tip dovolenka hotel

10 najúžasnejších hotelových bazénov sveta!

Od jedinečného výhľadu na safari až po vodný raj vysoko nad mestom. V týchto výnimočných hotelových rezortoch vás počas dovolenky čaká len jeden problém… Z bazéna sa zaručene nepohnete. ;)

Dovolenka – tipy na najlepšie hotelové bazény

1. Four Seasons,  dovolenka Tanzánia

dovolenka tip

Hostia vo Four Seasons Sarafi Lodge v Tanzánii si môžu vychutnávať pohľad na safari priamo z bazéna. Priamo pod ním sa totiž nachádza vodná nádrž, v ktorej si svoj pitný režim dopĺňajú miestne slony.

Ak by vás zaujímala cena, tak aj tá jedinečná: od 880€/noc,  fourseasons.com

2. Grace hotels, dovolenka Santorini

dovolenka tipy

Jeden z najkrajších výhľadov na gréckom ostrove Santorini.. Ťažko by ste preň hľadali lepšie miesto ako je tento hotel v romantickej dedinke s názvom Imerovigli nachádzajúci sa medzi mestami Oia a Faro.

Cena od 380€/noc,  gracehotels.com

3. Oberoi Udaivilas, dovolenka India

dovolenka tipy

Nádhera ako z rozprávky čaká na dovolenkových hostí hotelového komplexu Oberoi Udaivilas. Hotel sa nachádza na jazere Pichola v oblasti Udaipur v Indii. Jeho pokojnú hladinu pritom môžu hostia sledovať zo svojich súkromných bazénov patriacich k apartmánom alebo z rozľahlého spoločného bazéna.

Cena od 725€/noc, oberoihotels.com

4. Hotel Habita, dovolenka Mexiko

Zaplávať v takomto bazéne si môžete v Monterrey v Mexiku. Architekt Agustin Landa navrhol totiž pre hotel Habita naozaj úžasné využitie strechy – 2 pozdĺžne  bazény s preskleným okrajom, ktoré oddeľuje bar.  Ak teda budete mať chuť na drink, panoramatický výhľad na hory a osvieženie v bazéne súčasne, viete kam máte ísť na dovolenku.

Noc v tomto hoteli stojí od 185€, hotelhabitamty.com

5. Aman Resorts, dovolenka Bali

dovolenka tipy

Túžite si užívať v exotike? Tak tento hotel v rezorte Aman nachádzajúci sa na útese indického oceánu by sa vám určite páčil. Okrem božského pokoja a úžasnej prírody si tu počas dovolenky môžete vychutnať relax v tomto terasovitom bazéne. Do okolitého prostredia pritom skvelo zapadol – možno práve preto, že inšpiratívnou predlohou pre jeho návrh boli ryžové polia, ktoré sú pre tento región typické.

Ak vás tento pohľad dostal, pripravte si sumu minimálne 600€ za 1 noc,  amanresorts.com

6. San Alfonso del Mar, dovolenka Chile

dovolenka tipy

Najdlhším vonkajším bazénom na svete sa zas môže pochváliť hotel San Alfonso del Mar v Algarrobo, Chile. Tiahne sa priamo pred hotelom v celkovej dĺžke 800 metrov a v najväčšej hĺbke dosahuje takmer 4 metre. To však nie je všetko! Voda, ktorým je naplnený, je prefiltrovaná priamo z oceánu.

Cena od 260€/noc, sanalfonso.cl

7. The Library Hotel, dovolenka Thajsko

dovolenka tipy

Unikátom medzi hotelovými bazénmi je určite aj Red Pool (červený bazén) v hoteli The Library. Nájdete ho na známom ostrove Koh Samui v Thajsku. Bazény v tomto hoteli sú namiesto zvyčajnej mozaiky tyrkysovej farby imitujúcej farby mora obložené farbami kontrastujúcej červenej, oranžovej a žltej. Musí to byť naozaj nevšedný zážitok zaplávať si v nich.

Ak si ho chcete dopriať, bude vás to stáť od 247€/noc, thelibrary.co.th

Prečítajte si aj: Top 16 najkrajších výhľadov z reštaurácií, pri ktorých aj zabudnete večerať..

8. The Joule Hotel, Dallas

dovolenka tipy

Opäť sa vrátime do výšin. Hotel The Joule v americkom meste Dallas prešiel pred pár rokmi veľkou rekonštrukciou, v rámci ktorej sa na jeho strešnej terase objavil takýto krásny bazén. Cez sklenenú stenu sa  hotelovým hosťom naskytne úžasný pohľad na rušné mesto z vtáčej perspektívy. Zaujímavosťou tiež je, že v priestory tejto štýlovej budovy z roku 1927 slúžili pôvodne ako priestory Národnej Banky.

Cena od 220€/noc, thejouledallas.com

9. Hotel Molitor, dovolenka Paríž

dovolenka tipy

Ako vystrihnutý zo slávneho obdobia Art Deco je tento skvostný bazén v Paríži. Od roku 1929 slúžil  pod názvom Paris Piscine Molitor ako verejné „kúpalisko“ pre miestnu smotánku. V roku 1989 ho pre značné opotrebovanie museli zavrieť a na svoj triumfálny návrat si musel pár rokov počkať. Za ten môže vďačiť skupine popredných dizajnérskych firiem, ktoré mu pod vedením architekta Jackquesa Rougerieho vrátili zašlú slávu. Celý komplex vnútorných a vonkajších bazénov bol citlivo zrenovovaný tak, aby sa v ňom zachovala atmosféra a duch doby 20. – 30. rokov minulého storočia.

Ak túžite po chvíľke francúzskej nostalgie pri bazéne, musíte si za ňu zaplatiť. Noc v hoteli Molitor stojí od 247€, mgallery.com

10. Marina Bay Sands, dovolenka Singapur

Desiatku top hotelových bazénov nám uzatvára jeden z najväčších strešných bazénov na svete – Marina Bay Sands. Pri západe slnka si v ňom môžete vychutnať takýto výhľad z  výšky 57. poschodia.

Cena 336€/noc, marinabaysands.com

Brali by ste dovolenku v niektorom z týchto bazénov? ;)  Nám učarovalo jednoznačne Safari, a vám? Napíšte do komentárov, sme zvedaví..

Ak sa vám článok páčil, lajkujte alebo zdieľajte. Ďakujeme! 

Podobné články