najlepšie pláže v Chorvátsku

Poznáte najlepšie pláže v Chorvátsku? Týchto 10 vám vyrazí dych…

Naším ďalším tipom bude naozaj nádherná pláž, ktorá pre mnohých predstavuje akýsi symbol Chorvátska:

5. Pláž Zlatni Rat – ostrov BRAČ

chorvátsko najlepšie pláže

Chorvátska pláž Zlatni Rat, teda „zlatý roh“, je právom považovaná za jednu z najkrajších pláží Európy. Stačí jediný pohľad na fotografiu a musíte uznať, že svojím výnimočným zjavom hravo predčí mnohé konkurentky bojujúce o miesto v tomto rebríčku.

Ak si ju budete chcieť užiť na vlastnej koži, môžete sa na ňu dostať napríklad aj takto: Ráno nastúpite na trajekt z prístavu v meste Split, ktorým sa doplavíte do prístavu Supetar na ostrove Brač. Odtiaľ sa musíte ešte dopraviť autobusom alebo taxíkom do mestečka Bol, kde sa táto úžasná pláž nachádza.

Autobusom vám bude cesta trvať niečo vyše štvrťhodinky, taxíkom to bude rýchlejšie, ale aj drahšie… Každopádne, ak budete dovolenkovať v okolí, určite si nenechajte ujsť zážitok z relaxovania na jednej z TOP pláží, aké môžete v živote vidieť.  

4. Pláž Banje – DUBROVNIK

chorvátsko najlepšie pláže
Foto: @timotej [IG]

V Dubrovníku nájdete tiež jednu z najkrajších pláží v Chorvátsku. Volá sa plaža Banje a ponúkne vám prekrásny výhľad na staré mesto Dubrovník a ostrov Lokrum.

Môžete si prenajať lehátko a slnečník, vodný skúter či motorový čln, alebo si tam zájdite len tak po prechádzke mestom na obed v reštaurácii alebo kávičku v elegantnom bare na pobreží. Počas hlavnej letnej sezóny sa však pripravte na to, že na pláži rozhodne nebudete sami. Za tú atmosféru to ale určite stojí, čo poviete?

3. Pláž Pasjača – ostrov KAVTAT

chorvátsko najlepšie pláže
chorvátsko najlepšie pláže
Foto: ©Laura – findingnewpaths.com

A dostávame sa na prvé priečky nášho rebríčka najlepších pláží v Chorvátsku! Pláž Pasjača na ostrove Kavtat si rozhodne zaslúži, aby sa umiestnila v prvej trojke. Vďaka jej nádhernému zjavu na úpätí útesu sa niet čo čudovať, že bola v roku 2019 vyhlásená za najkrajšiu pláž v Európe.

Nachádza v srdci regiónu Konavle, približne polhodinku autom od mesta Dubrovník. 

2. Pláž Sakarun – ostrov DUGI OTOK

chorvátsko najlepšie pláže
Foto: ©paul-prescott

Túto, na Chorvátsko netradičnú piesočnatú pláž, by ste si pokojne mohli pomýliť s Karibikom alebo inou exotickou destinácou. Kombináciu teplého, priezračného mora hrajúceho všetkými odtieňmi tyrkysovej a biely hebučký piesok nájdete na ostrove Dugi otok, čo v preklade znamená dlhý ostrov.

Nachádza sa oproti mestu Zadar, z ktorého sa sem môžete vydať na jednodňový výlet trajektom. Aj keď sem takto prichádzajú denne mnohí turisti, ostrov charakterizuje slovíčko „pokoj“. Nachádza sa na ňom len 12 málo osídlených mestečiek, v ktorých sa môžete ubytovať a užívať si túto nádhernú pláž hoci aj každý deň. Plytké vody sú ideálne aj pre neplavcov a pre malé deti, pre ktorých je táto pláž doslova rajom.

Prečítajte si aj: Do Chorvátska autom? Toto sú najvýhodnejšie trasy zo Slovenska!

1. Pláž Punta Rata – Brela, MAKARSKÁ RIVIÉRA

chorvátsko najlepšie pláže
chorvátsko najlepšie pláže

Asi nebude prekvapením, ktorá pláž sa objavila na prvom mieste ako tá najkrajšia a najlepšia pláž celého Chorvátska. Pláž Punta Rata v letovisku Brela na Makarskej riviére je doslova vysnívaným miestom každého zamilovaného páru…

Čakajú vás tu prechádzky panenskou prírodou, výhľady na azúrové šíre more a omamná vôňa borovíc. Pláž je síce z jemného štrku, ale vstup do mora je vysypaný pieskom, čo dodáva miestu exotický nádych.

Pre jej čistotu a služby bola táto nádherná pláž ocenená modrou vlajkou dokonca ako úplne prvá z chorvátskych pláží. Už pred takmer 20 rokmi ju časopis Forbes zaradil medzi najlepšie pláže sveta popri takých preslávených pobrežiach ako je španielske Costa del Sol, francúzske Saint Tropez či Copacabana.

A nebojte sa, nebudete sa tu ani nudiť! Zahrajte si beach volejbal, tenis alebo vyskúšajte parasailing. Na drink alebo niečo pod zub si zájdite do niektorej z barov alebo reštaurácií, kde si zaplatíte o niečo viac ako v iných chorvátskych letoviskách. To však nie je vzhľadom na spomínanú „prestížnosť“ lokality nič prekvapivé.

Boli ste na niektorej z týchto pláží alebo máte ďalšie tipy na najlepšie pláže v Chorvátsku, ktoré sme nespomenuli?  Podeľte sa o ne v komentároch! 

Ibaže by ste si ich  nechávali ako svoje tajné tipy pre súkromné využitie… a to samozrejme úplne chápeme. :)

A ak sa vám článok páčil, zdieľajte ho aj so svojimi priateľmi! Ďakujeme!

UBYTOVANIE CHORVÁTSKOTOP PONUKY

Podobné články