pláže pre rodiny s deťmi v Chorvátsku

Kam na rodinnú dovolenku s deťmi v Chorvátsku I.

[fb_button]

Pláže ako stvorené pre dovolenku s deťmi v Chorvátsku – časť prvá

 

Predstavujeme vám prvú polovicu pláží, ktoré boli vyhodnotené ako tie najlepšie pre letné radovánky detí pri Jadranskom mori. 

 

ZADAR riviéra – Zadar: Zaton

Dovolenka Chorvátsko s deťmi
Zaton – Zadar, zdroj: www.tripadvisor.co.uk

Je to piesočnato-kamienková pláž dlhá 1,5 km, ocenená modrou vlajkou. Deťom sa bude páčiť, lebo ponúka množstvo športových a zábavných aktivít, samozrejme aj tobogán. More je plytké, veľmi mierny vstup do mora, voda je teplá, rýchlo sa prehrieva, príjemná pre malé detičky.

V blízkom obľúbenom Zaton Holiday Resort je pripravených veľa atrakcií pre deti aj dospelých, animačné programy, reštaurácie, zmrzlina. V okolí je aj dosť ubytovania na súkromí, vzhľadom k popularite tohto miesta je istejšie si ho ale rezervovať predom.

 

Pozreli sme sa, ktoré sú tie najpredávanejšie hotely, apartmány, ubytovania v tejto oblasti Chorvátska.

Ak ste zvedaví, na koľko by vás vyšlo dovolenkovanie v Chorvátsku s deťmi ešte v letnej sezóne 2017, pozrite si tu:    Najvýhodnejšie z oblasti Zadar-Zaton pre rok 2017

 

ZADAR riviéra – Nin: Ninska laguna

Dovolenka Chorvátsko s deťmi
Nin – kráľovnina pláž, zdroj: www.nin_.hr

Označovaná za najkrajšiu pláž celej Dalmácie. Plytká, piesočnatá, plytký vstup do mora, príjemná teplota vody, more je čisté. Pri opaľovaní sa môžete kochať pohľadom na pohorie Velebit. Možno aj preto je táto pláž nazývana aj „Kráľovnina pláž„.

Na niektorých miestach sa vyskytuje dokonca aj liečivé bahno, ktoré je blahodárne pri prevencii a liečbe pohybového a nervového ústrojenstva.

Možnosť zábavy a športového vyžitia (pre deti napr. ihriská, trampolíny, pre dospelých potápanie, kitesurfing, vodné atrakcie). Obľúbené sú aj prechádzky po kultúrnych pamiatkach historického mestečka Nin..

 

Ostrov KRK – Baška: Vela Plaža

Dovolenka Chorvátsko s deťmi
Baška – Veľa Plaža, zdroj: www.perfectbay.com

Krásna kamienková pláž, ocenená modrou vlajkou symbolizujúcou výborné služby a more.

Je dlhá skoro 2 km a ponúka rôzne aktivity, ktoré zabavia ako deti – nafukovací ľadovec, tobogan, aquagan, trampolíny, zábavný park, ihriská, vodné športy, cukráreň, zmrzlina, tak aj dospelých – reštaurácie, plážový bar, potápanie. Táto lokalita je pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku s deťmi naozaj ako stvorená.

Vstup do vody je pozvoľný – pre bezpečie a kľud rodičov, veľmi podstatný údaj.

 

 

CRIKVENICA – Crikvenica riviéra: Gradska Plaža

Kroatiens-schoenste-Straende-Gradska-Plaza-Crikvenica
Gradska plaza, Crikvenica, zdroj: tripadvisor.com

Hlavná pláž „Gradska plaža“ je dlhá takmer 2km, okruhliaková, a miestami do piesku. Modrá vlajka, centrum 200m, zábavný park pre deti, športové aktivity, paragliding, kaviarne.

Pláž  „Balustrada“ , okruhliaková, ihrisko pre deti, súťaže, beachbar, modrá vlajka.

Veľmi obľúbenou plážou takisto oceňovanou modrou zástavou je „Poli mora“ v oblasti Selce. Je v peknej čistej zátoke a ponúka množstvo aktivít, ktoré zabezpečia relax a zábavu počas celého dňa.

 

ROVINJ: pláž Lone

Dovolenka Chorvátsko s deťmi
Rovinj – pláž Lone, zdroj: www.rovinj.co

Ideálne miesto v Chorvátsku pre rodiny s deťmi, ale aj mladých. Je okruhliaková až štrkovitá pláž, s veľmi čistou vodou.

Ponúka prenájom lodí, kanoí, surfov, beachbar a samozrejme štandardné služby kvalitnej pláže.Pozdĺž pláže sú stromy, takže počas najväčšej páľavy tam môžu vaše deti oddychovať.

Okrem toho, z opaľovacieho lehátka si užijete krásny výhľad na ostrov Katarína a staré mesto Rovinj, do ktorého sa mimochodom z pláže dostanete za necelú štvrťhodinku.

 

 

Dovolenka Chorvátsko s deťmi – ako nájsť ubytovanie

 

Ak už viete kam do Chorvátska pôjdete, pre  najväčší výber ubytovania odporúčame overený portál booking.com.

  • Tento svetový portál agreguje najväčší počet ubytovaní na jednom mieste za najnižšie ceny – dokonca nižšie ako priamo od hotela či majiteľov ubytovaní. Stačí si vyselektovať (v ľavej časti stránky booking.com) typ ubytovania (apartmány, dovolenkové domy, penzióny, hotely, B&B, chaty, kempy..), cenové rozpätie, vybavenie, dokonca hodnotenia hostí a ďalšie vaše podmienky.

 

  • Ďalšou možnosťou je pozrieť sa na aktuálne najvýhodnejšie a najpredávanejšie ubytovania a first/last minute zájazdy do Chorvátska od viac ako 300 slovenských cestovných kancelárií na jednom mieste:

 

Dovolenka Chorvátsko

 DOVOLENKA CHORVÁTSKO FIRST a LAST MINUTE zájazdy a ubytovanie v Chorvátsku!  

 

 

Pokračovanie článku a ďalšie tipy pre pláže a letoviská – Dovolenka Chorvátsko s deťmi nájdete v druhej časti. 

Ak sa vám toto zhrnutie lokalít pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku páči, dajte článku lajk! Ďakujeme!

[fb_button]

 

 

Podobné články