dovolenka na ostrove Hvar

Chorvátsko z dovolenkového zápisníka… Deň tretí – Objavovanie ostrova Hvar

Od rána sa cítim, akoby som sa mal každú chvíľu uvariť. Dnes je ozaj horúco. Vedeli ste, že Hvar je jedným z najobľúbenejších chorvátskych ostrovov? Nepochybne je to aj práve kvôli tomuto teplu.

Slnko tu vraj svieti najviac dní v roku z celého stredomoria. Jeho obyvatelia majú možnosť užívať si slnko až viac ako 2 700 hodín ročne.

Ak neznášate horúčavy veľmi dobre, určite sa počas obeda radšej zdržiavajte v galériách, klenotníctvach, butikoch s luxusným oblečením či reštauráciách – všetkého, čo som práve uviedol, je tu pre takéto prípady naozaj dosť :).

Ako som sa v Chorvátsku plavil kajakom :)

Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy

Ja si dám moje obľúbené ranné kapučíno a pohár osviežujúceho džúsu. Tentoraz v kaviarni s názvom Loco cafe na hlavnom námestí mesta Hvar.

Popri popíjaní sledujem okolie (čo som zistil, je moja veľmi obľúbená dovolenková zábavka :)). Pred očami sa mi mihajú turisti z celého sveta, všetci vyobliekaní a smerujúci za svojou vlastnou dnešnou naplánovanou atrakciou.

Poberiem sa teda aj ja a trochu ďalej od centra stretávam aj miestnu komunitu. Obrázok ako z filmu: rybári čistiaci čerstvo vylovené ryby, pospevujúci si nejaký druh ich lokálnych zamilovaných piesní…

Viem, znie to gýčovo, ale neskutočne sa mi to v tej chvíli páčilo a pod pôjmom miestny kolorit si tu na pobreží neviem vážne nič lepšieho predstaviť.

Krátkou prechádzkou popri františkánskom kláštore sa dostanem na malú pláž – miesto začiatku môjho dnešného dobrodružstva.

Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy
Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy

Bude to plavba kajakmi s menšou skupinkou turistov a dvomi, ako neskôr zistím, úžasnými sprievodcami – Patchom a Sylviou. Tento výlet určite každému odporúčam, skvelo som si oddýchol a zabavil sa, a to som ešte nevedel, kam sa všade za ten deň doplavíme.

Okolo obeda sme došli na ostrov Stipanska, kde sme si trošku zaplávali a potom sme si dali v miestnej reštaurácii obed.

Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy

Konkrétne ja som mal miestnu špecialitu s názvom „Hvarska Gregada“ – určite ochutnajte. Je to vlastne varené rybacie mäsko so zemiakmi, a je to vynikajúce.

Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy

A po malej prestávke opäť pádlujeme, až kým sme nedorazili na ostrovček s názvom Galisnik. Prekrásne miestečko, čo by kameňom dohodil od prístavu mesta Hvar, a predsa, ako som neskôr zistil, o ňom vie len veľmi málo ľudí. Určite sa tam bežte pozrieť, ak budete niekde v okolo.

Dovolenka Chorvátsko Hvar tipy

Po návrate z výletu môj deň ukončím v rušnej reštaurácii Posten, kde si spolu s priateľmi vychutnávam ďalší teplý úžasný chorvátsky večer. Dlho ale žúrovať nevydržím, okolo jedenástej takmer zaspím pri stole. Pádlovanie dokáže človeka vyčerpať viac ako som si myslel..

Ďalšiu časť rozprávania tohto cestovateľa nájdete tu: 

Z dovolenkového zápisníka – Chorvátsko deň štvrtý

UBYTOVANIE CHORVÁTSKOTOP PONUKY

Podobné články