Dovolenka v Dubaji – Tipy na výlet – časť druhá

[fb_button]
 

Po prvom príspevku na tému „Dovolenka v Dubaji – čo treba vidieť a zažiť  (okrem megalomanských nákupných centier samozrejme :)), pokračujem s ďalšími 5 tipmi, aby ste si dovolenku v Emirátoch užili skutočne naplno.

 

Dovolenka v Dubaji

 

6. Burj Khalifa a výhľad na Dubaj

Burj Khalifa (číta sa Burdž Chalífa) je najvyššia budova sveta s nadlhším výťahom, má 828m. Vyhliadková plošina s výhľadom na celý Dubaj sa nachádza na 124-tom  poschodí. Obed v luxusnej reštaurácii je možné si užiť o 2 poschodia nižšie, na 122-tom podlaží. Vyhliadka je naozaj výnimočná, nakoľko vďaka preskleným stenám tejto budovy, máte možnosť vychutnať si 360° pohľad na púšť, mesto a oceán. Za pekného, jasného počasia dovidíte až do vzdialenosti 80km.

Cena lístka v závislosti od veku návštevníka a času tejto 60minútovej prehliadky, začína od 44€. Ak si tento zážitok nechcete nechať ujsť, odporúčam zarezervovať si lístky v dostatočnom predstihu – 2 týždne a viac, keďže o túto atrakciu býva medzi turistami veľký záujem.

 

dubaj co vidiet
 

7.  Romantika v Benátkach Dubaja

Ďalšou z vecí, ktoré treba počas dovolenky v Dubaji určite zažiť, je výlet do tzv. Benátok Dubaja. Veľa návštevníkov sa o  tejto časti Dubaja vyjadrujú ako o tom najlepšom, čo tu zažili. Je to vlastne hotelový komplex v rámci ktorého je umelo vybudovaný kanál, ktorým sa môžete plaviť loďkami.

 

dubaj dovolenka (2)

Madinat Jumeirah waterways

Plavba stojí 75 Aed, čo zahŕňa asi 20-25 minút so sprievodcom. Odporúčam tiež dopriať si večeru v jednej z nespočetných reštaurácii alebo pubov so živou hudbou na tomto fascinujúcom mieste. Skvelé jedlo si vychutnáte v romantickej atmosfére všadeprítomných svetielok odrážajúcich sa na nočnej vode s výhľadom na Burj Al Arab.

 

dovolenka Dubaj (2)
foto: grayline.com

 

 

8. Kam v Dubaji za nákupmi

Poriadnym zážitkom tiež môže byť aj nakupovanie, ale aj prechádzka perfektne vybudovanými nákupnými časťami. Možete si vybrať z viacerých možností:

  • Dubai Marina Mall je moderný shopping mall (priamo v Dubai Marina)
  • Dubai Mall, ktorý sa nachádza v samotnom centre Dubaja vás okrem množstva obchodov zaujme aj svojimi reštauráciami, ktorých vonkajšie terasy ponúkajú nádherný výhľad na „tancujúcu“ fontánu a najvyššiu budovu sveta.

 

 

 

V reštaurácii (Texas road house) na fotke nižšie som mimochodom jedla ten najlepší steak na svete!

dovolenka v Dubaji

 

Počas vašej dovolenky v Dubaji sa v tejto časti môžete zastaviť  aj v DubaiMall Aquarium a prejsť sa najdlhším tunelom v rámci podmorského sveta.

  • Mall of emirates – To je ten známy shopping mall, v ktorom si okrem nakupovania môžete dopriať aj instantné schladenie počas lyžovania na umelom zasneženom svahu. Teplé oblečenie a všetko príslušenstvo je možné si požičať na mieste.
  • Souk Al Bahar – na rozdiel od vyššie spomenutých je toto nákupné stredisko vytvorené v typickom arabskom štýle. Tento shopping mall je blízko Benátok Dubaja, takže si sem môžete z výletu do Souk Madinat Jumeirah odskočiť na nákup dovolenkových suvenírov.

 

9. Old City – výlet za atmosférou do starého mesta Dubaja

Okrem toho sa vám určite zapáči aj Old City – staré mesto Dubaja,  kde nájdete množstvo bazárov. Je to jedna z najstarších častí Dubaja s atmosférou, akú v luxusných častiach Dubaja nezažijete. Medzi jednotlivými časťami Old City sa môžete presúvať typickými lodičkami za symbolickú cenu 1 Dirham, čo je skutočne skoro zadarmo. Okúzli vás tunajšia atmosféra starých čias a arabských tradícií, pretože celá štvrť je jedným veľkým pouličným trhom plným stánkov so všetkým možným, najmä ale s látkami typických vzorov, korením či zlatom.

Keď sme už pri tom zlate, ak vás táto téma láka, určite si nesmiete nechať ujsť výlet na najväčší zlatý trh na svete – Gold Souk (čiže Zlatý trh).

 

foto: statravel.co.uk

 

10. Výlet do Abu Dhabi

Ak budete dovolenkovať v Dubaji a budete chcieť toho vidieť čo najviac, určite sa oplatí urobiť si výlet aj do Abu Dhabi. Ponúka toho nespočetne veľa zaujímavého k videniu – v krátkosti spomeniem len Ferari world (pastva pre oči a zážitok najmä pre pánsku časť dovolenky a milovníkov motošportu), Yas Marina, mešita The Sheikh Zayed Grand Mosque,  ale o tom už viac v ďalšom článku. Zatiaľ prikladám aspoň fotografiu, ktorú sa mi podarilo ešte pred zotmením urobiť.

 

abu dhabi dovolenka

 

 [fb_button]

Ak bol pre vás tento článok o dovolenke v Dubaji užitočný, lajkujte a podeľte sa oň aj so svojimi známymi! Ďakujem :)

 

 

⇒ Dovolenka Dubaj last minute zájazdy       

⇒ letenky do Dubaja

ubytovanie v Dubaji – najväčší výber na  ⇒ booking.com

 

Podobné články