Čo treba vidieť v Dubaji – dovolenkové tipy – časť prvá

[fb_button]
 

Rozmýšľate o dovolenke v Dubaji, ale neviete, čo všetko sa tam dá vlastne vidieť? Alebo už máte dovolenku vybratú a potrebujete si zostaviť dovolenkový plán? V oboch prípadoch ste tu správne. Po mojich zatiaľ dvoch cestách do tejto rozprávkovej krajiny som pripravila zoznam tých najlepších vecí, ktoré treba počas dovolenky v Dubaji určite vidieť.

 

Dovolenka v Dubaji – čo vidieť

 

1. Dubai Marina

Komplex najvyšších budov, najmodernejších hotelov a apartmánov situovaných na ploche o rozlohe viac ako 4 km2 obklopujúcich umelo vytvorený kanál, v ktorom sa nachádzajú tie najluxusnejšie jachty. Ideálne miesto na romantickú večeru, ak si chcete dopriať niečo naozaj výnimočné a zážitok, na ktorý určite tak skoro nezabudnete. V každej časti Dubai Marina nájdete reštaurácie s rozmanitou ponukou jedál z celého sveta a samozrejme krásnym výhľadom na (v noci úžasne vysvietené) mrakodrapy s neopakovateľnou panorámou.

 

Dubai-Marina dovolenka

 

Dubai Marina je miesto vhodné na dlhé prechádzky, prípadne môžete využiť aj plavbu člnom. Ak ale preferujete večeru priamo na pláži, možete sa presunúť na Dubai Marina beach, ktorá je vzdialená len pár minút pešou chôdzou. Z tohto miesta sa môžete pokochať výhľadom na jednu z najväčších atrakcií v Dubaji, ktorým je bezpochyby Palmový ostrov.

A prikladám ešte krátke videjko, ktoré som stihla natočiť – pohľad na Dubaj Marina

 

 

 

 

2. Palmový ostrov a veľkolepý Palm Atlantis

Počas dovolenky v Dubaji si tiež jednoznačne musíte zájsť aj na Palmový ostrov, ktorý bol (podľa mňa právom) vyhlásený za 8. div sveta. Je umelo vytvorený v tvare palmy a je na ňom postavených množstvo hotelov, aparmánov na prenájom, ako aj súkromné vily tých najznámejších hviezd, medzi inými si tu jednu z viliek kúpil aj Brad Pitt, Robbie Wiliams či Fernando Alonso. Ak budete mať šťastie, možno ich pri prechádzke stretnete. :)

Na konci ostrova je umiestnený majestátny hotel Palm Atlantis. Dopraviť sa k nemu môžete autom alebo taxíkom, prípadne metrom. Zážitok budete mať už len z pohľadu na to krásne prostredie ako z rozprávky tisíc a jednej noci, a to som ešte nespomenula tzv. Stratený svet (Lost Chambers), ktorý je súčasťou tohto komplexu. Objaviť v ňom môžete rôzne zaujímavé artefakty či mysteriózne krypty..

Váš dovolenkový deň si tu tiež môžete spríjemniť výletom do obrovského akvária (Palm Atlantis Underwater World), ktorý ukrýva podmorský svet ako na dlani, uvidíte tam skutočne tie najrozličnejšie druhy rýb, (a najmä v prostredí), aké ste zaručene dovtedy nevideli.

 

Atlantis The Palm dovolenka v Dubaji

dovolenka v Dubaji

dovolenka Dubaj

 

3. Aquaventure Waterpark

Ak sa budete chcieť počas dovolenkovania v horúcom perzskom zálive trošku schladiť a pritom aj zabaviť, odporúčame výlet do tohto fascinujúceho raja vodných radovánok. Hneď v úvode ale upozorňujem, že na jeho návštevu odporúčam vyčleniť si naozaj celý deň, a aj to je málo – nebudete sa vám vôbec chcieť odísť.

Okrem vodnej zábavy všetkého možného druhu, množstva tobogánov a bazénov s umelými vlnami, môžete deň stráviť plavbou na špeciálnych nafukovacích kolesách úžasne vybudovanými kanálmi, alebo jednoducho relaxovaním v osviežujúcej zeleni tohto kúzelného prostredia.

 

dubaj dovolenka

Dubaj aquapark

dovolenka Dubaj

Dubaj výlet do vodného sveta

Dubaj pláže

 

Z vodného parku sa dá plynulo prejsť na jednu z najkrajších dubajskych pláži, ktorá je jeho súčasťou. Výlet do tohto akvaparku je určite vhodný aj pre rodiny s malými deťmi, pre ktoré je vytvorené najväčšie detské ihrisko The Splashers.

Taktiež si môžete priplatiť vstup do Doplhin bay, ktorý vám ponúka možnosť zaplávať si s delfínmi. Samozrejmosťou je výber reštaurácií v rôznych štýloch.

Tip! Ak by ste chceli využiť lacnejšiu, no tiež veľmi atraktívnu variantu, vyskúšajte ďalší vodný svet Wild Vadi Aquapark, ktorý je obdobou za prístupnejšiu cenu a porovnateľnými službami.

 

4. Dovolenka v Dubaji – pláže

A na ktoré pláže sa v Dubaji oplatí ísť oddychovať? Okrem už vyššie spomenutých pláži vám odporúčam navštíviť aj jednu z tých mestských, ktorá sa nachádza neďaleko Burj Al Arab. Čaká vás tu neskutočne tyrkysová voda a nádherný biely piesok. Jeden tip – vezmite si so sebou uterák, jedlo a pitie. Je to totiž naozaj mestská pláž a okrem sociálnych zariadení tam nie sú poskytované žiadne služby, priamo na pláži si nemáte ani možnosť zájsť na obed.

O to viac vás ale poteší unikátny výhľad na Palmový ostrov a Burl Al Arab. A nezabudnite, že iba pár metrov od vás relaxuje vo svojej súkromnej rezidencii najvyšší šejk, keďže jedno z jeho sídiel je hneď vedľa. A ten určite vie, prečo si ho vybral :).

 

pláže v Dubaji

dovolenka Dubaj

dubaj pláže dubaj
 

5. Burj Al Arab

Áno, to je presne to miesto, ktoré sa vám vynorí v mysli pri slove Dubaj. Je to 5 hviezdičkový hotel, ktorý svojím tvarom pripomína plachetnicu. Jeden z najluxusnejších hotelov sveta, ktorý bol vybudovaný na umelom ostrove vzdialenom 280 m od pobrežia s tenisovým kurtom na streche vo výške 210 metrov nad morom, kde sa uskutočnil aj priateľský tenisový zápas medzi Andrem Agassim a Rogerom Federerom. Ak si chcete svoju dovolenku v Dubaji obohatiť zážitkom na celý život, zabookujte si stôl v reštaurácii v tomto hoteli.

 
dubaj dovolenka

dovolenka Dubaj
 

Ďalších 5 tipov na super miesta a výlety, ktoré odporúčam počas dovolenky v Dubaji podniknúť, nájdete v druhej časti článku .

 

Ako na dovolenku do Dubaja?

 

1. Jednou možnosťou je samozrejme nájsť si zájazd cez cestovné kancelárie –

⇒ zájazdy do Dubaja – a tým vaše starosti končia :)

alebo

2. Často využívanou alternatívou, ktorú tiež využívam, je kombinácia nákupu:

⇒ letenka do Dubaja + rezervácia ubytovania cez overený ubytovací portál ⇒ booking.com

 

Fotografie: www.dovolenka-pri-mori.sk

 

 [fb_button]

Ak bol pre vás tento článok užitočný, prosím preddovolenkový „lajk“! Ďakujem :)

 

Podobné články