KALÁBRIA BEZ CESTOVKY

Kompletný návod od A po Z!
e-book

Sprievodca Kalábriou – kompletný návod od A po Z plný praktických tipov, ako si naplánovať a užiť dovolenku v Kalábrii na tých najkrajších miestach!

Vďaka tomuto detailnému e-booku:

 • ušetríte stovky, a pri rodinnej dovolenke aj viac ako tisíc eur v porovnaní s cenami zájazdov a fakultatívnych výletov, 
 • môžete si užiť min. 2 týždňovú dovolenku za cenu týždenného zájazdu,
 • vyskladáte si dovolenku (alebo pokojne aj dvepresne podľa seba a odnesiete si oveľa viac nezabudnuteľných zážitkov, pričom vám neujde žiadne z krásnych miest v okolí,
 • ušetríte si nervy, stres a dlhé týždne plánovania, pretože som pre vás už všetko spracovala a na vlastnej koži odskúšala ja, 
 • a vy si už len budete užívať výlety na tých najkrajších miestach a uvoľnenú atmosféru na slnečnom juhu Talianska.

 

Magické výhľady na trblietavé more zahalené do žiarivých odtieňov tyrkysovej, pohodové dni plné horúceho slnka, vynikajúce jedlo v reštauráciách na pobreží, dokonalá atmosféra zastrčených caffeterií v historických kamenných uličkách, a tie najromantickejšie západy slnka tesne vedľa Stromboli.

Tak toto všetko som mala možnosť dosýta si užiť počas dokopy viac ako 2 mesiacov, ktoré som strávila v tých najkrajších oblastiach Kalábrie. A práve tam mi v hlave skrsol nápad napísať o našej ceste a zážitkoch nielen články, ale aj kompletného „sprievodcu“ Kalábriou, aby si všetky tie nádherné miesta koncentrované na tak malom kúsku zeme mohlo užiť čo najviac ľudí. 

Aj vy, ktorí ste možno bez cestovky zatiaľ nikam nešli, aj vy, ktorí takto cestujete úplne bežne, ale jednoducho teraz nemáte na ďalšie detailné plánovanie dovolenky čas.

A tak som písala a fotila, a keď som to doma dala celé dokopy, vznikol z toho jeden kompletný návod plný praktických tipov, odporúčaní, trás a postupov obohatených o fotogalériu, aby ste mali prehľad, čo všetko, a najmä kde presne na vás čaká.

Dôležitá informácia:

Dovolenka v Kalábrii a celkovo v južnom Taliansku bez cestovky pre vás nebude najlepšou voľbou, ak máte radi dokonalý poriadok. Kalábria je kraj mimoriadne bohatý na nádherné prírodné scenérie. Je posiata plážami, ktoré vám doslova vyrazia dych a malebnými mestečkami na útesoch ako z filmu, ale podobne ako Sicília je to zároveň jedna z najchudobnejších častí krajiny. 

Ak však milujete taliansky temperament a táto oblasť vás po zhliadnutí fotografií láka, neváhajte ani sekundu. Na jednu dovolenku vás tam čaká prekrásnych miest a zážitkov viac ako dosť! A hlavne, to „najtalianskejšie“ Taliansko zažijete práve na juhu… :)

Aktuálne sú dostupné priame lety z letiska vo Viedni s dĺžkou letu cca 1 hodina a 50 minút. 

Na september je aktuálne možné nájsť spiatočné letenky za cenu už od 68€!

Všetky tipy ako rýchlo nájsť a kúpiť takéto lacné letenky nájdete priamo v e-booku.

Toto všetko sa v e-booku dozviete:

 • ako, kedy a kde si naplánovať pobyt v Kalábrii – tipy podľa charakteru jednotlivých miest, počasia, talianskych sviatkov a letných eventov,
 • v ktorých oblastiach nájdete tyrkysové pláže, kde to žije a kde je naopak úplný pokoj, kde je draho a kde lacnejšie a stovku ďalších tipov,
 • kde si bezpečne vybrať ubytovanie – rôzne možnosti a detailný návod pre začiatočníkov, tipy, na čo si dávať pozor a ako zaplatiť menej ako sú oficiálne ceny,
 • ako a kde si kúpiť lacné letenky – tipy, ako ušetriť a čomu sa vyhnúť + postup pre začiatočníkov,
 • ako postupovať pri ceste zo Slovenska až do finálnej destinácie – Tropey, Pizza, Capo Vaticano či Reggio Calabria. Presný postup vrátane najbližšieho letiska, cien, dľžky jednotlivých presunov. Praktické tipy: link na nákup lístka na vlak, tipy ako si požičať auto, číslo na tuk-tuk a taxi,
 • ako cestovať za najkrajšími miestami v Kalábrii za minimum peňazí výlety na pláže ako z karibského raja za 3€!
 • Najlepšie zážitky a 13 tipov v meste Pizzo preslávenom zmrzlinovým dezertom „Tartufo“,
 • 11 detailných tipov, ako si vychutnáte „perlu Kalábrie“, jej najkrajšie mesto Tropea,
 • tipy na výlety do ďalších miest v Kalábrii, ktoré vás dostanú svojím šarmom a spolu 14 tipov, čo v nich môžete zažiť,
 • zoznam TOP 8 najkrajších pláží a vyhliadok na „pobreží Bohov“ a presný postup cesty až do cieľa – vrátane fotografií z cesty + dľžky presunov, ceny, čísla, tipy,
 • 12 lokálnych jedál, ktoré v Kalábrii musíte ochutnať,
 • zoznam 15 overených ristorante, gelaterií a kaviarní, do ktorých sa oplatí zájsť,
 • informácie o cenách jedla v reštauráciách a potravín v obchodoch,
 • tipy na výlety na Liparské ostrovy vrátane sopky Stromboli s prehľadom cien a možností ako na to,
 •  a bohatú fotogalériu, vďaka ktorej budete mať jasný prehľad o vzhľade a atmosfére jednotlivých miest.

Plus praktické bonusy

BONUS 1

návod a konkrétne tipy, ako jednoducho skombinovať dovolenku v Kalábrii s dovolenkou na Sicílii

BONUS 2

3 dovolenkové plány pre rôznu dĺžku a intenzitu vašej dovolenky v Kalábrii! 7 dní, 10 dní a 14 dní a dlhšie.

BONUS 3

tip na prekladaciu aplikáciu, ktorá vám okamžite preloží napísané texty či vyslovené vety, a uľahčí cestovanie, a
dovolenková taliančina – užitočné frázy aj s výslovnosťou.
Taliansko bez cestovky tipy

Navyše…

Tento e-book nie je „len“ kompletným sprievodcom po Kalábrii.

Tipy v častiach o ubytovaní, letenkách a cestovaní sú rozpísané tak, aby ste už nemuseli dokupovať žiadny ďalší e-book s návodmi, ako si zorganizovať svoju prvú dovolenku bez cestovky, v prípade, že ste takto individuálne ešte nikdy necestovali, alebo ak neviete po anglicky. 

Ja som z toho tiež mala veľký stres, keď som pred vyše 10 rokmi začala sama chodiť na dovolenky bez cestovky, a teraz si to už inak ani neviem predstaviť. A keby som mala vtedy k dispozícii takýto ucelený návod, tak by som bola určite oveľa kľudnejšia… :)

Ak ste skúsení cestovatelia, nemusíte sa báť, že by ste boli o niečo ukrátení. Kniha má 10 kapitol, z ktorých 8 je venovaných len a len Kalábrii a konkrétnym tipom.

CENA E-BOOKU VRÁTANE BONUSOV JE
27 EUR

  • čo je naozaj zlomok z hodnoty, ktorú vám dá – z toho, čo na dovolenke ušetríte a koľko nádherných zážitkov si z nej odnesiete.
  • E-book kúpite raz, budúce aktualizácie dostanete ZDARMA.
  • Nájdete v ňom toľko tipov, ktoré vám postačia pokojne aj na 2 samostatné dovolenky v Kalábrii.
  • Tipy a triky súvisiace s organizáciou dovolenky – ubytko, letenky, atď. využijete na vašich ďalších cestách kamkoľvek, nielen do Kalábrie.

  • Na každý ďalší e-book odo mňa dostanete ako poďakovanie automaticky 25% ZĽAVU!
 

Na e-book nepotrebujete čítačku kníh. Obdržíte ho vo formáte PDF, otvoríte si ho teda vo vašom počítači, tablete alebo mobilnom telefóne, prípadne si ho môžete aj vytlačiť.

Zaplatiť môžete kartou cez platobnú bránu alebo bankovým prevodom a e-book vám bude zaslaný po prijatí vašej platby, čo je v prípade platobnej karty do pár sekúnd a v prípade bankového prevodu 1-2 dni.

Ďakujem za dôveru a želám krásne dovolenkové dni!

Buona vacanza!

Oli ♡

Referencie


Z celého srdce doporučuji. Četla jsem e-book téměř jedním dechem. Našla jsem v něm mnoho tipů a doporučení na cesty. Tento e-book je kompletním a přehledným průvodcem na cestě po Kalábrii. Děkuji Oli za tvoje skvělé tipy, kterých je ve tvém e-booku skutečně mnoho. Cestujeme poměrně často, ale Kalábrie nás teprve čeká. Díky tvému průvodci vím, že se máme rozhodně na co těšit :) A díky tvému nadšenému podání se už nemohu dočkat, až vyrazíme na cestu. Děkuji za tvoje konkrétní tipy a rady.
Petra Trnková
Business mentorka a nadšená cestovatelka

Skvelé a originálne čítanie. Chválim výborné znalosti a vedomosti o Kalábrii. Páči sa mi, že všetky odporúčania, tipy a tvrdenia sú podložené osobnými skúsenosťami. Výstižné, obohacujúce a veľmi praktické!
👍👌👏

E-book odporúčam nielen cestovateľom do Kalábrie, ale aj tým, čo si radi rozšíria svoje obzory o výborne napísaný cestopis.
Andrea Pavlíková

Wau! Veľmi krásne a precízne spracovaný ebook. Ak sa s mojou rodinou rozhodnem ísť na dovolenku do Kalábrie bez cestovky, idem podľa tvojho návodu, lebo viem, že v ňom nájdem všetko potrebné. Obdivujem tvoju prácu a vrelo odporúčam nielen cestovateľom, ale aj čitateľom, pretože už pri čítaní tohto ebooku vás riadky prenesú priamo na Kalábriu :). Oli, veľmi pekne ďakujem za skvelé tipy a rady a držím palce pri ďalšom tvorení e-bookov.
Anna Fečíková

Úplne úžasný spievodca po Kalábrii, obrovské množstvo cenných informácií zo všetkých smerov, vďaka nemu tam pôjdete perfektne pripravení a užijete si nádhernu dovolenku.
A tie prekrásne fotky vás môžu hneď navnadiť, ale byť tam a zažiť Kalábriu na vlastnej koži je nezabudnuteľný zážitok. Pre mňa to bola láska na prvý pohľad.
Alena Skripková

Super. Doporučujem.
👍👍🥰
Tá kniha ma väčšiu hodnotu.👍 Ušetrí veľa času oproti čítaniu napríklad anglických bloggerov, ktorí majú úplne iné "nároky" a životný štýl ako my. Kto zaváha, nepapá. 🥰

Alex Staskovsky

Odporúčam kúpiť si tento e-book. Vzácne informácie, ktoré sú tam, je len zlomok ceny, za ktorú je e-book.
Pre všetkých milovníkov Talianska ako som aj ja. Ušetrilo mi to hodiny surfovania po internete. Ďakujem Oli. ❤️🙏🏻

Marika Mackaničová