pláže pre rodiny s deťmi v Chorvátsku

Kam na dovolenku do Chorvátska s deťmi? Vyberte si z TOP 11 miest!

Mnohí z nás sa chystajú stráviť tohtoročnú dovolenku v Chorvátsku aj s deťmi. Informácií o najkrajších plážach Chorvátska je všade ako maku. Chcete však vedieť, ktoré oblasti a pláže sú podľa skúseností dovolenkárov tie najlepšie práve pre rodinnú dovolenku?

Pláže a letoviská ako stvorené pre dovolenku v Chorvátsku s deťmi

Predstavujeme vám rebríček TOP 11 naj pláží a letovísk, ktoré boli vyhodnotené ako tie najlepšie pre letné radovánky detí pri Jadranskom mori. 

1. ZADAR riviéra – Zadar: Zaton

Kam do Chorvátska na dovolenku s deťmi

Čaká na vás piesočnato-kamienková pláž dlhá 1,5 km, ocenená modrou vlajkou. Deťom sa bude páčiť, lebo ponúka množstvo športových a zábavných aktivít, samozrejme aj tobogán. More je plytké s veľmi miernym vstupom, voda je teplá, rýchlo sa prehrieva, takže je príjemná aj pre malé detičky.

V blízkom obľúbenom Zaton Holiday Resort je pripravených veľa atrakcií pre deti aj dospelých, bohaté animačné programy, reštaurácie, množstvo občerstvení, minigolf a niekoľko bazénov. V okolí je na výber aj veľa možností ubytovania v súkromí. Vzhľadom k popularite tohto miesta je istejšie si ho rezervovať predom.

Kam do Chorvátska s deťmi
Kam do Chorvátska s deťmi

Pozreli sme sa, ktoré sú tie najpredávanejšie hotely, apartmány, ubytovania v tejto oblasti Chorvátska. Ak ste zvedaví, na koľko by vás vyšla dovolenka v Chorvátsku s deťmi ešte v tejto letnej sezóne, kliknite na tento link: 

2. ZADAR riviéra – Nin: Ninska laguna

Kam do Chorvátska s deťmi
Kam do Chorvátska s deťmi

Ninska Laguna je často označovaná za najkrajšiu pláž celej Dalmácie. Je to vlastne výbežok nachádzajúci sa blízko centra mesta Nin. Piesočnaté pobrežie, plytký vstup do mora, príjemná teplota vody a čisté more. To všetko je zárukou spokojnosti mnohých dovolenkárov, ktorí sa na toto miesto v Chorvátsku opakovane radi vracajú. Bezpečne sa tu zahrajú aj tí najmenší, keďže voda v lagúne siaha väčšinou po kolená.

Na začiatku Ninskej lagúny nájdete široké možnosti vodných športov, ale aj niekoľko bufetov a kaviarní.

Najznámejšou plážou v meste Nin je „Kráľovnina pláž“ nachádzajúca sa približne 3 kilometre od centra mesta. Jej honosný názov pripomína manželku prvého chorvátskeho kráľa Tomislava, ktorý toto miesto miloval… S dĺžkou 3 km je najdlhšou piesočnatou plážou v Chorvátsku.

Zaujímavosťou je, že na niektorých miestach sa v oblasti Nin vyskytuje liečivé bahno, ktoré je blahodárne pri prevencii a liečbe pohybového a nervového ústrojenstva. Natrite sa aj s deťmi čiernym bahnom, a okrem zaručenej zábavy si možno za týždeň pri mori zbavíte svojich dlhoročných zdravotných neduhov… Alebo si v tomto prírodnom „wellnesse“ aspoň dokonale oddýchnete.

Nájdete tu aj mnohé možnosti zábavy a športového vyžitia. Pre deti sú tu ihriská či trampolíny, pre dospelých potápanie, kitesurfing a rôzne vodné atrakcie. Obľúbené sú však aj prechádzky po kultúrnych pamiatkach historického mestečka Nin, ktoré sa určite oplatí navštíviť..

3. Ostrov KRK – Baška: Vela Plaža

Kam do Chorvátska s deťmi
Kam do Chorvátska s deťmi

Vela plaža je známa kamienková pláž v letovisku Baška ocenená modrou vlajkou symbolizujúcou výborné služby a more.

Je dlhá skoro 2 km a ponúka rôzne aktivity, ktoré zabavia ako deti – nafukovací ľadovec, tobogan, aquagan, trampolíny, zábavný park, ihriská, vodné športy, cukráreň, zmrzlina, tak aj dospelých – reštaurácie, plážový bar, potápanie. Táto lokalita je pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku s deťmi naozaj ako stvorená.

Vstup do vody je pozvoľný, čo je pre bezpečie a kľud rodičov veľmi podstatný údaj.

4. CRIKVENICA – Crikvenica riviéra: Gradska Plaža

Kam do Chorvátska s deťmi
Kam do Chorvátska s deťmi
Kam do Chorvátska s deťmi

Hlavná pláž „Gradska plaža“ je dlhá takmer 2 km, okruhliaková, a miestami s prímesou piesku. Vďaka čistote naozaj krištáľovo čistého mora je označená modrou vlajkou. Nájdete tu zábavný park pre deti, športové centrum, paragliding, kaviarne a ak dostanete chuť na prechádzku či nákupy, centrum mesta je len 200 metrov od pláže.

Okruhliaková pláž  „Balustrada“ vám takisto ponúka mnoho možností na zábavné strávenie dovolenkového dňa s vašimi deťmi. Samozrejmosťou je detské ihrisko, animácie a súťaže, plážový bar. Rovnako ako Gradska plaža, aj táto pláž je ocenená modrou vlajkou.

Veľmi obľúbenou plážou v tejto oblasti je aj „Poli mora“ v časti Selce. Je v peknej čistej zátoke a ponúka množstvo aktivít, ktoré zabezpečia relax a zábavu pre vás aj vašich najmenších.

Prečítajte si aj: Do Chorvátska autom? Toto sú najvýhodnejšie trasy zo Slovenska!

5. ROVINJ: pláž Lone

Kam do Chorvátska na dovolenku s deťmi
Kam do Chorvátska na dovolenku s deťmi

Ideálne miesto v Chorvátsku pre rodiny s deťmi, ale aj mladých. Pláž je okruhliaková až štrkovitá a rovnako ako u predtým spomínaných pláží, aj táto vyniká priezračným a čistým morom.

Ponúka prenájom lodí, kanoí, surfov, beachbar a samozrejme všetky štandardné služby kvalitnej pláže. Pozdĺž pláže sú stromy, takže počas najväčšej páľavy tam môžu vaše deti pokojne oddychovať v príjemnom tieni.

Okrem toho, z opaľovacieho lehátka si užijete krásny výhľad na ostrov Katarína a staré mesto Rovinj, do ktorého sa mimochodom z pláže dostanete za necelú štvrťhodinku.

Najväčšia ponuka UBYTOVANIA v Chorvátsku:

Ďalších 6 tipov pokračuje na ďalšej strane…

Podobné články