dovolenka first minute dovolenka last minute
|

Dovolenka 2022 – First minute alebo last minute?

Ako na lacnú dovolenku pri mori?

FIRST MINUTE 2022

1. Čím skôr, tým väčšie first minute zľavy

O letnej dovolenke skúste porozmýšlať čo najskôr. Oplatí sa to! Ak si ju stihnete objednať ešte v tzv. first moment období – december až marec, cestovky ponúkajú značné zľavy – najvyššie až vo výške 50%, takže môžete výrazne ušetriť.

2. Najväčší výber ubytovania, najkrajšie apartmány

first-minute-2017-last-minute-2017

Navyše máte tú možnosť si vybrať z množstva voľných hotelov a penziónov, kde môžete dostať medzi prvými tie najlepšie izby či apartmány s najkrajším výhľadom. Budete si skrátka vyberať z tej najväčšej ponuky, ktorá sa bude časom už len zmenšovať.

3. Ubytovanie pre deti zdarma

Vo väčšine hotelov motivujú ubytovaním pre deti zdarma – zaplatíte za ne len povinné poplatky. Hotely, ktoré bývajú vypredané čo najskôr, bývajú vždy presne tie, kde je dieťa zdarma. Ak teda máte aspoň 2 deti, jednoznačne je pre vás výhodnejší First Minute.

4. Najlepšie ceny ubytovania v súkromí

dovolenka last minute

V prípade ubytovania v súkromí, napríklad pri ceste do Chorvátska či Talianska, bývajú takisto tie cenovo najvýhodnejšie a najkrajšie miesta zarezervované už niekoľko mesiacov dopredu pred plánovaným termínom dovolenky. Je preto veľmi dôležité, aby ste sa na destinácii svojej budúcej dovolenky dohodli čo najskôr.

first minute 2017

Obzvlášť vhodné je to najmä v prípade, ak plánujete dovolenku s malými deťmi, a nepotrebujete zbytočný adrenalín navyše pár dní pred odjazdom. Alebo dokonca už na jej samotnom začiatku, kedy budete vyčerpaní po dlhej ceste zháňať ubytovanie priamo na mieste. Niekedy to potom bohužiaľ skončí tak, že sa zoberie prvé vyhovujúce miesto, na ktoré natrafíte, len aby ste sa konečne aj s deťmi zložili, aj keď sa ubytovanie ani zďaleka nepodobá vašej vysnívanej dovolenkovej vilke…

Skvelé tipy, ako si užiť cestovanie a dovolenku pri mori s deťmi, nájdete v tomto článku.

LAST MINUTE 2022

1. Výrazné last minute zľavy pár dní pred odletom

dovolenka first minute dovolenka last minute

Pri last minute sa dá tiež poriadne ušetriť. Často môžete natrafiť na naozaj veľmi výhodnú ponuku, a to najmä v čase pár dní pred plánovaným odletom a začiatkom dovolenky. Last minute zľavy totiž bývajú v porovnaní s first minute oveľa vyššie – pohybujú sa až do výšky 60 – 70%!

last minute 2017

2. Šťastie praje pripraveným, ale najmä flexibilným…

last-minute-2017-first-minute-2017

Musíte rátať s tým, že pár týždňov pred vaším plánovaným voľnom budete trochu v neistote, hlavne ak sa chystáte na dovolenku s celou rodinou, prípadne ak máte jasnú predstavu o destinácii, ktorú nie ste ochotní meniť. To, že sa nájde presne v čase vášho plánovaného odchodu skvelý last minute do vášho vysnívaného letoviska s tou najväčšou zľavou, je skôr náhodou. Musíte byť teda oveľa flexibilnejší ako pri first minute rezervácii dovolenky, za čo vám bude odmenou vyššia celková zľava.

Ak ale máte chuť na spontánnu a romantickú dovolenku vo dvojici alebo plážovú zábavu s partiou kamarátov, a nemáte problém sa časovo prispôsobiť (zvyčajne pár dní až týždeň) pri „čakaní“ na tú správnu ponuku zájazdu, tak smelo do toho – za málo peňazí si to v lete na plážach poriadne užijete!

Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, kam presne ísť na dovolenku, do ktorej krajiny, oblasti či letoviska, alebo hľadáte vhodnú pláž pre rodiny s deťmi či naopak romantiku v páre, nechajte sa inšpirovať našimi článkami v dovolenkovom magazíne – práve preto ich pre vás pripravujeme.

Podobné články