kefalónia najkrajšie pláže

Kefalónia – TOP 12 najkrajších pláží

Chcete spoznať najkrajšie pláže Kefalónie? Vydajte sa spolu s nami na poznávaciu cestu po ostrove a zistite, ktoré z množstva úžasných pláží v tomto gréckom raji na zemi sú tie naj.

Kefalónia je miestom, kde sa nachádza veľa nekonečne dlhých a rozmanitých pláží. Na niektorých nájdete piesok, na iných malé kamienky a na jednej môžete dokonca ležať na červenom piesku. Zátoky, ktoré sú dnes chránené a navštevované turistami, kedysi slúžili ako útočisko pre pirátov. 

Najkrajšie pláže Kefalónie

12. Pláž Foki

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Foki je síce maličká, ale veľmi obľúbená pláž v Kefalónii nachádzajúca sa v úžasnom prírodnom zátiší obsypanom olivovníkmi. Je domovom mnohých tuleňov, odkiaľ pochádza aj jej názov. Tuleň sa po grécky totiž povie „foki“.

Dostanete sa na ňu asi za 5 minút autom z dedinky Fiskardo. Nenájdete tu žiadne plážové vybavenie, ale hladní určite neostanete. Priamo nad plážou ja malá taverna, kde si môžete objednať vynikajúce rybie špeciality.

Ak sa vydáte na prechádzku po pravej strane pláže, natrafíte na množstvo krásnych jaskýň a zátok. 

Prečítajte si aj: Dovolenka Kefalónia a 10 úžasných miest, ktoré musíte vidieť!

11. Pláž Emblisi

kefalónia najkrajšie pláže

Ďalšiu malebnú pláž v tejto oblasti nájdete približne za 20-30 minút, ak sa vyberiete peši z dedinky Fiskardo. Ľahko dostupná je však aj autom, ktoré pohodlne odparkujete na priestrannom parkovisku. Nachádza sa v odľahlej zátoke s priezračným morom obklopená bujnou vegetáciou a skalami. Opaľovanie a kúpanie sa v tejto panenskej prírode s výhľadom na sviežu zeleň stáva ozajstným zážitkom…

Pláž je posiata bielymi okrúhlymi kamienkami a vďaka veľmi pozvoľnému vstupu do vody si tu more užijú aj rodiny s malými deťmi. Občerstviť sa môžete v malom plážovom bare prevádzkovaným sympatickým starším pánom a jeho dcérou :).

Jedinou nevýhodou tejto tak trochu exoticky pôsobiacej pláže je množstvo dovolenkárov vo vrcholiacej letnej sezóne, ktorí si chcú túto krásu užiť rovnako ako vy. Ak máte tú možnosť, príďte si ju vychutnať naplno radšej v júni alebo v septembri. Alebo sa vyberte na pláže, ktoré nie sú zatiaľ až tak veľmi známe. Pár tipov na „tajné“ pláže vám prinášame aj my nižšie v článku.

10. Pláž Ammes

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Ammes vyniká predovšetkým svojím hebkým zlatistým pieskom a malebným zjavom surovej prírody. Skalnaté útvary vystupujúcez mora a svieža zeleň pokrývajúca okolie túto atmosféru ešte viac umocňuje. Nenachajte sa však pomýliť… Táto malá, ale čistá pláž ocenená modrou vlajkou, je výborne vybavená a bezpečná. Návštevníkom je k dispozícii požičovňa ležadiel, slnečníkov, sprchy, kaviareň, miesto prvej pomoci a plavčík. Voda je pri brehu plytká, takže príjemné kúpanie v mori si užijú aj neplavci.

Veľmi blízko pláže nájdete aj ďalšie kaviarne a taverny, takže ani hladní tu rozhodne nezostanete. Ak budete mať chuť osviežiť sa niečím chladeným v plážovom snack bare, odporúčame dať si tzv. „cappuccino freddo“, aké vidíte na tejto fotke. Presne takýto výhľad vás čaká pri popíjaní tohto sladkého energiu-dodávajúceho nápoja priamo z baru.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž Ammes sa nachádza na juhozápade Kefalónie, približne 10 km od hlavného mesta Argostoli v tesnej blízkosti letiska. Pobyt na pláži tak budete mať „ozvláštnený“ o občasné prelety pristávajúcich lietadiel. Ak však nemáte malé deti, ktorým by mohol tento hluk prekážať, tak je to úplne v pohode. Drvivá väčšina ľudí z toho má naopak zážitok, a mnohí ju vyhľadávajú dokonca práve kvôli tomu :).

9. Pláž Agia Eleni

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Náš prvý tip na „tajnú pláž“ je menšia pláž Agia Eleni. Nájdete ju na polostrove Paliki, asi 30 km od mesta Lixouri, blízko malej dedinky Vilatoria. Nachádza sa neďaleko veľmi známej pláže Petani. Niektorí ju aj nazývajú prívlastkom „malá Petani“, pretože je rovnako krásna.

A je to jednoznačne jedno z najlepších miest na šnorchlovanie a pozorovanie podmorského sveta na ostrove. Čaká vás množstvo jaskýň a skalných tunelov, ktorými môžete preplávať a kochať sa všetkou tou nádhernou ukrytou pod morskou hladinou.

Väčšinou si na nej horúce letné dni vychutnávajú miestni Kefalónčania. Aby ste si však na tejto kúzelnej pláži s komornou atmosférou „chytili“ svoje miestečko, je lepšie prísť ráno. Cesta k nej je dosť úzka, strmá a kľukatá, takže rozhodne nič pre nervóznych šoférov. S troškou trpezlivosti sa to ale dá zvládnuť a uvidíte, že tá námaha bude stáť za to. Všade okolo vás sú len vysoké útesy, nespútaná príroda a šíre more v úžasných sýtych modrých odtieňoch.

Aaa, aby sme nezabudli. Keďže nejde o žiadnu veľkú masovú pláž, nečaká vás tam vôbec žiadne vybavenie, ani slnečníky, ani bar, jednoducho nič. Prineste si teda so sebou všetko, čo budete po celý deň počas užívania si tohto malého kúska raja na zemi potrebovať.

Hľadáte ubytovanie na Kefalónii?

Od bytov a dovolenkových viliek s výhľadom na more až po hotely každej kategórie… Vybrať si môžete napríklad z ponuky súkromných ubytovaní na airbnb alebo na známom portáli booking.com s garanciou najnižšej ceny.

8. Pláž Xi

kefalónia najkrajšie pláže
foto: Beldi Photography

Pláž Xi alebo „červená pláž“ je výnimočná zvláštnou červenkasto-hnedou farbou hebkého piesku naviateho z africkej Sahary. Práve to ju robí tak vyhľadávanou. Na ostrove totiž žiadnu podobnú pláž nenájdete. Spolu so slnkom odrážajúcimi sivo-bielymi ílovitými útesmi a tyrkysovo sfarbeným morom tvorí červená nádherný kontrast, čo robí túto pláž mimoriadne fotogenickou.

Oplatí sa sem prísť aj tým, ktorí nemajú radi malé pláže počas vrcholiacej sezóny doslova praskajúce vo švíkoch. Na pláži Xi si určite každý nájde svoje súkromie a priestor. Rozprestiera sa v celkovej dĺžke skoro 4 km a v niektorých častiach má šírku až 50 m. Priezračné more je pri pobreží plytké, čo poteší všetky rodiny s malými deťmi.

kefalónia najkrajšie pláže

Dostali ste zrazu chuť na vychladenú orosenú Coca-colu či sladučkú Pinacoladu? Nie je problém :). Nájdete tu (takmer) všetko, po čom by ste mohli počas horúceho dňa pri mori zatúžiť – občerstvenie, reštaurácie a rozvoniavajúce taverničky. Samozrejmosťou sú sprchy a požičovne lehátok a slnečníkov, ale aj vybavenia na vodné športy.

Ak si tu budete chcieť vychutnať dovolenkový deň aj vy, musíte sa vydať do južnej časti Kefalónie. Od mesta Lixouri je pláž vzdialená asi 10 km, a od hlavného mesta Argostoli približne 40 km.

7. Pláž Pessada

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Táto maličká skrytá pláž, nachádzajúca sa asi 12 km východne od Argostoli, má veľmi zvláštne čaro… Hneď na úvod však treba povedať, že má od dovolenkárov asi najviac kontroverzných hodnotení. Na jednej strane sú tí, ktorí ju milujú, a je to podľa nich jedna z top 5 pláží na Kefalónií hlavne vďaka svojej neobyčajnej atmosfére a panenskej krajine všade navôkol.

Kúpať sa v tyrkysových vodách v nádhernej romantickej zátoke je úžasný pocit. Piesok je príjemne mäkkučký, more krištáľové, a celkový obraz dotvárajú roztrúsené skaly okolo zálivu. Ideálne miesto na oddych pri mori…

No sú aj takí, ktorí sa napriek tej kráse, ktorá ich tam čakala, nevedia preniesť cez blúdenie autom, kým našli to správne miesto. Nepotešilo ich ani malé parkovisko pre asi len 4-5 áut a 120 schodov, ktorými sa k pláži treba dostať cez strmé útesy. Treba počítať aj s tým, že všetko, čo budete cez deň potrebovať, si musíte so sebou priniesť sami, pretože v osamotenej prírodnej zátoke sa pre turistov samozrejme nič nenachádza. Tak ale nestojí ten kúsok raja za to? :)

Najbližšie obchody a občerstvenie však môžete nájsť v dedinke Pessada vzdialenej asi štvrťhodinku pešo od pláže. A milovníci vína môžu ochutnať aj tradičné miestne víno vo vinárstve Divino alebo cestou sladučké hrozno. Ak sa budete chcieť ešte trochu poprechádzať, vyberte sa ku kostolu Estravromenos, ktorý nájdete na samom vrchu dedinky.

6. Pláž Skala

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Jedna z najdlhších pláží Kefalónie, Skala, sa rozprestiera v rovnomennom rybárskom mestečku neďaleko zálivu Mounda v južnom cípe ostrova. Je obľúbená najmä vďaka zlatistému piesku (v niektorých častiach s prímesou jemných kamienkov) a zaujímavej kombinácii skalnatých výbežkov a sviežich zelených kopcov s voňavými borovicovými lesmi, ktorými je obklopená.

Na popularite jej však pridáva predovšetkým jej excelentné plážové vybavenie a čistota ocenená modrou vlajkou, vďaka čomu si tu dovolenku užijú aj tí najnáročnejší a najpohodlnejší dovolenkári. Spoznali ste sa v tomto opise aj vy? :) Okrem toho, že si môžete dať dobré jedlo či drinky priamo na pláži v príjemnom tieni slnečníka, k dispozícii je vám aj požičovňa s vybavením pre vodné športy, plážový volejbal a deň si môžete spríjemniť okrem iného, napríklad aj hrou petanque. V tesnej blízkosti pláže nájdete ešte množstvo ďalších kaviarní, taverien a barov.

Radi objavujete podmorský svet? Vďaka priezračne čistému moru si tu môžete dosýta užiť aj šnorchlovanie či potápanie. Kúpanie je príjemné, vstup do vody je vo väčšine oblastí pláže pozvoľný, takže vhodný aj pre rodiny s deťmi. Šírka pláže je až do 30-40 metrov. Keďže ide o dlhú rovnú pláž a nie malú chránenú lagúnu, občas tu zafúka osviežujúci vietor.

Počas vrcholiacej letnej sezóny môže byť pláž v jej hlavnej časti plná, ale tým, že je dostatočne dlhá, nie je problém zájsť do odľahlejších oblastí, kde si určite vychutnáte vytúžené chvíle pokoja a odpočinku. Smerom na sever od letoviska Skala sa pláž tiahne až do vzdialenosti takmer 3 kilometrov, kde je ohraničená skalnatým útesom.

5. Pláž Lourdas

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Azúrové spenené vlny, smaragdové kopce s bujnou vegetáciou, hebučká piesková pláž… Ľahnite si pod slnečník, popíjajte Mojito a užívajte si božský výhľad ako z pohľadnice! Toto úchvatné dovolenkové zátišie skvelo dopĺňa hora Mount Aenos v pozadí.

Lourdas je maličká dedinka nachádzajúca sa asi 25 minút autom juhovýchodne od hlavného mesta. Je ľahko dostupná aj autobusmi priamo z Argostoli alebo ostatných dedín. Stojí na svahu, takže dovolenkárom ponúka ohromujúce výhľady na more v najrôznejších odtieňoch modrej.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž nesúca rovnaké meno, je organizovaná a výborne vybavená. Prenajmite si vodný skúter alebo kanoe, alebo si s partiou zahrajte plážový volejbal. Z množstva taverien a kaviarní si môžete vybrať tú, ktorá vás najviac očarí svojím prostredím či naláka na neodolateľné vôňe. Zájdite si napríklad do obľúbenej taverny Klimatis so strechou porastenou viničom a stolovaním v typickom gréckom štýle a dajte si čerstvé morské plody, Souvlaki, Moussaku alebo mäsový koláč Kephalonia. Určite budete odchádzať spokojní!  

Chcete vedieť čo v okolí? Neďaleko od pobrežia sa napríklad nachádza starobylý kláštor Sissia. A ak dostanete chuť preskúmať ďalšie pláže, v blízkosti nájdete nádhernú pláž Pessada a pláž Agios Thomas.

4. Pláž Fteri

kefalónia najkrajšie pláže

Takmer neznáma pláž Fteri pokrytá bielymi kamienkami je skrytým pokladom ostrova Kefalónia. Nájdete ju medzi plážou Myrtos, na ktorú sa nápadne podobá a plážou Petani. Jej čaro spočíva najmäv tom, že je ťažšie prístupná, a preto tam ľudí vždy spočítate na prstoch rúk.

A ako sa na toto kúzelné miesto dá dostať? Na ceste z Lixouri odbočíte na cestu k miestnej skládke odpadu, na jej konci prejdete ešte kúsok k malému parkovisku, od ktorého musíte trištvrťhodinku kráčať sledujúc červenú značku. Ďalším, menej náročnejším spôsobom je doplaviť sa na pláž loďou. Za 15 eur sa k nej odveziete napríklad z Agia Kiriaki.

3. Pláž Makris Gialos

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže
Dionysis Fokas

Jednu z najnavštevovanejších pláží v Kefalónii, Makris Gialos, nájdete veľmi blízko hlavného mesto Argostoli. Je od neho vzdialená len 3 km. No nielen vďaka tomu je lákadlom pre tisícky turistov. Leží totiž v krásnom prostredí krištáľovo čistého zálivu a vyniká hebkým pieskom zlatistej farby. Vďaka jeho čistote a priezračnému moru je Makris Gialos jednou z najlepších piesočných pláží na ostrove!

Po celej svojej dĺžke je posiata lehátkami a slnečníkmi, v ktorých nájdete úľavu pred páliacim slnkom. Letným drinkom sa osviežite napríklad v plážovom bare Costa Costa alebo v niektorej z taverien v blízkosti. Súčasťou pláže je aj centrum vodných športov, kde si môžete požičať paddleboard, vodný skúter a mnoho iného na morské dobrodružstvá. A keď už spomíname more, vstup doň je postupný, takže sa sem smelo vyberte okúpať aj s malými deťmi. A nezabudnite si šnorchel alebo potápaciu masku! Bola by škoda nepreskúmať tunajší podmorský svet…

2. Pláž Antisamos

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

A blížime sa do finále! Druhou najkrajšou plážou na ostrove Kefalónia je podľa väčšiny hodnotení prekrásna pláž Antisamos. Pochváliť sa môže dokonale čistým morom, bielymi oválnymi kamienkami a nádhernými lesmi, ktoré obklopujú celý záliv.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž sa nachádza 27 km východne od Argostoli blízko prístavu Sami. Dostanete sa k nej cestou od mestečka Sami, počas ktorej sa vám budú núkať fantastické výhľady na pobrežie pod vami. Neváhajte sa zastaviť a dosýta si ich vychutnajte. Sú naozaj dychberúce…

Táto pláž sa stala dokonca aj slávnou filmovou kulisou. Objavila som vo filme ,,Mandolína kapitána Corelliho „, čo je prinieslo takpovediac zo dňa na deň svetovú slávu a množstvo turistov sem zablúdi práve vďaka tomu. Tyrkysové vody plné pestrofarebných rybiek lákajú na objavovanie krás aj pod morskou hladinou. A aby sme nezabudli – pláž je plne vybavená, takže si tu bezstarostne môžete vychutnávať krásne horúce dni. Všetko, po čom počas dovolenky zatúžite, máte na dosah ruky.

1. Pláž Myrthos

kefalónia najkrajšie pláže

Nášmu rebríčku TOP 12 najkrajších pláží Kefalónie kraľuje svetoznáma pláž Myrtos. Každý, kto ju navštívi, si ju ihneď aj zamiluje. Prečo? Pretože je to hotový raj na zemi plný farebných kontrastov. Nádherné blankytne modré more sa pri pobreží zmení na žiarivú tyrkysovú, ktorá plynule prechádza do hrejivej krémovo bielej farby tvorenej okrúhlymi kamienkami na pláži. Osviežujúcim prvkom tejto fantastickej hry farieb sú vysoké zelené útesy, z ktorých sa vám na pláž ponúka takýto úžasný pohľad.

Pláž Myrtos, alebo aj Paralia Mirtos, sa rozprestiera medzi úpätiami hôr Agia Dynati a Kalon Oros. Nájdete ju v severozápadnej časti ostrova Kefalónia v oblasti Pylaros, približne 31 km od mesta Lixouri a 55 km od mesta Skala. Autom môžete zísť až úplne dole k pláži, ale samozrejme jazdia k nej aj autobusy. A možno cestou zazriete aj miestne kozy, ako si prichytené na skalách vychutnávajú spolu s vami túto nádhernú scenériu :).

kefalónia najkrajšie pláže
foto: Dionysis Fokas

V strednej časti približne 500 m dlhej pláže máte možnosť prenajať si lehátka a občerstviť sa v bare, alebo si nájdete súkromie trochu ďalej, kde si môžete rozložiť osušky a vychutnávať si svoj pobyt na jednej z najkrajších pláží v Grécku. Ak dostanete nápad ísť sa len tak poprechádzať po pobreží alebo si urobiť fotky pri jaskyni na konci pláže, nechoďte bosí. Aj keď sú kamienky tvoriace povrch pláže okrúhle, určite po pár metroch oceníte na nohách šľapky alebo inú vhodnú obuv.

A keď už na tejto slávnej pláži budete, nezabudnite počkať až do západu slnka. Dokonalé prírodné divadlo, aké sa vám v ten magický moment na tomto mieste naskytne, nezažijete len tak hocikde…

Prečítajte si aj: Poznáte najkrajšie pláže v Grécku? Toto je zoznam TOP 15!

Kefalónia – letecké zájazdy

Zájazdy na Kefalóniu so ZĽAVAMI až do 47% od viacerých cestovných kancelárií na 1 mieste, nájdete aj v ponuke agentúry INVIA s garanciou rovnakej ceny ako v CK.

Ak momentálne nie sú v ponuke žiadne zájazdy s odletom zo slovenských letísk, kliknite na „zrušiť filter“ a zobrazia sa vám zájazdy s odletom z Viedne.

Ak sa vám náš článok o najkrajších plážach na Kefalónii páčil, podporte nás zdieľaním alebo lajkom! Ďakujeme!

TOP ZÁJAZDY – GRÉCKO

Podobné články