najlepšie pláže v Chorvátsku

Poznáte najlepšie pláže v Chorvátsku? Týchto 10 vám vyrazí dych…

Dnes vám prinášame prehľad najlepších chorvátskych pláží, ktoré by vás mohli zaujať, nech už hľadáte na dovolenke v Chorvátsku čokoľvek, a s kýmkoľvek…

Nasledujúcich 10 krásnych pláží bude skvelou voľbou predovšetkým pre romantické páry.

Niektoré z nich sú samozrejme vhodné aj pre rodiny s deťmi, ale ak chcete mať prehľad o letoviskách a oblastiach v Chorvátsku, ktoré sú pre rodinnú dovolenku úplne dokonalé, o tých si prečítajte v samostatnom článku: 

Kam na rodinnú dovolenku s deťmi v Chorvátsku?

Ale vráťme sa späť k tým najlepším a najkrajším plážam pre zamilované dvojice. Ak k nim patríte aj vy so svojou polovičkou, tak sa môžete smelo pustiť do objavovania toho naj, čo vám Chorvátsko ponúka:

Najlepšie pláže Chorvátska – 10 skvelých tipov!

10. Pláž Proizd – ostrov PROIZD

chorvátsko najlepšie pláže
Foto: @kurnikt

Náš rebríček najkrajších pláží začneme plážou Proizd, ktorá sa nachádza na rovnomennom ostrovčeku Proizd s romantickou prezývkou „ostrov lásky“. Dostanete sa naň lodným taxíkom alebo súkromnou loďou z mesta Vela Luka na západnom pobreží ostrova Korčula.

A čím je táto pláž taká výnimočná? Predovšetkým azúrovo modrým morom, ktorého voda je tak krištáľovo priezračná, že budete mať pocit, akoby ste sa kúpali v obrovskom čistučkom žiarivom bazéne. Pláž je pokrytá malými bielymi kamienkami, ktoré spolu s výhľadom na skalnaté útesy a vzduchom presiaknutým vôňou borovíc dodávajú pobrežiu dokonalý vzhľad panenskej prírody.

Pokojnú atmosféru tu zažijete aj počas vrcholiacej dovolenkovej sezóny, keďže sem nechodí veľa turistov. Ak ste vyznávačmi nudizmu a máte radšej súkromie, táto pláž sa vám určite bude páčiť. V odľahlých častiach ostrovčeka tu totiž nenájdete naozaj takmer nikoho.

Nemusíte sa však obávať, že by ste tu po vylodení skončili ako na opustenom ostrove. Ak vás prepadne hlad, môžete si dať niektorú z vynikajúcich dalmátskych špecialít v jedinej reštaurácii, ktorú na ostrove nájdete. A možno práve preto si za obed v nej trošku priplatíte…

Treba ešte spomenúť, že v mori síce nenatrafíte na morských ježkov, ale v niektorých miestach sa hĺka dna výrazne mení, takže pláž nie je určená pre voľné plávanie detí bez dozoru.

9. Pláž Šunj – ostrov LOPUD

chorvátsko najlepšie pláže
chorvátsko najlepšie pláže

Pláž Šunj sa nachádza na južnej strane ostrova Lopud, ktorý leží medzi ostrovmi Šipan a Koločep blízko Dubrovníka. Trajektom sa z Dubrovníka k zálivu dostanete za necelú hodinku. Samotný ostrovček stojí rozhodne za návštevu. Celé prostredie je krásne malebné a poteší každú romantickú dušu.

Približne kilometer dlhá pláž Šunj, ktorú vidíte na hornej fotografii, je ideálnym miestom nielen pre dvojice, ale vďaka pozvoľnému vstupu do mora je skvelá aj pre dovolenku s deťmi. More je tu dokonca tak plytké, že ak si chcete ísť zaplávať, musíte sa prejsť až 100 metrov od brehu.

8. Pláž Stiniva – ostrov VIS

chorvátsko najlepšie pláže

Pláž Stiniva je rozhodne tou najfotogenickejšou plážou ostrova Vis. Kombinácia bielych okruhliakov, nádherne sfarbeného mora a skál, ktoré akoby strážili túto maličkú zátoku, je naozaj okúzľujúca. Stačí len čľupnúť do vody a preplávať pomedzi útesy na šíre more pred vami…

Zátoka sa nachádza v blízkosti miesta ,,Marinje Zemlje, a ak dovolenkujete priamo na ostrove Vis, tak stačí, ak si požičiate bicykel, alebo naskočíte do vlastného auta či taxíka. Z parkoviska vám to bude trvať ešte približne 20 minút, pretože potrebujete prejsť 450 metrov dolu po strmom zráze. Ten má prevýšenie až 90 metrov, takže odporúčame šľapky vymeniť za pevnú obuv. Najjednoduchším spôsobom je však priplávať loďou a na pláž doplávať.

Túto malebnú zátoku si môžete užiť aj vrámci výletu, ak máte ubytovanie v meste Split. Denne premávajú zo Splitu na ostrov Vis trajekty, ktorými sa sem doveziete za 2,5 hodinky.

Dovolenka Chorvátsko

7. Pláž Baška / Vela – ostrov KRK

chorvátsko najlepšie pláže
Foto: ©Pablo Debat

V letovisku Baška na ostrove Krk na vás čaká až 30 krásnych pláží! Ak hľadáte oddych, slnko, krásne čisté more, ale aj zábavu a všetko, čo k dovolenkovému dňu patrí, zájdite na pláž Vela nazývanú aj jednoducho „pláž Baška“. So svojou úctyhodnou dĺžkou 1,8 km je to jedna z najdlhších pláží v Chorvátsku. V niektorých častiach je pobrežie pokryté pieskom, v iných je pláž piesočnato-okruhliaková.

Pokojne sa sem vyberte aj s celou rodinou a určite budete všetci nadšení. Najmenšie deti sa môžu čľapkať v plytkej vode pri brehu, kým tie staršie si môžu vybrať z nespočetných možností zábavy, ktoré sa im tu ponúkajú. Spomenieme aspoň zábavné cetrum s tobogánom, trampolínami, šmykľavkami a nafukovacím hradom alebo požičovňu vodných bicyklov, člnov a motorových skútrov či beach volejbal. Počas letnej sezóny tu dokonca jazdí vláčik.

Ak vyhladnete, reštaurácie a kaviarne máte priamo na pláži, alebo si skočte rovno do centra mesta, ktoré sa nachádza len 5 minút od pláže. K TOP reštauráciám, ktoré sa oplatí v Baške vyskúšať, patrí napríklad Lantino s krásnou terasou priamo pri pláži, reštaurácia Pirun za prístavom ponúkajúca najmä lokálne špeciality tradičnej kuchyne či Forza nachádzajúca sa priamo na pobrežnej promenáde.

Akčných dovolenkárov, ktorí na jednom mieste príliš neobsedia :), poteší aj možnosť vydať sa z miestneho prístavu na výlet na ďalší krásny chorvátsky ostrov, Rab.

Máte radi zábavu a tanec pod hviezdami? Počas leta prebiehajú v Baške rybárske večery s tradičnou chorvátskou hudbou a mnohé ďalšie kultúrne podujatia. Je to miesto, kde to skrátka žije a nudiť sa tu počas svojej dovolenky určite nebudete.

6. Pláž Nugal – MAKARSKA

chorvátsko najlepšie pláže

Perfektnou plážou pre romantickú dovolenku v Chorvátsku je aj pláž Nugal medzi mestami Makarska a Tučepi. Nachádza v kamienkovej zátoke obmývanej krištáľovo čistým morom a obklopenej strmými útesmi. Prístupná je iba pešo cez hustý borovicový les – park Osejava a po kamenistej ceste pozdĺž pobrežia, či už idete z vášho dovolenkového ubytovania v Makarskej alebo v Tučepi.

A čo sme ešte nestihli spomenúť je fakt, že pláž Nugal je obľúbenou destináciou nudistov, pre ktorých je vyhradených približne 80% pobrežia na tomto nádhernom mieste. Ak sa sem vyberiete na výlet, prineste si sebou všetko čo budete počas dňa potrebovať, pretože na pláži naozaj nič okrem úžasnej prírodnej scenérie nenájdete…

Najväčšia ponuka UBYTOVANIA v Chorvátsku:

Ďalších 5 tipov na najlepšie pláže v Chorvátsku pokračuje na ďalšej strane…

Podobné články