Dovolenkový mix

Dovolenka 2019 – First minute alebo last minute?

[fb_button]

Ako na lacnú dovolenku pri mori?

FIRST MINUTE 2019

 

1. Čím skôr, tým väčšie first minute zľavy

O letnej dovolenke skúste porozmýšlať čo najskôr. Oplatí sa to! Ak si ju stihnete objednať ešte v tzv. first moment období – december až marec, cestovky ponúkajú značné zľavy – najvyššie až vo výške 50%, takže môžete výrazne ušetriť.

 

2. Najväčší výber ubytovania, najkrajšie apartmány

Navyše máte tú možnosť si vybrať z množstva voľných hotelov a penziónov, kde môžete dostať medzi prvými tie najlepšie izby či apartmány s najkrajším výhľadom. Budete si skrátka vyberať z tej najväčšej ponuky, ktorá sa bude časom už len zmenšovať.

first-minute-2017-last-minute-2017

3. Ubytovanie pre deti zdarma

Vo väčšine hotelov motivujú ubytovaním pre deti zdarma – zaplatíte za ne len povinné poplatky. Hotely, ktoré bývajú vypredané čo najskôr, bývajú vždy presne tie, kde je dieťa zdarma. Ak teda máte aspoň 2 deti, jednoznačne je pre vás výhodnejší First Minute.

 

4. Najlepšie ceny ubytovania v súkromí

V prípade ubytovania v súkromí, napríklad pri ceste do Chorvátska či Talianska, bývajú takisto tie cenovo najvýhodnejšie a najkrajšie miesta zarezervované už niekoľko mesiacov dopredu pred plánovaným termínom dovolenky. Je preto veľmi dôležité, aby ste sa na destinácii svojej budúcej dovolenky dohodli čo najskôr.

 

first-minute-2017-ubytovanie-taliansko-ubytovanie-chorvatsko

 

Obzvlášť vhodné je to najmä v prípade, ak plánujete dovolenku s malými deťmi, a nepotrebujete zbytočný adrenalín navyše pár dní pred odjazdom. Alebo dokonca už na jej samotnom začiatku, kedy budete vyčerpaní po dlhej ceste zháňať ubytovanie priamo na mieste. Niekedy to potom bohužiaľ skončí tak, že sa zoberie prvé vyhovujúce miesto, na ktoré natrafíte, len aby ste sa konečne aj s deťmi zložili, aj keď sa ubytovanie ani zďaleka nepodobá vašej vysnívanej dovolenkovej vilke…

 

Skvelé tipy, ako si užiť cestovanie a dovolenku pri mori s deťmi, nájdete v tomto článku.

 

first minute 2017

 

LAST MINUTE 2019

 

1. Výrazné last minute zľavy pár dní pred odletom

Pri last minute sa dá tiež poriadne ušetriť. Často môžete natrafiť na naozaj veľmi výhodnú ponuku, a to najmä v čase pár dní pred plánovaným odletom a začiatkom dovolenky. Last minute zľavy totiž bývajú v porovnaní s first minute oveľa vyššie – pohybujú sa až do výšky 60 – 70%!

 

2. Šťastie praje pripraveným, ale najmä flexibilným…

Musíte rátať s tým, že pár týždňov pred vaším plánovaným voľnom budete trochu v neistote, hlavne ak sa chystáte na dovolenku s celou rodinou, prípadne ak máte jasnú predstavu o destinácii, ktorú nie ste ochotní meniť. To, že sa nájde presne v čase vášho plánovaného odchodu skvelý last minute do vášho vysnívaného letoviska s tou najväčšou zľavou, je skôr náhodou. Musíte byť teda oveľa flexibilnejší ako pri first minute rezervácii dovolenky, za čo vám bude odmenou vyššia celková zľava.

Ak ale máte chuť na spontánnu a romantickú dovolenku vo dvojici alebo plážovú zábavu s partiou kamarátov, a nemáte problém sa časovo prispôsobiť (zvyčajne pár dní až týždeň) pri „čakaní“ na tú správnu ponuku zájazdu, tak smelo do toho – za málo peňazí si to v lete na plážach poriadne užijete!

 

last-minute-2017-first-minute-2017

 

Ak sa ešte stále neviete rozhodnúť, kam presne ísť na dovolenku, do ktorej krajiny, oblasti či letoviska, alebo hľadáte vhodnú pláž pre rodiny s deťmi či naopak romantiku v páre, nechajte sa inšpirovať našimi článkami v dovolenkovom magazíne – práve preto ich pre vás pripravujeme.

 

[fb_button]

 

last minute 2017

 

Podobné články

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *