Dubaj čo vidieť

Čo treba vidieť v Dubaji? 12 tipov pre vašu dovolenku – I. časť


Rozmýšľate o dovolenke v Dubaji, ale neviete, čo všetko sa tam dá vlastne vidieť? Alebo už máte dovolenku vybratú a potrebujete si zostaviť dovolenkový plán? V oboch prípadoch ste tu správne.

Po mojich zatiaľ dvoch cestách do tejto rozprávkovej krajiny som pripravila zoznam tých najlepších miest, ktoré treba počas dovolenky v Dubaji určite vidieť. V tejto prvej časti môjho rozprávania vám predstavím prvých sedem.

Dovolenka v Dubaji – tipy čo vidieť I.

1. Dubai Marina

Komplex najvyšších budov, najmodernejších hotelov a apartmánov situovaných na ploche o rozlohe viac ako 4 km2 obklopujúcich umelo vytvorený kanál, v ktorom sa nachádzajú tie najluxusnejšie jachty.

Ideálne miesto na romantickú večeru, ak si chcete dopriať niečo naozaj výnimočné a zážitok, na ktorý určite tak skoro nezabudnete. V každej časti Dubai Marina nájdete reštaurácie s rozmanitou ponukou jedál z celého sveta a samozrejme krásnym výhľadom na v noci úžasne vysvietené mrakodrapy s neopakovateľnou panorámou.

čo treba vidieť v dubaji tipy

Dubai Marina je miesto vhodné na dlhé prechádzky, prípadne môžete využiť aj plavbu člnom. Ak ale preferujete večeru priamo na pláži, možete sa presunúť na Dubai Marina beach, ktorá je vzdialená len pár minút pešou chôdzou.

Z tohto miesta sa môžete pokochať výhľadom na jednu z najväčších atrakcií v Dubaji, ktorým je bezpochyby Palmový ostrov.

A prikladám ešte krátke videjko, ktoré som stihla natočiť… Pohľad na Dubaj Marina

2. Palmový ostrov a veľkolepý Palm Atlantis

Počas dovolenky v Dubaji si tiež jednoznačne musíte zájsť aj na Palmový ostrov, ktorý bol (podľa mňa právom) vyhlásený za 8. div sveta. Je umelo vytvorený v tvare palmy a je na ňom postavených množstvo hotelov, apartmánov na prenájom, ako aj súkromné vily tých najznámejších hviezd.

Chcete vedieť akých? Jednu z viliek si kúpil napríklad aj Brad Pitt, Robbie Wiliams či Fernando Alonso. Ak budete mať šťastie, možno ich pri prechádzke stretnete. :)

Na konci ostrova je umiestnený majestátny hotel Palm Atlantis, ktorý bol prvým rezortom otvoreným na tomto výnimočnom mieste, ktoré treba v Dubaji rozhodne vidieť. Nájdete tu 1 549 izieb a apartmánov, 23 barov a reštaurácií, z ktorých jednu vlastní aj svetoznámy celebritný šéfkuchár Gordon Ramsey.

Na palmový ostrov sa môžete dopraviť požičaným autom alebo taxíkom, prípadne metrom. Zážitok budete mať už len z pohľadu na to krásne prostredie ako z rozprávky tisíc a jednej noci. A to som ešte nespomenula tzv. Stratený svet (Lost Chambers), ktorý je súčasťou tohto komplexu. Objaviť v ňom môžete rôzne zaujímavé artefakty či mysteriózne krypty…

Váš dovolenkový deň si tu tiež môžete spríjemniť výletom do obrovského akvária (Palm Atlantis Underwater World), ktorý ukrýva podmorský svet ako na dlani. Uvidíte tam skutočne tie najrozličnejšie druhy rýb v prostredí, aké ste zaručene dovtedy nevideli.

Celý komplex spolu s najznámejším vodným aquaparkom na svete zaberá až 46 hektárov!

čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy

3. Aquaventure Waterpark

Ak sa budete chcieť počas dovolenkovania v horúcom Perzskom zálive trošku schladiť a pritom aj zabaviť, odporúčame výlet do tohto fascinujúceho raja vodných radovánok. Hneď v úvode ale upozorňujem, že na jeho návštevu odporúčam vyčleniť si naozaj celý deň, a aj to je málo – nebudete sa vám vôbec chcieť odísť.

Okrem vodnej zábavy všetkého možného druhu, množstva tobogánov a bazénov s umelými vlnami, môžete deň stráviť plavbou na špeciálnych nafukovacích kolesách úžasne vybudovanými kanálmi, alebo jednoducho relaxovaním v osviežujúcej zeleni tohto kúzelného prostredia.

Výlet do tohto akvaparku je určite vhodný aj pre rodiny s malými deťmi, pre ktoré je vytvorené najväčšie detské ihrisko The Splashers.

Taktiež si môžete priplatiť vstup do Doplhin bay, ktorý vám ponúka možnosť zaplávať si s delfínmi. Samozrejmosťou je výber reštaurácií v rôznych štýloch.

čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy
čo treba vidieť v dubaji tipy

Z vodného parku sa dá plynulo prejsť na jednu z najkrajších dubajskych pláží, ktorá je jeho súčasťou.

Tip! Ak by ste chceli využiť lacnejšiu, no tiež veľmi atraktívnu variantu, vyskúšajte ďalší vodný svet Wild Vadi Aquapark, ktorý je obdobou za prístupnejšiu cenu a porovnateľnými službami.

4. Dovolenka v Dubaji – pláže

A na ktoré pláže sa v Dubaji oplatí ísť oddychovať? Okrem už vyššie spomenutých pláží – Dubai Marina Beach a pláž Aquaventure Beach vám odporúčam navštíviť aj jednu z tých mestských, ktorá sa nachádza neďaleko Burj Al Arab. Vidíte ju na fotkách nižšie.

Čaká vás tu neskutočne tyrkysová voda a nádherný biely piesok. Jeden tip – vezmite si so sebou uterák, jedlo a pitie. Je to totiž naozaj mestská pláž a okrem sociálnych zariadení tam nie sú poskytované žiadne služby. Priamo na pláži si nemáte ani možnosť zájsť na obed.

O to viac vás ale poteší unikátny výhľad na Palmový ostrov a Burl Al Arab. A nezabudnite, že iba pár metrov od vás relaxuje vo svojej súkromnej rezidencii najvyšší šejk, keďže jedno z jeho sídiel je hneď vedľa. A ten určite vie, prečo si ho vybral :).

čo vidieť v Dubaji - tipy
čo vidieť v Dubaji - tipy
čo vidieť v Dubaji - tipy

5. Burj Al Arab

Áno, to je presne ten najznámejší pohľad, ktorý sa vám vynorí v mysli pri slove Dubaj. Je to neoficiálne 7 hviezdičkový hotel, ktorý svojím tvarom pripomína plachetnicu. Apartmán pre 2 osoby sa v ňom dá zabookovať približne od 1 500 eur na noc.

Jeden z najluxusnejších hotelov sveta bol vybudovaný na umelom ostrove vzdialenom 280 m od pobrežia. Na jeho streche vo výške 210 metrov nad morom sa nachádza najvyššie položený tenisový kurt na svete. Tam sa svojho času uskutočnil aj asi jeden z najsledovanejších priateľských tenisových zápasov medzi Andrem Agassim a Rogerom Federerom.

Ak si chcete svoju dovolenku v Dubaji obohatiť zážitkom na celý život, zabookujte si stôl v niektorej z 9 reštaurácii v tomto hoteli. Bude vás to síce stáť „majland“, ale kde inde si užiť luxus, ak nie práve tu? Okrem toho tu samozrejme nájdete aj špičkové wellness a fitnesscentrum, niekoľko bazénov, nákupné centrum a dokonca aj súkromnú pláž.

čo vidieť v Dubaji - tipy
čo vidieť v Dubaji - tipy
fotografie: Ina, www.dovolenka-pri-mori.sk

Na záver prvej časti rozprávania o tom „čo vidieť v Dubaji“ pridám ešte 2 tipy, ktoré som si zatiaľ nestihla pozrieť, ale pri mojej tretej ceste si na ne určite čas nájdem:

6. Rám Dubaja – Dubai frame

Gigantický zlatistý rám obrazu vysoký 150 metrov a široký 95 metrov ukazuje hranicu a dramatický rozdiel medzi tzv. starým a novým, moderným Dubajom.

Pri pohľade na „nový Dubaj“ sa vám ukáže ikonická panoráma plná mrakodrapov v Downtown Dubaji vrátane najvyššej budovy sveta Burj Khalifa, kým opačná strana návštevníkom dopraje pohľad na ten „starý Dubaj“ a jeho pôvodné časti ako je Deira a Kamara.

čo vidieť v Dubaji - tipy

Cena za vstup začína od 13,20 eur a lístok si môžete zabookovať napríklad na tejto stránke: https://www.thedubaiframe.com/

7. Kvetinová záhrada – Miracle garden

Zaujímavým tipom na výlet je aj Miracle garden, teda „zázračná“ kvetinová záhrada rozkladajúca sa na ploche viac ako 70 tisíc metrov štvorcových.

Pokochať sa tu dá rôznymi kompozíciami spolu 150 miliónov rôznofarebných kvetín a 250 miliónov rastlín, ale aj najväčšou vertikálnou záhradou na svete.

čo vidieť v Dubaji - tipy
čo vidieť v Dubaji - tipy

Medzi najobľúbejšie expozície patria kvetinové sochy, medzi inými napríklad aj gigantický 35 tonový Mickey Mouse, 15 metrové kvetinové hodiny ukazujúce reálny čas, či lietadlo Airbus vytvorené z takmer 5 miliónov kvetov…

Vstup do Miracle Garden pre dospelú osobu začína od 15 eur.

Ďalších 5 tipov na super miesta a výlety, ktoré odporúčam počas dovolenky v Dubaji podniknúť, nájdete v druhej časti článku:

Dovolenka v Dubaji – 12 tipov, čo musíte vidieť! II. časť.

Ako na dovolenku do Dubaja?

1. Jednou možnosťou je samozrejme nájsť si zájazd cez cestovné kancelárie –

⇒ zájazdy do Dubaja – a tým vaše starosti končia :)

2. alternatívou je dovolenka v Dubaji na vlastnú päsť, teda kombinácia nákupu:

⇒ letenka do Dubaja + rezervácia ubytovania cez overený ubytovací portál ⇒ booking.com

dubaj ubytovanie

Páčil sa vám tento článok? Ak boli pre vás moje tipy čo vidieť v Dubaji užitočné, budem vďačná za každý lajk či zdieľanie!

Podobné články