kefalónia najkrajšie pláže

Kefalónia – TOP 12 najkrajších pláží

Chcete spoznať najkrajšie pláže Kefalónie? Vydajte sa spolu s nami na poznávaciu cestu po ostrove a zistite, ktoré z množstva úžasných pláží v tomto gréckom raji na zemi sú tie naj.

Kefalónia je miestom, kde sa nachádza veľa nekonečne dlhých a rozmanitých pláží. Na niektorých nájdete piesok, na iných malé kamienky a na jednej môžete dokonca ležať na červenom piesku. Zátoky, ktoré sú dnes chránené a navštevované turistami, kedysi slúžili ako útočisko pre pirátov. 

Najkrajšie pláže Kefalónie

12. Pláž Foki

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Foki je síce maličká, ale veľmi obľúbená pláž v Kefalónii nachádzajúca sa v úžasnom prírodnom zátiší obsypanom olivovníkmi. Je domovom mnohých tuleňov, odkiaľ pochádza aj jej názov. Tuleň sa po grécky totiž povie „foki“.

Dostanete sa na ňu asi za 5 minút autom z dedinky Fiskardo. Nenájdete tu žiadne plážové vybavenie, ale hladní určite neostanete. Priamo nad plážou ja malá taverna, kde si môžete objednať vynikajúce rybie špeciality.

Ak sa vydáte na prechádzku po pravej strane pláže, natrafíte na množstvo krásnych jaskýň a zátok. 

Prečítajte si aj: Dovolenka Kefalónia a 10 úžasných miest, ktoré musíte vidieť!

11. Pláž Emblisi

kefalónia najkrajšie pláže

Ďalšiu malebnú pláž v tejto oblasti nájdete približne za 20-30 minút, ak sa vyberiete peši z dedinky Fiskardo. Ľahko dostupná je však aj autom, ktoré pohodlne odparkujete na priestrannom parkovisku. Nachádza sa v odľahlej zátoke s priezračným morom obklopená bujnou vegetáciou a skalami. Opaľovanie a kúpanie sa v tejto panenskej prírode s výhľadom na sviežu zeleň stáva ozajstným zážitkom…

Pláž je posiata bielymi okrúhlymi kamienkami a vďaka veľmi pozvoľnému vstupu do vody si tu more užijú aj rodiny s malými deťmi. Občerstviť sa môžete v malom plážovom bare prevádzkovaným sympatickým starším pánom a jeho dcérou :).

Jedinou nevýhodou tejto tak trochu exoticky pôsobiacej pláže je množstvo dovolenkárov vo vrcholiacej letnej sezóne, ktorí si chcú túto krásu užiť rovnako ako vy. Ak máte tú možnosť, príďte si ju vychutnať naplno radšej v júni alebo v septembri. Alebo sa vyberte na pláže, ktoré nie sú zatiaľ až tak veľmi známe. Pár tipov na „tajné“ pláže vám prinášame aj my nižšie v článku.

10. Pláž Ammes

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Ammes vyniká predovšetkým svojím hebkým zlatistým pieskom a malebným zjavom surovej prírody. Skalnaté útvary vystupujúcez mora a svieža zeleň pokrývajúca okolie túto atmosféru ešte viac umocňuje. Nenachajte sa však pomýliť… Táto malá, ale čistá pláž ocenená modrou vlajkou, je výborne vybavená a bezpečná. Návštevníkom je k dispozícii požičovňa ležadiel, slnečníkov, sprchy, kaviareň, miesto prvej pomoci a plavčík. Voda je pri brehu plytká, takže príjemné kúpanie v mori si užijú aj neplavci.

Veľmi blízko pláže nájdete aj ďalšie kaviarne a taverny, takže ani hladní tu rozhodne nezostanete. Ak budete mať chuť osviežiť sa niečím chladeným v plážovom snack bare, odporúčame dať si tzv. „cappuccino freddo“, aké vidíte na tejto fotke. Presne takýto výhľad vás čaká pri popíjaní tohto sladkého energiu-dodávajúceho nápoja priamo z baru.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Ammes sa nachádza na juhozápade Kefalónie, približne 10 km od hlavného mesta Argostoli v tesnej blízkosti letiska. Pobyt na pláži tak budete mať „ozvláštnený“ o občasné prelety pristávajúcich lietadiel. Ak však nemáte malé deti, ktorým by mohol tento hluk prekážať, tak je to úplne v pohode. Drvivá väčšina ľudí z toho má naopak zážitok, a mnohí ju vyhľadávajú dokonca práve kvôli tomu :).

9. Pláž Agia Eleni

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Náš prvý tip na „tajnú pláž“ je menšia pláž Agia Eleni. Nájdete ju na polostrove Paliki, asi 30 km od mesta Lixouri, blízko malej dedinky Vilatoria. Nachádza sa neďaleko veľmi známej pláže Petani. Niektorí ju aj nazývajú prívlastkom „malá Petani“, pretože je rovnako krásna.

A je to jednoznačne jedno z najlepších miest na šnorchlovanie a pozorovanie podmorského sveta na ostrove. Čaká vás množstvo jaskýň a skalných tunelov, ktorými môžete preplávať a kochať sa všetkou tou nádhernou ukrytou pod morskou hladinou.

Väčšinou si na nej horúce letné dni vychutnávajú miestni Kefalónčania. Aby ste si však na tejto kúzelnej pláži s komornou atmosférou „chytili“ svoje miestečko, je lepšie prísť ráno. Cesta k nej je dosť úzka, strmá a kľukatá, takže rozhodne nič pre nervóznych šoférov. S troškou trpezlivosti sa to ale dá zvládnuť a uvidíte, že tá námaha bude stáť za to. Všade okolo vás sú len vysoké útesy, nespútaná príroda a šíre more v úžasných sýtych modrých odtieňoch.

Aaa, aby sme nezabudli. Keďže nejde o žiadnu veľkú masovú pláž, nečaká vás tam vôbec žiadne vybavenie, ani slnečníky, ani bar, jednoducho nič. Prineste si teda so sebou všetko, čo budete po celý deň počas užívania si tohto malého kúska raja na zemi potrebovať.

8. Pláž Xi

kefalónia najkrajšie pláže
foto: Beldi Photography

Pláž Xi alebo „červená pláž“ je výnimočná zvláštnou červenkasto-hnedou farbou hebkého piesku naviateho z africkej Sahary. Práve to ju robí tak vyhľadávanou. Na ostrove totiž žiadnu podobnú pláž nenájdete. Spolu so slnkom odrážajúcimi sivo-bielymi ílovitými útesmi a tyrkysovo sfarbeným morom tvorí červená nádherný kontrast, čo robí túto pláž mimoriadne fotogenickou.

Oplatí sa sem prísť aj tým, ktorí nemajú radi malé pláže počas vrcholiacej sezóny doslova praskajúce vo švíkoch. Na pláži Xi si určite každý nájde svoje súkromie a priestor. Rozprestiera sa v celkovej dĺžke skoro 4 km a v niektorých častiach má šírku až 50 m. Priezračné more je pri pobreží plytké, čo poteší všetky rodiny s malými deťmi.

kefalónia najkrajšie pláže

Dostali ste zrazu chuť na vychladenú orosenú Coca-colu či sladučkú Pinacoladu? Nie je problém :). Nájdete tu (takmer) všetko, po čom by ste mohli počas horúceho dňa pri mori zatúžiť – občerstvenie, reštaurácie a rozvoniavajúce taverničky. Samozrejmosťou sú sprchy a požičovne lehátok a slnečníkov, ale aj vybavenia na vodné športy.

Ak si tu budete chcieť vychutnať dovolenkový deň aj vy, musíte sa vydať do južnej časti Kefalónie. Od mesta Lixouri je pláž vzdialená asi 10 km, a od hlavného mesta Argostoli približne 40 km.

7. Pláž Pessada

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Táto maličká skrytá pláž, nachádzajúca sa asi 12 km východne od Argostoli, má veľmi zvláštne čaro… Hneď na úvod však treba povedať, že má od dovolenkárov asi najviac kontroverzných hodnotení. Na jednej strane sú tí, ktorí ju milujú, a je to podľa nich jedna z top 5 pláží na Kefalónií hlavne vďaka svojej neobyčajnej atmosfére a panenskej krajine všade navôkol.

Kúpať sa v tyrkysových vodách v nádhernej romantickej zátoke je úžasný pocit. Piesok je príjemne mäkkučký, more krištáľové, a celkový obraz dotvárajú roztrúsené skaly okolo zálivu. Ideálne miesto na oddych pri mori…

No sú aj takí, ktorí sa napriek tej kráse, ktorá ich tam čakala, nevedia preniesť cez blúdenie autom, kým našli to správne miesto. Nepotešilo ich ani malé parkovisko pre asi len 4-5 áut a 120 schodov, ktorými sa k pláži treba dostať cez strmé útesy. Treba počítať aj s tým, že všetko, čo budete cez deň potrebovať, si musíte so sebou priniesť sami, pretože v osamotenej prírodnej zátoke sa pre turistov samozrejme nič nenachádza. Tak ale nestojí ten kúsok raja za to? :)

Najbližšie obchody a občerstvenie však môžete nájsť v dedinke Pessada vzdialenej asi štvrťhodinku pešo od pláže. A milovníci vína môžu ochutnať aj tradičné miestne víno vo vinárstve Divino alebo cestou sladučké hrozno. Ak sa budete chcieť ešte trochu poprechádzať, vyberte sa ku kostolu Estravromenos, ktorý nájdete na samom vrchu dedinky.

Prejsť na pokračovanie článku – najkrajšie pláže Kefalónie…

Podobné články