článok, ktorý sme napísali po príchode z našej dovolenky v Kalábrii.

 

3. Pláž Rondinara, Korzika, Francúzsko

najkrajsie-plaze-v-europe-korzika

 

Ďalšia z nádherných pláží, ktorá sa pravidelne umiestňuje v zozname tých najkrajších pláží celého sveta. Pred pár rokmi skončila dokonca 3. mieste! Čo je na nej také očarujúce? Krištáľovo čisté more tyrkysovej farby, príjemne jemný biely piesok a atraktívna prírodná scenéria tvorená kontrastom červených skál a zelených pásov voňavých borovíc a kerov makchie. Idylku dotvárajú siluety jácht na obzore.

Túto pláž nájdete v kúzelnej zátoke ostrova Korzika medzi mestami Porto Vecchio a Bonifacio. Okrem leteckej dopravy priamo na ostrov sem dovolenkári radi zavítajú na výlet trajektom aj z ich dovoleniek vo francúzskom Marseille, Nice a dostať sa sem dá aj z talianskeho prístavu v Janove.

⇒  DOVOLENKA KORZIKA – FIRST A LAST MINUTE

 

2. Pláž Navagio, Zakynthos, Grécko

najkrajsie-plaze-v-europe-grecko-navagio

 

Trojlístok TOP gréckych pláží nám uzatvára tá najatraktívnejšia a najobľúbenejšia – známa pláž Navagio nachádzajúca sa na ostrove Zakynthos. Pohľad na pohľadnicovú dovolenkovú scenériu bieleho piesku a tyrkysového Iónskeho mora obklopenú strmými útesmi dotvára starý vrak stroskotanej pašeráckej lode. Možno aj vďaka nemu si vyslúžila ďalší prívlastok, a to „najfotogenickejšia pláž“.

Pláž Navagio nájdete na severozápade ostrova a prístupná je výlučne loďou z Laganasu, prípadne z prístavu Porto Vromi. Pre jedinečný výhľad zhora si musíte vyjsť na vrchol útesu do neďalekej dedinky Anafonitria.

⇒  DOVOLENKA ZAKYNTHOS – FIRST A LAST MINUTE

 

1. Pláž Cala Goloritze, Sardínia, Taliansko

10 Oct 2012, Italy --- Cala Goloritze, Golfo di Orosei, Parco Nazionale del Gennargentu e Golfo di Goloritze, Sardinia, Italy --- Image by © K. Kreder/Corbis

 

Sardínia je svojimi krásnymi plážami, ktoré sa rozprestierajú takmer pozdĺž celého pobrežia, preslávená, nie je teda jednoduché vybrať iba jednu. Rebríčku najkrajších pláži v Európe však kraľuje pláž Cala Goloritze nachádzajúca sa v strede východného pobrežia, a je zapísaná aj na zozname UNESCO. Tak ako tisíce dovolenkárov pred vami, aj vy budete isto očarení predovšetkým  divokou krásou skalnatých masívov, ktoré tvoria dokonalé pozadie pre magickú zátoku obklopujúcu pláž. Je doslova rajom pre všetkých, ktorí obľubujú šnorchlovanie a podmorský svet, a je to tiež obľúbené miesto horolezcov zdolávajúcich obrovskú skalnú vežu priamo nad morom, Punta Goloritze.

Za objavením tejto nádhernej a netuctovej pláže však stojí drobná obeta, ktorou bude namáhavejšia cesta k nej. Približne hodinu trvajúca pešia „túra“ od najbližšieho parkoviska pri Su Porteddu vedie cez nedotknuté pohorie Supramonte di Baunei. Atmosféra tohto dokonalého miesta však rozhodne stojí za to!

Ak vás táto pláž a Sardínia zaujala, zoznam najkrajších 15 pláží tohto talianskeho ostrova nájdete v článku: „Najkrajšie pláže Sardínie – veľký dovolenkový prehľad!“

 

FIRST MINUTE Sardínia, LAST MINUTE Sardínia

 

Boli ste na niektorej z najkrajších pláží Európy alebo sa ešte len chystáte? Napíšte nám v komentároch!

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Prečítajte si aj ďalšie naše články:

Dovolenka 2019 – First minute alebo last minute? Mallorca – dovolenka na kúzelnom španielskom ostrove a 12 skvelých tipov, ako si ju užiť! Predstavujeme vám 13 najkrajších pláží pre dovolenku na ostrove Mallorca!

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.