Dovolenka v Dubaji – Tipy na výlet – časť druhá


 

Po prvom príspevku na tému „Dovolenka v Dubaji – čo treba vidieť a zažiť  (okrem megalomanských nákupných centier samozrejme :)), pokračujem s ďalšími 5 tipmi, aby ste si dovolenku v Emirátoch užili skutočne naplno.

 

Dovolenka v Dubaji

 

6. Burj Khalifa a výhľad na Dubaj

Burj Khalifa (číta sa Burdž Chalífa) je najvyššia budova sveta s nadlhším výťahom, má 828m. Vyhliadková plošina s výhľadom na celý Dubaj sa nachádza na 124-tom  poschodí. Obed v luxusnej reštaurácii je možné si užiť o 2 poschodia nižšie, na 122-tom podlaží. Vyhliadka je naozaj výnimočná, nakoľko vďaka preskleným stenám tejto budovy, máte možnosť vychutnať si 360° pohľad na púšť, mesto a oceán. Za pekného, jasného počasia dovidíte až do vzdialenosti 80km.

Cena lístka v závislosti od veku návštevníka a času tejto 60minútovej prehliadky, začína od 44€. Ak si tento zážitok nechcete nechať ujsť, odporúčam zarezervovať si lístky v dostatočnom predstihu – 2 týždne a viac, keďže o túto atrakciu býva medzi turistami veľký záujem.

 

dubaj co vidiet
 

7.  Romantika v Benátkach Dubaja

Ďalšou z vecí, ktoré treba počas dovolenky v Dubaji určite zažiť, je výlet do tzv. Benátok Dubaja. Veľa návštevníkov sa o  tejto časti Dubaja vyjadrujú ako o tom najlepšom, čo tu zažili. Je to vlastne hotelový komplex v rámci ktorého je umelo vybudovaný kanál, ktorým sa môžete plaviť loďkami.

 

dubaj dovolenka (2)

Madinat Jumeirah waterways

Plavba stojí 75 Aed, čo zahŕňa asi 20-25 minút so sprievodcom. Odporúčam tiež dopriať si večeru v jednej z nespočetných reštaurácii alebo pubov so živou hudbou na tomto fascinujúcom mieste. Skvelé jedlo si vychutnáte v romantickej atmosfére všadeprítomných svetielok odrážajúcich sa na nočnej vode s výhľadom na Burj Al Arab.

 

dovolenka Dubaj (2)

foto: grayline.com

 

 

8. Kam v Dubaji za nákupmi

Poriadnym zážitkom tiež môže byť aj nakupovanie, ale aj prechádzka perfektne vybudovanými nákupnými časťami. Možete si vybrať z viacerých možností:

  • Dubai Marina Mall je moderný shopping mall (priamo v Dubai Marina)
  • Dubai Mall, ktorý sa nachádza v samotnom centre Dubaja vás okrem množstva obchodov zaujme aj svojimi reštauráciami, ktorých vonkajšie terasy ponúkajú nádherný výhľad na „tancujúcu“ fontánu a najvyššiu budovu sveta.

 

 

 

V reštaurácii (Texas road house) na fotke nižšie som mimochodom jedla ten najlepší steak na svete!

dovolenka v Dubaji

 

Počas vašej dovolenky v Dubaji sa v tejto časti môžete zastaviť  aj v DubaiMall Aquarium a prejsť sa najdlhším tunelom v rámci podmorského sveta.

  • Mall of emirates – To je ten známy shopping mall, v ktorom si okrem nakupovania môžete dopriať aj instantné schladenie počas lyžovania na umelom zasneženom svahu. Teplé oblečenie a všetko príslušenstvo je možné si požičať na mieste.
  • Souk Al Bahar – na rozdiel od vyššie spomenutých je toto nákupné stredisko vytvorené v typickom arabskom štýle. Tento shopping mall je blízko Benátok Dubaja, takže si sem môžete z výletu do Souk Madinat Jumeirah odskočiť na nákup dovolenkových suvenírov.

 

9. Old City – výlet za atmosférou do starého mesta Dubaja

Okrem toho sa vám určite zapáči aj Old City – staré mesto Dubaja,  kde nájdete množstvo bazárov. Je to jedna z najstarších častí Dubaja s atmosférou, akú v luxusných častiach Dubaja nezažijete. Medzi jednotlivými časťami Old City sa môžete presúvať typickými lodičkami za symbolickú cenu 1 Dirham, čo je skutočne skoro zadarmo. Okúzli vás tunajšia atmosféra starých čias a arabských tradícií, pretože celá štvrť je jedným veľkým pouličným trhom plným stánkov so všetkým možným, najmä ale s látkami typických vzorov, korením či zlatom.

Keď sme už pri tom zlate, ak vás táto téma láka, určite si nesmiete nechať ujsť výlet na najväčší zlatý trh na svete – Gold Souk (čiže Zlatý trh).

 

foto: statravel.co.uk

 

10. Výlet do Abu Dhabi

Ak budete dovolenkovať v Dubaji a budete chcieť toho vidieť čo najviac, určite sa oplatí urobiť si výlet aj do Abu Dhabi. Ponúka toho nespočetne veľa zaujímavého k videniu – v krátkosti spomeniem len Ferari world (pastva pre oči a zážitok najmä pre pánsku časť dovolenky a milovníkov motošportu), Yas Marina, mešita The Sheikh Zayed Grand Mosque,  ale o tom už viac v ďalšom článku. Zatiaľ prikladám aspoň fotografiu, ktorú sa mi podarilo ešte pred zotmením urobiť.

 

abu dhabi dovolenka

 

 

Ak bol pre vás tento článok o dovolenke v Dubaji užitočný, lajkujte a podeľte sa oň aj so svojimi známymi! Ďakujem :)

 

 

⇒ Dovolenka Dubaj last minute zájazdy       

⇒ letenky do Dubaja

ubytovanie v Dubaji – najväčší výber na  ⇒ booking.com

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Prečítajte si aj ďalšie naše články:

Predstavujeme vám 13 najkrajších pláží pre dovolenku na ostrove Mallorca! Letiskový úsmevný špeciál alebo 12 vecí, ktoré pri ceste na dovolenku zaručene pobavia 15 originálnych tipov, ako jednoducho zabaviť deti počas celého leta.

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.