15 originálnych tipov, ako jednoducho zabaviť deti počas celého leta.

Leto a prázdniny… To je tá najkrajšia časť roka, aspoň zo začiatku to tak vyzerá, keď ubudnú stresy s vozením deti do škôlky a školy. Potom príde na rad vytúžená dovolenka pri mori. Paráda, oddych a sladké popíjanie drinku, kým vaše ratolesti šantia napríklad v hotelovom bazéne. Lenže po návrate z dovolenky príde to „horšie“ prázninové obdobie. Vaše deti sa pomaly, ale isto začínajú nudiť…

Ak aj vám dochádzajú nápady, ako zabaviť deti v lete, pozrite sa tieto jednoduché a originálne výmysly kreatívnych rodičov… Deti ich budú milovať! :)

Ako zabaviť deti v lete – 15 skvelých tipov!

1. Barmanská show so štipkou fyziky..

ako zabaviť deti v lete

Zahrajte sa s deťmi na bar. Vyberte 3 nápoje rôznych farieb a rôznej hustoty.

Začnite sirupom – je najhustejší, pretože má najvyšší podiel cukru a v pripravovanom drinku ostane dole. “ Ľahšie“ nápoje s nižším obsahom cukru sa potom postupne usadia vyššie a vyššie.

Pre malé deti super zábava, pre staršie deti to bude aj zaujímavá škola hrou a príprava na „lásku k fyzike“ :).

2. Obrazy v piesku

ako zabaviť deti počas leta

Zoberte  gumovú podložku, alebo štvorcovú utierku na umývanie riadu, alebo čokoľvek použiteľné a hrubé cca 0,3 – 1cm.

Vystrihnite z toho s deťmi  obrázky – siluety rôznych tvarov a motívov a prilepte na detské letné šľapky. Takto vystrojené deti pustite vytvárať umelecké diela priamo na piesok.

3. Vyzdobený trávnik

ako zabaviť deti v lete

Ďalší úžasný nápad, ako takmer zadarmo vytvoríte deťom novú originálnu zábavku.

Stačí na to jeden papier, do ktorého si deti vystrihnú motív podľa svojej nálady. Už len rozprestrieť na trávnik a zasypať múkou...

Prečítajte si aj: Dovolenka v Taliansku – autom a s deťmi. Toto sú 4 najobľúbenejšie letoviská!

4. Špongie, farebné kriedy a zábava je na svete

ako zabaviť deti v lete


K tomuto nápadu, ako zabaviť deti v lete, hádam ani nie je čo dodať. 2 špongie na riad a kriedy – tie máme doma predsa všetci.

Niekedy tie najjednoduchšie nápady dokážu zaujať deti aj na celé hodiny. A ak sa nájde viac parťákov z ulice, budú vám za tento tip vďační všetci susedia, ktorých deti sa budú bezpečne hrať na čerstvom vzduchu a nevyparatia od nudy niečo iné…

5. Dovolenkové pouličné „umenie“

ako zabaviť deti v lete

A ďalší super rýchly tip, ktorý sa bude  niektorým deťom obzvlášť páčiť :).

Stačí pár igelitových vrecúšok, naplniť ich rozdrvenými kriedami, prípadne potravinárskym farbivom a vodou, nafúknuť a… deti sa môžu konečne beztresne poriadne vyblázniť.

6. Bublinkové fólie, ako by ste to najmenej čakali

ako zabaviť deti v lete

No nie je to zlaté? Malé deti to budú milovať! Tým sme si istí!

Jedinou vašou starosťou bude udržať ich na papieri… :D Ale povedzme si úprimne. Každá sranda má svoje pre aj proti :). Zážitok pre vašich drobcov však bude určite dokonalý.

7. Letná hra pre celú rodinu za pár eur

ako zabaviť deti v lete

Poobzerajte sa doma alebo u starých rodičov po staršej plachte. Vylepšite ju otvormi a dotvorte  pravidlá podľa vašej fantázie – napríklad body za hod do otvorov podľa obtiažnosti. Už len zavesiť, a hra v záhrade sa môže začať!

8. Potôčik z alobalu

ako zabaviť deti v lete

Ďalší skvelý nápad, ako zabaviť deti na jedno letné popoludnie.

Príprava im bude trvať možno trošku dlhšie. ako by si predstavovali, ale len čo sa napustí voda, bude to stáť za to! A vy si zas môžete spokojne mädliť ruky, na ako dlho sa vám podarilo ich zabaviť.

Menšie deti si môžu do vlastnoručne zhotovenej riečky nanosiť lodičky alebo gumenné kačičky.

Prečítajte si aj: Kam na dovolenku do Chorvátska s deťmi? Vyberte si z TOP 11 miest!

9.  Pre tých úplne najmenších :) alebo čo všetko nevymyslia kreatívne maminky

ako zabaviť deti v lete

Na tento tip toho naozaj veľa nepotrebujete a garantujeme vám, že všetko máte už doma. Stačí vám totiž obyčajná rolka od papierových utierok, jedna miska a guličky, ale kľudne aj stlačené papieriky na hádzanie.

Okrem toho, že takto získajú mamičky chvíľku čas, malí drobci si perfektne pocvičia svoju motoriku.

10. Extra jednoduchý tip na písaciu tabuľu v štýle Montessori

ako zabaviť deti v lete

Toto je ďalší tip pre najmenšie deti a mamičky, ktoré majú radi aktivity podľa vzoru Marie Montessori. A čo je na tom úplne najlepšie? Nepotrebujete na to objednávať žiadne drahé náčinie zo špecializovaných eshopov.

Stačí vám obyčajná tácka, do ktorej nasypete hrubú múku, cukor alebo pšeničnú krupicu a palička. Tou môže byť takisto hocičo – čínska palička, opačný koniec varechy, ale aj obyčajná farbička. Malí „študenti“ sa môžu učiť abecedu alebo si len tak kresliť, čo sa im zachce.

11. Malí lupiči :)

ako zabaviť deti v lete

Stačí pár úchytok na stene, a poprevliekať gumu alebo lanko pomedzi zábradlie, dvere a ďalšie opory, aké doma zbadáte.

Malí lupiči sa budú cítiť úplne ako vo filme :) a zabaví ich to určite na dlhšie ako len pár minút, takže sa oplatí na začiatku dať si tú námahu a pomôcť im sieť vytvoriť.

12. Vyhláste popcornovú súťaž :)

ako zabaviť deti v lete

Starý známy tip, ako sa zabaviť, ktorý si pamätáme možno z letných táborov alebo z animačných večerov v škole v prírode. Stačí vytiahnuť pár slamiek a vyhlásiť súťaž o najrýchlejší popcorn alebo hocičo ľahké, čo vám napadne malým nezbedníkom podstrčiť na fúkanie.

Kľudne môžete vyskúšať aj niečo sofistikovanejšie. Nech si vaše deti na súťaž vyrobia napríklad malé lodičky. Podmienkou samozrejme je, aby boli z nejakého ľahkého materiálu. Čo tak dať im malé špongie na riad, k tomu špáratko a kúsok papiera alebo látky, z ktorej vyrobia plachtu na ich vlastné plachetnice?

Opäť je plusom to, že ak si ich budú vyrábať sami, nielenže strávia čas tvorivou činnosťou, ale zabaví ich to na dlhšie.

13. Pavúčia sieť

ako zabaviť deti v lete

Jednoducho olepte otvor dverí medzi zárubňami obyčajnou papierovou maliarskou páskou, urobte guličky zo skrčeného papiera a nová hra je na svete!

Prečítajte si aj: 8 tipov, ako si cestovanie a dovolenku s deťmi naozaj užijete!

14. Lacnejší tip ako zabaviť deti snáď už ani neexistuje!

ako zabaviť deti v lete

Ďalší nápad, ku ktorému už niet veľmi čo dodať. Snáď len toľko, že najmä menším deťom treba pri hre asistovať, aby boli pri hre v bezpečí. Starší si to už „ošéfujú“ aj sami, stačí im dať starý kartón z nepotrebnej škatule, ktorý musí byť dostatočne veľký a hrubý, aby si jazdu na ňom naozaj užili.

15.  Záhradná olympiáda!

ako zabaviť deti v lete
zdroj fotiek: buzzfeed.com

A náš posledný tip bude venovaný malým športovcom, teda všetkým deťom, ktoré dlho neobsedia a potrebujú si svoju energiu jednoducho čo najčastejšie „vybiť“.

Čo tak vymyslieť im prekážkovú dráhu alebo dokonca viac disciplín, aby z toho mali detskú olympiádu? V hlavnej úlohe môžu byť obyčajné penové prúžky na plávanie, ktoré budú tvoriť prekážky pri behu alebo ich podliezaní.

Páčili sa vám naše tipy ako jednoducho zabaviť deti počas celého leta? Ak áno, potešíte nás lajkom a zdieľaním. Ďakujeme a krásne leto prajeme! :)

Podobné články