Najlepšie dovolenkové letoviská v Bulharsku

 

Toto zhrnutie plné užitočných informácií pre výber vhodnej lokality pre vašu dovolenku v Bulharsku sme pripravili podľa hodnotení a odporúčaní prispievateľov obľúbených svetových cestovateľských portálov roomter.com, mydestination.com, travelguide.com, doplnené skúsenosťami dovolenkárov zo Slovenska. Prinášame vám teda:

Prehľad tých najlepších letovísk pre vašu dovolenku v Bulharsku

 

Sozopol – pre romantikov ako stvorený

Sozopol, Dovolenka v Bulharsku

Sozopol, zdroj: www.whattalking.com

 

 • Nachádza sa asi 30 km od mesta Burgas. Je to bývalý starý prístav, dnes je ale z neho kúzelné miesto ako stvorené na romantické prechádzky.
 • Staré mesto dýcha históriou a ponúka množstvo zákutí, malých uličiek, výhľad na drevené, pre toto mesto typické, domčeky a kaplnky, a samozrejme krásne more s opustenými zátokami.
 • Atmosféra je tam trochu iná, kľudnejšia v porovnaní s čulými letoviskami, čo je pre takto naladených dovolenkárov, len a len výhoda.
 • Nebojte sa, je tu množstvo reštaurácií a kaviarní a všetko čo k dovolenkovaniu patrí. Navyše, v novej časti Sozopolu je na výber veľké množstvo hotelov, nočných podnikov a barov, dokonca aj priamo na piesočnej pláži.

 

Nesebar – dovolenka prepletená duchom histórie a kultúry

Nesebar, Dovolenka v Bulharsku

Nesebar, zdroj: www.getintravel.com

 

 • Podobne ako Sozopol, aj Nesebar bol v minulosti prístavom a poteší nadšencov kultúrnych a historických pamiatok. Je to úžasný poloostrov plný gréckej architektúry.
 • Je to veľmi staré, za dávnych čias veľmi významné mesto, čo je tu cítiť na každom kroku. Antické budovy, monumenty, staré kostoly.. nie nadarmo je zapísané v zozname svetového kultúrneho dedičstva UNESCO.
 • Počas posledného desaťročia sa zmenil na moderné letovisko ponúkajúce kvalitné hotelové služby.
 • Takisto pláž je cestovateľmi chválená ako čistá s krásnym pieskom. Rozhodne sa tu nebudete nudiť! Vodné športy na pláži, potápanie a večerné hýrenie v kluboch, to všetko tu už na vás čaká..

 

Slnečné pobrežie – nočný život a la Ibiza

Slnečné pobrežie, Bulharsko, dovolenka

Slnečné pobrežie, zdroj: eugenidinevphotography

 

 • Letovisko s obrovským množstvom atrakcií pre deti aj dospelých, ale tiež bujarej nočnej zábavy.
 • Je to najväčšia oblasť na pobreží čierneho mora s viac ako 200 hotelmi, množstvom reštaurácií a 6 km piesočnou plážou.
 • Mladými dovolenkármi je vyhľadávané hlavne kvoli nočnému životu, populárnym klubom a barom. Organizujú tu tiež rôzne kultúrne akcie a festivaly.
 • Rodiny s deťmi ich vyhľadávajú kvôli krásnej pláži a zábave pre deti, tobogánom a zaujímavým animačným programom. Navyše sa blízko nachádza mestečko Nesebar, na ktorý sa určite oplatí urobiť si zo slnečného pobrežia malý výlet.

 

 

Zlaté piesky – dovolenka, relax a zábava pre všetkých

Riviera beach - Zlaté piesky, Dovolenka Bulharsko

Riviera beach – Zlaté piesky, zdroj: katalóg Invia

 

 • Najznámejšie a mimoriadne obľúbené letovisko pre dovolenku v Bulharsku, situované asi 19 km od mesta Varna.
 • Meno získalo vďaka zlatej farbe svojich 4 km pláží. Vstup do mora je postupný, čo je ideálne pre bezpečné kúpanie detí. Pre deti je tu nachystané veľké množstvo atrakcií, a pre ich rodičov zas rekreačné a kúpeľné radovánky.
 • Samozrejme, aj tu funguje nočný život, kluby, reštaurácie, kaviarne, kasína – je to obrovský rezort, takže mladé páry, či partie kamarátov si to tu poriadne užijú. Všetko obkolesuje krásna príroda a parky, takže si tu oddýchne naozaj každý.

 

Albena – najkrajšie pláže v celom Bulharsku

dovolenka Bulharsko

Albena, Bulharsko, zdroj: www.spies.dk

 

 • Nachádza sa asi 30 km od Varny. Nájdete tu rôzne typy ubytovania – od primerane kvalitných až po luxusné hotely s úžasným výhľadom na more, a vraj tie najlepšie pláže v celom Bulharsku.
 • Ponúka všetko, čo by ste si ako dovolenkári vedeli predstaviť – plachtenie, potápanie, windsurfing. More je plytké a čisté, teda výborné aj pre rodiny s deťmi.
 • Ak chcete tip na výlet, majú tu prekrásnu botanickú záhradu v Balchiku.

 

dovolenkové letoviská Bulharsko

Laguna Beach, Albena, zdroj: www.leclercvoyages.com

 

 • Celkovo príroda je tu neobyčajne krásna a zažijete tu tú pravú dovolenkovú atmosféru. Rezorty sú tu síce trochu drahšie, ale v porovnaní s tým, čo by ste za niečo podobné zaplatili v iných krajinách, je to aj tak neporovnateľne lacnejšie.

 

Boli sme zvedaví,  aké zájazdy a za akú cenu ponúkajú práve do tejto „lepšej“ oblasti Albena, slovenské cestovky.  Ponuky si môžete pozrieť tu.

 

Kranevo – kľudnejšie, ale pekné

Kranevo, dovolenka Bulharsko

Kranevo, Bulharsko, zdroj: www.travelworld.ro

 

 • Má široké piesočnaté pláže, je tichšie v porovnaní s plnými rušnými letoviskami, ale ponúka reštauračné, športové a pobytové služby na celkom dobrej úrovni a za rozumnú cenu.
 • Ak uvažujete o rodinnej dovolenke v Bulharsku aj s deťmi, pokojne sem môžete vyraziť. Nájdete tu všetko, čo ku kľudnému oddychu potrebujete.
 • Nachádza sa na juh od Albeny.

 

Sveti Vlas – pokoj blízko slnečného pobrežia

dovolenka v Bulharsku, Sveti Vlas Bulharsko

Sveti Vlas, dovolenka Bulharsko, zdroj: www.booking.com

 

 • Skôr pokojnejšie letovisko s dlhou piesočnatou plážou a priaznivým ovzduším, ktoré prospieva pri dýchacích problémoch. Zaujímavá informácia, ak chodievate k moru sami alebo s vašimi deťmi  aj za týmto účelom.
 • Nachádza sa dosť blízko Slnečného pobrežia. Celkom pekné letovisko, ak hľadáte väčší kľud a ničím nerušený oddych.
 • A ak vás to predsa po pár dňoch prejde, vždy máte možnosť vybrať sa na výlet loďou do Nesebaru, alebo autobusom či autom napríklad na prechádzku, večeru a drink na vedľajšie Slnečné pobrežie.

 

Primorsko – najlacnejšia dovolenka v Bulharsku pri čistom a teplom mori

bulharské letoviská, dovolenka v Bulharsku

Bulharsko, Primorsko: www.nikolovi.net

 

 • Mesto Primorsko je jedno z mladších letovísk nachádzajúce sa asi 20 km južne od Sozopolu. Podľa skúseností dovolenkárov je to asi to najlacnejšie letovisko v Bulharsku, ale nemusíte sa báť, že by ste si tu dovolenku neužili. Do mora sa  zvažujúce kopce pohoria Strandža vytvárajú krásne scenérie.
 • Môžete si vybrať z dvoch dlhých pláží – severnej a južnej. More je v Primorsku príjemné teplé a vstup do mora je pozvoľný, takže veľmi vhodný, ak na dovolenku do Bulharska cestujete s deťmi. Väčšina novších hotelov leží pri severnej pláži, kde býva more krásne priezračné, možno aj vďaka tomu, že vás tam častejšie pri opaľovaní osvieži pofukujúci prímorský vánok, čo vytvára aj  na vode malé vlnky. Naopak na južnej pláži nájdete more skôr stojaté, preto sa tam v niektorých častiach pláže môžu vyskytnúť riasy.
 • Letovisko aj pláže sú dobre vybavené a na dovolenkárov pripravené, takže priamo na plážach nájdete množstvo barov a malých reštaurácií, kde sa môžete občerstviť.
 • Z Primorska sa môžete vybrať aj na výlety po okolí. Krásny a veľmi obľúbený je napríklad výlet do prírodnej rezervácie k rieke Ropotamo. Alebo môžete aj s deťmi nasadnúť na vláčik a vybrať sa do blízkeho Kitenu.

 

 

Pomorie – pohoda na pláži, aj v príjemnom centre mesta

bulharské letoviská, dovolenka v Bulharsku

Pomorie, Bulharsko, zdroj: www.destinacie.sk

 

 • Mesto Pomorie leží na poloostrove medzi Burgasom a Slnečným pobrežím. Rovnako ako historické mesto Nesebar, ktoré sa nachádza v blízkosti, aj Pomorie je gréckeho pôvodu. Nájdete tu dve dlhé pláže a pokojné prostredie s veľmi príjemným centrom mesta, kde si môžete dosýta vychutnať dovolenkovú pohodu v niektorej z reštaurácií nad tanierom chutného tradičného bulharského jedla a samozrejme s pohárom vínka v ruke.
 • V severnej časti je pláž, ktorá oddeľuje more od Pomorijského jazera využívaného na ťažbu soli. Táto severná pláž je aj medzi dovolenkármi obľúbenejšia, pretože sa nachádza bližšie k centru.
 • A ak vás už opaľovanie a užívanie si mora prestane baviť, vyberte sa na výlet! Môžete ísť s deťmi do aquaparku v meste, alebo na prehliadku prírodnej rezervácie Ropotamo či chránenej oblasti Perla. Čo by ste ale určite nemali vynechať, je výlet do úžasného mesta Nesebar, ktoré vás dostane svojou atmosférou.

 

Dovolenka v Bulharsku – letecky alebo aj autom?

Vedeli ste, že do Bulharska chodí zo Slovenska množstvo dovolenkárov nielen letecky, ale aj autom? Je to totiž ideálny spôsob, ako si zabezpečiť tú najlacnejšiu dovolenku pri mori. Trasa vedie buď cez Srbsko, alebo cez Rumunsko, ak sa do Bulharska ide z východného Slovenska. Cestou tak môžete obdivovať nádhernú prírodu, ktorý by ste možno v týchto končinách ani nečakali.. No darmo, Karpaty majú svoje čaro. Treba sa však pripraviť na dlhú cestu, ktorá  na čiernomorské pobrežie môže trvať až 16 hodín.

 

 

A aké ste mali skúsenosti s dovolenkou v Bulharsku vy?

Budeme radi, ak doplníte aj vaše overené bulharské letoviská, prípadne  tipy na výlety, či hodnotenia hotelov. Dajte nám – a všetkým budúcim dovolenkujúcim v Bulharsku, vedieť prostredníctvom komentov.   

 

Ak sa vám tento článok páčil, dajte mu prosím like! Ďakujeme!

 

 

dovolenka bulharsko

 

Dovolenka v Bulharsku – oplatí sa?  Dovolenka 2016 – First minute alebo last minute?  Ako chutí dovolenka v Bulharsku  Lacná dovolenka pri mori – 8 skvelých tipov!

Lacná a kvalitná dovolenka 2016 – Bulharsko first minute 2016 – Bulharsko last minute 2016 – Dovolenka Bulharsko

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Prečítajte si aj ďalšie naše články:

Dovolenka v Bulharsku – oplatí sa? 8 skvelých tipov pre lacnú dovolenku pri mori! Ako chutí dovolenka v Bulharsku

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.