pláže v chorvátsku pre deti

Kam na rodinnú dovolenku s deťmi v Chorvátsku II.

[fb_button]

Mnohí z nás sa chystajú stráviť tohtoročnú dovolenku v Chorvátsku aj s deťmi. Chcete vedieť, ktoré oblasti a pláže sú podľa skúseností dovolenkárov tie najlepšie?

V prvej časti článku sme vám predstavili tieto pláže a letoviská: Zadar Riviéra – Zaton, Zadar Riviéra – Ninska laguna, ostrov Krk – Baška: Vela Plaža, Crikvenica – Gradska Plaža, Balustrada a Poli Mora, Rovinj – pláž Lone. Dnes pokračujeme ďalšími 6 oblasťami, ktoré sú pre rodinnú dovolenku v Chorvátsku ako stvorené!

 

Najlepšie chorvátske pláže pre rodiny s deťmi – časť druhá

 

MAKARSKA riviéra – Makarska: Donja Luka

dovolenka Chorvátsko, chorvátske pláže
Pláž Donja Luka, zdroj: www.croariva.com

Keďže je pobrežie Makarskej riviéry chránené pohorím Biokovo a tiež ostrovmi Brač a Hvar, more si zachováva pokojný ráz bez veľkých vĺn – je preto vhodný pre bezpečné plávanie s deťmi.

Pláže sú krásne, kamienkové, ale nie príliš široké, takže chceme upozorniť že bývajú trochu plnšie, aj keď dajú sa nájsť aj osamelejšie zátoky. Sklon pri vchádzaní do mora je mierny. Hlavná pláž v časti Makarska Donja Luka bola označená modrou zástavou.

 

 

MAKARSKA riviéra – Brela: pláž Punta Rata

chorvátske pláže, dovolenka Chorvátsko
pláž Punta Rata – zdroj: pintravels.info

Patrí medzi 10 top pláži na svete! Modrá vlajka je teda samozrejmosťou, ako aj čisté a teplé more a borovicová vôňa. Je to kľudnejšia časť. Pobrežie je z okruhliakov, ale na dne pri vchádzaní do mora je už piesok, takže deti sa môžu bez obáv vybehať, vyčlapkať. Borovicový porast na pláži poskytne deťom i dospelým pohodlné oddychovanie v tieni.

Jedno mínus – aj keď je pláž prekrásna, pre malé deti v Brele nie je k dispozícii zábavný park ani ihrisko – veľa atrakcií sa ale nachádza blízko, cca 25 minút prechádzkou k Baška Voda.

 

 

DUBROVNIK:  Lapad

chorvátske pláže, dovolenka Chorvátsko
Dubrovnik – Lapad, www.commons.wikipedia.com

Zátoka Lapad sa považuje za jednu z najkrajších častí Dubrovníka. Pláže sú piesočné.

Nájdete tam detské ihriská, tenisové kurty, minigolf, hotely, a veľa reštaurácií, barov a kaviarní, kde sa v horúcich dňoch osviežia deti, aj ich rodičia.

 

 

Ostrov RAB – Lopar: Rajska Plaža

chorvátske pláže, dovolenka Chorvátsko
ostrov Rab – Lopar – Rajska Plaža, dovolenka Chorvátsko

Najkrajšia a najväčšia pláž na Lopari, 2km dlhá a piesočnatá, čisté a teplé more (28°C v letných mesiacoch), a zelené osviežujúce borovicové háje, ktorý poskytnú vítaný chládok. Jednoznačne patrí medzi top chorvátske pláže pre rodiny s deťmi – nehovoriac o ostrove Rab, ktorý je jednoducho úžasný, malebné kostolíky, prístav, starobylé mestečko..

Vďaka plytkému vstupu do mora je vynikajúca pre deti a neplavcov. Nie sú tam vlny, ani morskí ježkovia. Vybavenie zahŕňa reštaurácie, požičovňe, prvú pomoc. A pravdaže, aj táto pláž je označená modrou zástavou.

 

 

Ostrov PAG – Novalja: pláže Trincel, Prosika, Planjika a Sveti Duh

chorvátske pláže, dovolenka Chorvátsko
Pláž Prosika, Pag, foto: www.nightlife-cityguide.com

Pláž Trincel je pokrytá jemným pieskom obkolesená porastom, veľmi čistá pláž. Z vybavenia je to ihrisko na plážový volejbal, tobogan pre deti, môžete si tu požičať aj kanoe.

Pláž Prosika dlhá cca 800 metrov. Je to tiež ideálne miesto pre rodiny s deťmi, pretože voda je pri vstupe plytká. Na pláži si môžete vyskúšať rôzne vodné športy, prenajať si vodné bicykle, jet-ski alebo si  zahrať plážový volejbal.

Pláž Sveti Duh (Duch svätý) – jedna z najkrajších pláží na ostrove. Je asi 5km dlhá, piesočnatá a je spojená s plážou Eista. Nachádza sa asi 10km na východ od mesta Novalja. Niektoré oblasti na ostrove Pag sú bez vegetácie, sú preto veľmi vhodné aj pre deti trpiacimi alergiou či ekzémami.

Prípadne sa zájdite pozrieť na Pláž Planjika v časti Starej Novalji. Býva takisto rodičmi odporúčaná – a to pre jej pozvoľný a pre deti bezpečný vstup do vody, možnosť ležať v tieni, a vybavenie detskými šmykľavkami priamo na pláži.

 

 

TROGIR: pláže Medena a Pantan

chorvátske pláže, dovolenka Chorvátsko
foto: www.maiutazas.hu, Trogir pláže

 Pláže sú pieskové, kamienkové až skalnaté. More má nespočetné množstvo ostrovčekov, a výborné pre šnorchlovanie a potápanie. Je krištálovo čisté a má krásnu azurovo modrú farbu. V blízkosti pláži sú reštaurácie, zmrzlina, detské ihriská, športové kurty, školy potápania/šnorchlovania/podmorského fotografovania, skrátka všetky potrebné veci k celodennému pobytu pri mori s deťmi.

Pláž Pantan je dlhá asi 0,5 km, piesočnatá (z jemného štrku a piesku) s borovicovým lesom na jeho východnej strane v prípade potreby presunutia sa do tieňa. Patrí do chránenej prírodnej oblasti, a na jej severnej strane sa nachádza úžasný mlyn. Osvieženie nájdete v beachbare s názvom Mosquito.

Pláž Medena leží v Seget rivére, na južnej strane starobylého, krásneho historického mestečka Trogir. Je dlhá asi 3 km, takisto s borovicovým zátiším a množstvom plážových a vodných atrakcií. Samotné mesto má starobylého ducha, takže milovníci pamiatok si tiež prídu na svoje. Je živé, s promenádou reštaurácií a kaviarní, a ponúka množstvo kultúrnych akcií počas letných večerov, kde sa zabavia dospelí aj ich deti (tanečné večery, detské parky, turistické vláčiky.

 

Máte už vybrané letovisko a hľadáte ubytovanie v Chorvátsku? Ten najväčší výber nájdete na svetovo známom a overenom portáli booking.com.  

Prehliadnite si hodnotenia apartmánov, dovolenkových domov, hotelov a využite zaručene najlepšie ceny ubytovania všetkých úrovní. (Booking.com tlačí ceny smerom nadol, takže cez nich dostanete vždy lepšiu cenu ako priamo od hotela alebo majiteľov ubytovaní.) Stačí si vyselektovať (v ľavej časti stránky booking.com) typ ubytovania (apartmány, dovolenkové domy, penzióny, hotely, B&B, chaty, kempy..), cenové rozpätie, hodnotenia hostí a ďalšie vaše podmienky, a môžete začať vyberať a porovnávať! Pre tie najvýhodnejšie výsledky si zoraďte ponuky podľa najnižšej ceny.

 

Dovolenka Chorvátsko

 

Milí dovolenkári, ak viete o  ďalšej krásnej pláži v Chorvátsku pre rodiny s deťmi alebo máte doplňujúce  informácie, napíšte prosím do komentov. Všetci, ktorí v Chorvátsku plánujú svoju tohtoročnú rodinnú dovolenku, vám budú určite veľmi vďační. A hlavne maminy, veď vieme prečo :).
 
Ak pre vás bolo toto zhrnutie obľúbených lokalít a pláží  užitočné, odmeňte článok lajkom alebo ho sharujte s vašimi priateľmi. Ďakujeme!

[fb_button]

 

Podobné články