dovolenka-mallorca-plaže

Predstavujeme vám 13 najkrajších pláží pre dovolenku na ostrove Mallorca!

Čaká vás dovolenka na krásnom španielskom ostrove Mallorca a vašou jedinou starosťou je už len naplánovať si všetko tak, aby ste si to poriadne užili? Ak chcete zažiť naozaj akčnú dovolenku, odporúčame vám prečítať si článok: „Čo vidieť a zažiť na Malorke – 12 skvelých tipov“.

Ak vás však láka predovšetkým tyrkysové more a úžasné pobrežia Malorky, tak pre vás sme pripravili tento prehľad 13 najkrajších pláží.

Mallorca a jej najkrajšie pláže

Na Malorke nájdete až 262 rôznych pláží – od dlhokánskych, piesočných pláží cez malebné zálivy, až po osamelé, tajné zátoky. Je len na vás, pre akú pláž sa rozhodnete – či dáte prednosť rušnejším oblastiam plným zábavy a atrakcií, alebo romantickým prechádzkam malými plážami pri opustených skalných útesoch, kde počuť len spev cikád a kde slastne rozvoniavajú pínie.

Jedno však majú všetky pláže na Malorke spoločné, a to nádherne priezračné more, ktoré prechádza snáď všetkými odtieňmi tyrkysovej.

1. Pláž Es Trenc

es trenc dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Je to jedna z posledných veľkých prírodných pláží na ostrove, dlhá 3,5 km a široká 60 metrov. Na čo sa môžete tešiť, je to najpriezračnejšie more krásnej „karibskej“ tyrkysovej farby a biele piesočné duny. Nájdete ho na juhu ostrova a je to ozajstný raj pre deti. Vstup do mora je pozvoľný, takže výborný pre dovolenku s deťmi rôzneho veku. Občerstviť sa môžete v plážovom bare a nájdete tu aj požičovňu vybavenia pre vodné športy.

2. Pláž Cala Agulla

dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Cala Agulla je krásna pláž obkolesená horami, ktorá dovolenkárom poskytne aj osviežujúci chládok v tieni borovíc. Kryštáľovo čistá voda je ako stvorená na šnorchlovanie, potápanie či plachtenie. Pláž sa nachádza asi 80 kilometrov od hlavného mesta Palma de Mallorca, a výborné je, že sa v blízkosti nachádzajú ďalšie dve krásne pláže Cala Mesquida a Cala Moltó, ku ktorým sa môžete dostať prechádzkou po pobreží.

3. Pláž Sa Calobra

pláž sa calobra dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Na tejto zaujímavej kamienkovej pláži nájdete more neskutočne sýtej, priam smaragadovej farby. Oplatí sa sem prísť v dopoludňajších hodinách, kedy sa vďaka dopadajúcim slnečným lúčom na hladinu môžete kochať naozaj úžasnými scenériami mora hrajúcimi všetkými farbami. Treba ale povedať, že vstup do mora je veľmi prudký, takže nie veľmi vhodný pre deti. Nachádza sa pri ústí rokliny Torrent de Pareis. Pri príchode treba zaparkovať na kopci, a odtiaľ vás dole k pláži privedie pôsobivý, do skaly vysekaný, tunel.

4. Pláž Formentor

formentor dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Krásna pláž zasadená v malebnom prostredí borovicového hája na poloostrove Formentor. Keď na ňu vkročíte po prvý raz, zaručene vám napadne len jedno – „Európske Bahamy“. Pláž síce nie je taká široká ako väčšina tunajších pláží, čo však nie je na škodu, keďže si pri opaľovaní môžete užívať nikým nerušený výhľad na trblietavé more a záliv Pollensa. Navyše, ak sa potrebujete schladiť, ste v mori za sekundu. :)

Ak vás táto pláž zaujala, vyberte sa na ňu loďou z Puerto Pollensa. Ďalšou možnosťou je jazda autom cestou vedúcou pozdĺž poloostrova s tými najúžasnejšími výhľadmi, takže budete mať trochu problém, aby ste na pláž kvôli častým zastávkam vôbec došli.

5. Pláž Playa de Illetas

Illetas dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Ďalšia pekná, aj keď menšia pláž, na ktorej si počas vašej dovolenky oddýchnete v zlatistom piesku pri omamnej vôni borovíc. Nachádza sa v rovnomennom, veľmi obľúbenom letovisku Palma, a je to rozhodne tá najkrajšia pláž v okolí hlavného mesta ostrova Mallorca. Keďže nie je taká rozľahlá, odporúčame prísť skôr, aby ste si stihli požičať slnečníky a lehátka. K dispozícii vám budu dva plážové bary – Las Terrazas a Virtual Club.

6. Pláž Calo des Moro

calo des moro dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Túto nádhernú pláž ako vystrihnutú z romantického filmu, nájdete 6 kilometrov od Santanyi v juhovýchodnej časti Malorky. Je dlhá asi 30 a široká približne 15 metrov, z obidvoch strán obklopená vysokými útesmi, ktoré dotvárajú jedinečnú atmosféru tohto miesta.

mallorca dovolenka last minute

Tým, že je to malá pláž, cez hlavné letné mesiace býva preplnená, odporúča sa preto vyhnúť sa víkendom, a ak je to možné, tak na ostrov Mallorka zavítať začiatkom alebo koncom sezóny. Pri pohľade na tú krásu ale musíte uznať, že sa sem rozhodne oplatí prísť.

7. Bahía de Alcudia

alcudia dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Široká piesočnatá zátoka Bahia de Alcudia spájajúca Can Picafort a Port ďAlcúdia je tou najdlhšou plážou na Malorke. Vďaka pozvoľnému vstupu do mora, perfektnej vybavenosti rezortmi a hotelmi všetkých cenových kategórií, množstvu reštaurácií a možnosti užívania vodných športov, je táto živá pláž mimoriadne obľúbenou pre rodinné dovolenky na Malorke.

8. Pláž Son Serra de Marina

pláž son sera de marina dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Son Serra de Marina je mestečko v severovýchodnej časti ostrova Mallorca. Pobrežná oblasť Son Real je prírodnou rezerváciou s veľkými piesočnými dunami vytvorenými silnejšími vetrami, ktoré sú pre túto oblasť príznačné. Vďaka týmto priaznivým poveternostným podmienkam je pláž doslova rajom pre surferov a milovníkov windsurfingu či kitesurfingu.

Veľkú vybavenosť tu však nehľadajte. Aj keď táto pláž patrí vďaka svojej surovej prírodnej kráse medzi top pláže Malorky, nie je to rozhodne oblasť s masovou návštevnosťou. Časť pláže je dokonca využívaná nudistami. Ak vám tu bude chladnejšie, ležanie na pláži môžete vymeniť za romantickú prechádzku okolo Colonia Sant Pere alebo za jazdu na koni pozdĺž pobrežia.

9. Pláž Cala Mesquida

cala-mesquida dovolenka mallorca najkrajšie pláže

K najkrajším plážam ostrova Mallorca rozhodne patrí aj pláž Cala Mesquida nachádzajúca sa v jeho severnej časti. Leží kúsok od mysu Freu v mieste, od ktorého je ďalší baleársky ostrov Menorca vzdialený len 50 kilometrov. Pláž pokrytá jemným pieskom je široká približne 300 metrov a vďaka prostrediu, do ktorého je zasadená, patrí mezi najmalebnejšie v krajine. Aj tu sa pôsobením vetra tvoria romantické piesočné duny a vlny v azúrovovom mori lákajú surferov.

Zamatový piesok si užijete dosýta, keďže ním môžete prejsť k susedným malým, ale rovnako nádherným, a zatiaľ príliš neobjaveným, plážam Cala TortaCala Mitjana. Rozhodne by sa tam mali zastaviť všetci nadšení potápači a šnorchlisti, keďže toto miesto je povestné svojimi podmorskými krásami.

10. Pláž Cala Llamp

cala-llamp dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Nezvyčajná, skalnatá pláž, ktorá vás prekvapí neuveriteľne priezračným morom. Slnečné lúče si vychutnáte v plážovom klube a ak sa vám nebude chcieť ísť k moru, schladiť sa môžete s drinkom v ruke v bazéne s morskou vodou. Musíme ale upozorniť, že táto pláž nebude úplne najvhodnejšia pre rodiny s malými deťmi.

Pláž nájdete veľmi ľahko: Pri vchádzaní do Port Andratx zabočte vľavo na cestu, ktorá vás sem privedie za necelých 10 minút. Je veľmi dobre označená, takže je prakticky nemožné, aby ste ju minuli.

11. Pláž Cala Mondragó

cala mondrago dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Pláž Cala Mondrago leží v zátoke Mondrago v chránenej prírodnej rezervácii blízko obľúbeného letoviska Cala d´Or na juhovýchodnom pobreží Malorky. Dovolenkári ju milujú kvôli krásnemu prostrediu skál a pínii, bielemu piesku a priezračnému moru, ktorého sfarbenie prechádza všetkými tónmi od modrej až po smaragdovú farbu. Vďaka jej kráse a čistote patrí k plážam oceneným modrou vlajkou.

Ak hľadáte vhodnú pláž pre rodiny s deťmi, tak toto je jednoznačne jedna z najlepších. Vstup do mora je pozvoľný, piesok je jemný a nájdete tu všetko vybavenie, ktoré k pohodlnému dovolenkovaniu potrebujete – slnečníky, lehátka, bar, reštaurácie, požičovňu vodných bicyklov a dokonca aj stanicu prvej pomoci. Ak by vám to predsa len bolo málo, tak sa s deťmi zastavte na vedľajšej pláži S´Amarador, kde toho pre ich zábavu nájdete ešte viac.

Treba však upozorniť, že počas mesiacov júl a august tu veľa súkromia nenájdete – je to predsa len pláž vychýrená široko-ďaleko. Ak túžite po osamelejších plážach, musíte na Malorku prísť v júni prípadne septembri, alebo sa vydajte na menej známe pláže, napríklad na „tajnú“ pláž, ktorú vám predstavíme ako ďalšiu.

12. Pláž Cala Varques

cala varques - dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Toto je skutočne pláž pre tých, ktorí neznášajú preplnené oblasti plné dovolenkárov a najlepšie si oddýchnu na osamelejšom mieste – a to aj za cenu toho, že tu nenájdu také vybavenie ako v tých najvyhľadávanejších oblastiach. Cala Varques je jedna z mála tajných pláží v Európe, takže nájsť ju nie je vôbec jednoduché. A to je aj jeden z hlavných dôvodov, prečo je taká atraktívna.  Nachádza sa vo východnej časti ostrova Mallorca medzi Portocolom a Porto Cristo a je prístupná iba loďou alebo po skalistom pobreží. Ak budete blízko týchto oblastí, opýtajte sa na cestu miestnych.

Odmenou za dobrodružné pátranie vám bude nádherné, kryštáľovo priezračné, tyrkysové more s pokojnou vodou rámované útesmi, ale najmä božské ticho ako v raji.. Buďte však pripravení, že tam môžete natrafiť na pár nudistov, a že tam nenájdete žiadny plážový bar, ani občerstvenie, takže ak sa chcete zdržať dlhšie, príďte nabalení ako na piknik.

13. Pláž Cala Camp de Mar

camp de mar dovolenka mallorca najkrajšie pláže

Pláž Camp de Mar obsypaná svetlým zlatistým pieskom sa nachádza v rovnomennom menšom letovisku nachádzajúcom sa na juhozápadnom pobreží Malorky medzi oblasťami Port d’Andratx a Pequera. Je to kľudnejšia pláž navštevovaná prevažne hosťami blízkych hotelov, a vďaka čistote mora a okoliu bola ocenená modrou vlajkou. Ak sa chystáte na Malorku na rodinnú dovolenku s deťmi, určite urobíte dobre, ak si vyberiete práve toto miesto.

Čerstvé morské plody, pečené ryby a rôzne exotické, miestne alebo typické španielske pokrmy od výmyslu sveta, si môžete vychutnať v blízkych reštauráciách. Ten najkrajší obed s dokonalým výhľadom však zažijete v reštaurácii na malom ostrovčeku L’Illeta, na ktorý sa dostanete dreveným mólom priamo z pláže.

Najvýhodnejšia dovolenka na Malorke

Najlepší prehľad o zájazdoch na Malorku z ponuky viac ako 300 slovenských aj nemeckých cestovných kancelárií získate zo stránky www.invia.sk – zájazdy sú za nenavýšenú cenu, teda zaplatíte rovnako, ako by ste zájazd kupovali priamo od cestovky.

V poslednej dobe je čoraz viac využívanou možnosťou u dovolenkárov samostatná rezervácia ubytovania + letenky. Pre ubytovanie odporúčame najznámejší portál booking.com, kde nájdete obrovský výber hotelov a ubytovania rôzneho druhu za najnižšie ceny.

mallorca dovolenka last minute hotel ubytovanie

Letenky si môžete rezervovať napríklad prostredníctvom stránky pelikán.sk. U leteniek, na rozdiel od last minute zájazdov platí, že najlacnejšie budú, ak ich rezervujete v čo najväčšom predstihu, takže ak chcete, aby vaša dovolenka na Malorke bola čo najvýhodnejšia, musíte si ju naplánovať veľmi skoro.

Ak sa vám článok o najkrajších plážach na ostrove Mallorca páčil, dajte mu like alebo zdieľajte s vašimi priateľmi. Ďakujeme!

TOP PONUKY ZÁJAZDOV MALLORCA

Podobné články