Sme milovníčky cestovania a dovoleniek. Veď kto by nebol? Cez deň teplý piesok pod nohami, pohľad na azúrové more a v ušiach lahodné šumenie vĺn. Večer prechádzky horúcimi ulicami presýtenými vôňami stredomorských či exotických špecialít a bezstarostné štrnganie dovolenkovými drinkmi. Všetci to milujeme.

My, ktoré píšeme pre vás všetky články na stránke DOVOLENKA PRI MORI, ale najmä vy, ktorí si ich radi čítate, komentujete a dávate nám tým chuť do ďalšieho písania. A kto sme „my“? To vám hneď prezradíme.

Volám sa Oli a píšem pre vás tieto riadky. A prečo mám rada cestovanie? Lebo ma každá dovolenka, každá zmena prostredia, nabíja. Doslova. Behom pár dní je zo mňa iný človek s novou energiou plnou života, ktorú mi dávajú nové zážitky a noví ľudia, a to milujem. Keď sa toho všetkého nabažím, tak sa rada vrátim do svojho pohodlia a komfortnej zóny, ktorú mám vytvorenú doma, a vtedy píšem.

Píšem, o všetkom, čo sme na dovolenke zažili, videli, aké sme mali očakávania a ktoré z nich sa naplnili, a ktoré naopak nie – a to všetko, s pevnou vierou, že tým uľahčím budúcim cestovateľom užiť si to najlepšie, čo dané dovolenkové miesto ponúka. A ak idem na miesto, na ktorom som ešte nikdy nebola, tak si na rôznych cestovateľských blogoch naštudujem všetko poctivo a dopodrobna zasa ja, tak aby som si dovolenku užila čo najviac. Pripravujem si vlastne taký osobný cestovateľský bedeker, ktorý tu s vami zdieľam tiež. Pripravený je vždy samozrejme podľa toho, čo zaujíma najmä mňa ;).

Pamätám si, že niečo podobné som robila už veľmi dávno, ešte ako mladé dievča, som si vždy, keď sme išli na nejakú rodinnú dovolenku, naštudovala čo sa dalo, a pripravila som pre každého „účastníka zájazdu“ :D takú vytlačenú mini brožúrku, ktorú som im na začiatku cesty rozdala.

No a ktoré krajiny sú mojou srdcovkou? Pre mojich priateľov asi nebude prekvapením, keď napíšem, že jednoznačne Taliansko. Tá krajina ma totiž odjakživa láka, milujem ten temperament, dobrú náladu a veselosť, ktorou to tam priam dýcha. Taliansky jazyk, melódie, dizajn, architektúra, lahodné jedlo, víno, káva, zmrzlina… Je toho skrátka dosť :D. Rada si užívam malebné scenérie pestrofarebného pobrežia Amalfi, Ligúrie či horských jazier, zvlnených lánov Toskánska a tiež pohľad na tyrkysové more horúcej Kalábrie a Sicílie… Cítim sa tam jednoducho „ako doma“.

Neviem, či poznám nejakú inú krajinu, ktorú by som tak veľmi zbožňovala. Aj keď, jedna by sa možno predsa len našla. Modro-biele Grécko. Lákajú ma tie dychberúce výhľady zo Santorini, romantický Skopelos, zakvitnutý Paros či dokonalé pláže Kefalónie.

O zážitky z talianskeho jazera Lago di Garda alebo napríklad z Cinque terre v romantickej Ligúrii sa s vami zasa delí moja kamarátka Radka, ktorá je tam už skoro ako doma.

Články z exotických krajín (napríklad tie z Thajska, ostrova Jamesa Bonda, Dubaja či Abu Dhabí), ale aj pár talianskych pre vás píše moja sestra, ktorá má pre cestovanie takisto slabosť. Okrem exotiky sa totiž neváhala vydať na vlastnú päsť na mesiac na Sardíniu, či hocikedy si len tak „na otočku“ – na víkend zaletieť za priateľmi do Ríma či Neapolu.

Ďakujeme vám za každý jeden lajk, zdieľanie či komentár, ktorými nás neustále podporujete!

Dovolenka pri mori – nájdete nás aj na Facebooku

Budeme rady, ak sa pridáte aj k fanúšikom našej FB stránky Dovolenka pri mori, kde je pre vás pripravená denná dávka inšpirácie na tie najkrajšie miesta.

V prípade, že na Facebooku radi zdieľate svoje vlastné zážitky a fotky z dovoleniek alebo sa chcete poradiť s ďalšími cestovateľmi o tom, čo sa kde oplatí vidieť, pridajte sa do špeciálnej FB skupiny Milujem dovolenku pri mori.

Ak patríte „výlučne“ k milovníkom Talianska ;), čakáme vás vo FB skupine Taliansko, amore mio! Zdieľame tam spolu všetko, čo máme na Taliansku radi a navzájom si radíme o dovolenkových lokalitách, ubytovaní, letenkách a podobne.

Pre tých, ktorým najviac učarovalo modro-biele Grécko, máme FB skupinu s názvom Milujem Grécko!

Tešíme sa na vás!


Budeme rady, ak nám napíšete, či sa vám naša stránka páči a aké nové články by vám urobili radosť.

Ozvite sa nám tiež, ak by ste sa chceli k nám pridať a písať vlastné dovolenkové články. Ďakujeme!