kefalónia najkrajšie pláže

Kefalónia – TOP 12 najkrajších pláží

Kefalónia a jej najlepšie pláže – toto je prvá šestka:

6. Pláž Skala

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Jedna z najdlhších pláží Kefalónie, Skala, sa rozprestiera v rovnomennom rybárskom mestečku neďaleko zálivu Mounda v južnom cípe ostrova. Je obľúbená najmä vďaka zlatistému piesku (v niektorých častiach s prímesou jemných kamienkov) a zaujímavej kombinácii skalnatých výbežkov a sviežich zelených kopcov s voňavými borovicovými lesmi, ktorými je obklopená.

Na popularite jej však pridáva predovšetkým jej excelentné plážové vybavenie a čistota ocenená modrou vlajkou, vďaka čomu si tu dovolenku užijú aj tí najnáročnejší a najpohodlnejší dovolenkári. Spoznali ste sa v tomto opise aj vy? :) Okrem toho, že si môžete dať dobré jedlo či drinky priamo na pláži v príjemnom tieni slnečníka, k dispozícii je vám aj požičovňa s vybavením pre vodné športy, plážový volejbal a deň si môžete spríjemniť okrem iného, napríklad aj hrou petanque. V tesnej blízkosti pláže nájdete ešte množstvo ďalších kaviarní, taverien a barov.

Radi objavujete podmorský svet? Vďaka priezračne čistému moru si tu môžete dosýta užiť aj šnorchlovanie či potápanie. Kúpanie je príjemné, vstup do vody je vo väčšine oblastí pláže pozvoľný, takže vhodný aj pre rodiny s deťmi. Šírka pláže je až do 30-40 metrov. Keďže ide o dlhú rovnú pláž a nie malú chránenú lagúnu, občas tu zafúka osviežujúci vietor.

Počas vrcholiacej letnej sezóny môže byť pláž v jej hlavnej časti plná, ale tým, že je dostatočne dlhá, nie je problém zájsť do odľahlejších oblastí, kde si určite vychutnáte vytúžené chvíle pokoja a odpočinku. Smerom na sever od letoviska Skala sa pláž tiahne až do vzdialenosti takmer 3 kilometrov, kde je ohraničená skalnatým útesom.

5. Pláž Lourdas

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

Azúrové spenené vlny, smaragdové kopce s bujnou vegetáciou, hebučká piesková pláž… Ľahnite si pod slnečník, popíjajte Mojito a užívajte si božský výhľad ako z pohľadnice! Toto úchvatné dovolenkové zátišie skvelo dopĺňa hora Mount Aenos v pozadí.

Lourdas je maličká dedinka nachádzajúca sa asi 25 minút autom juhovýchodne od hlavného mesta. Je ľahko dostupná aj autobusmi priamo z Argostoli alebo ostatných dedín. Stojí na svahu, takže dovolenkárom ponúka ohromujúce výhľady na more v najrôznejších odtieňoch modrej.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž nesúca rovnaké meno, je organizovaná a výborne vybavená. Prenajmite si vodný skúter alebo kanoe, alebo si s partiou zahrajte plážový volejbal. Z množstva taverien a kaviarní si môžete vybrať tú, ktorá vás najviac očarí svojím prostredím či naláka na neodolateľné vôňe. Zájdite si napríklad do obľúbenej taverny Klimatis so strechou porastenou viničom a stolovaním v typickom gréckom štýle a dajte si čerstvé morské plody, Souvlaki, Moussaku alebo mäsový koláč Kephalonia. Určite budete odchádzať spokojní!  

Chcete vedieť čo v okolí? Neďaleko od pobrežia sa napríklad nachádza starobylý kláštor Sissia. A ak dostanete chuť preskúmať ďalšie pláže, v blízkosti nájdete nádhernú pláž Pessada a pláž Agios Thomas.

4. Pláž Fteri

kefalónia najkrajšie pláže

Takmer neznáma pláž Fteri pokrytá bielymi kamienkami je skrytým pokladom ostrova Kefalónia. Nájdete ju medzi plážou Myrtos, na ktorú sa nápadne podobá a plážou Petani. Jej čaro spočíva najmäv tom, že je ťažšie prístupná, a preto tam ľudí vždy spočítate na prstoch rúk.

A ako sa na toto kúzelné miesto dá dostať? Na ceste z Lixouri odbočíte na cestu k miestnej skládke odpadu, na jej konci prejdete ešte kúsok k malému parkovisku, od ktorého musíte trištvrťhodinku kráčať sledujúc červenú značku. Ďalším, menej náročnejším spôsobom je doplaviť sa na pláž loďou. Za 15 eur sa k nej odveziete napríklad z Agia Kiriaki.

3. Pláž Makris Gialos

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže
Dionysis Fokas

Jednu z najnavštevovanejších pláží v Kefalónii, Makris Gialos, nájdete veľmi blízko hlavného mesto Argostoli. Je od neho vzdialená len 3 km. No nielen vďaka tomu je lákadlom pre tisícky turistov. Leží totiž v krásnom prostredí krištáľovo čistého zálivu a vyniká hebkým pieskom zlatistej farby. Vďaka jeho čistote a priezračnému moru je Makris Gialos jednou z najlepších piesočných pláží na ostrove!

Po celej svojej dĺžke je posiata lehátkami a slnečníkmi, v ktorých nájdete úľavu pred páliacim slnkom. Letným drinkom sa osviežite napríklad v plážovom bare Costa Costa alebo v niektorej z taverien v blízkosti. Súčasťou pláže je aj centrum vodných športov, kde si môžete požičať paddleboard, vodný skúter a mnoho iného na morské dobrodružstvá. A keď už spomíname more, vstup doň je postupný, takže sa sem smelo vyberte okúpať aj s malými deťmi. A nezabudnite si šnorchel alebo potápaciu masku! Bola by škoda nepreskúmať tunajší podmorský svet…

2. Pláž Antisamos

kefalónia najkrajšie pláže
kefalónia najkrajšie pláže

A blížime sa do finále! Druhou najkrajšou plážou na ostrove Kefalónia je podľa väčšiny hodnotení prekrásna pláž Antisamos. Pochváliť sa môže dokonale čistým morom, bielymi oválnymi kamienkami a nádhernými lesmi, ktoré obklopujú celý záliv.

kefalónia najkrajšie pláže

Pláž sa nachádza 27 km východne od Argostoli blízko prístavu Sami. Dostanete sa k nej cestou od mestečka Sami, počas ktorej sa vám budú núkať fantastické výhľady na pobrežie pod vami. Neváhajte sa zastaviť a dosýta si ich vychutnajte. Sú naozaj dychberúce…

Táto pláž sa stala dokonca aj slávnou filmovou kulisou. Objavila som vo filme ,,Mandolína kapitána Corelliho „, čo je prinieslo takpovediac zo dňa na deň svetovú slávu a množstvo turistov sem zablúdi práve vďaka tomu. Tyrkysové vody plné pestrofarebných rybiek lákajú na objavovanie krás aj pod morskou hladinou. A aby sme nezabudli – pláž je plne vybavená, takže si tu bezstarostne môžete vychutnávať krásne horúce dni. Všetko, po čom počas dovolenky zatúžite, máte na dosah ruky.

1. Pláž Myrthos

kefalónia najkrajšie pláže

Nášmu rebríčku TOP 12 najkrajších pláží Kefalónie kraľuje svetoznáma pláž Myrtos. Každý, kto ju navštívi, si ju ihneď aj zamiluje. Prečo? Pretože je to hotový raj na zemi plný farebných kontrastov. Nádherné blankytne modré more sa pri pobreží zmení na žiarivú tyrkysovú, ktorá plynule prechádza do hrejivej krémovo bielej farby tvorenej okrúhlymi kamienkami na pláži. Osviežujúcim prvkom tejto fantastickej hry farieb sú vysoké zelené útesy, z ktorých sa vám na pláž ponúka takýto úžasný pohľad.

Pláž Myrtos, alebo aj Paralia Mirtos, sa rozprestiera medzi úpätiami hôr Agia Dynati a Kalon Oros. Nájdete ju v severozápadnej časti ostrova Kefalónia v oblasti Pylaros, približne 31 km od mesta Lixouri a 55 km od mesta Skala. Autom môžete zísť až úplne dole k pláži, ale samozrejme jazdia k nej aj autobusy. A možno cestou zazriete aj miestne kozy, ako si prichytené na skalách vychutnávajú spolu s vami túto nádhernú scenériu :).

kefalónia najkrajšie pláže
foto: Dionysis Fokas

V strednej časti približne 500 m dlhej pláže máte možnosť prenajať si lehátka a občerstviť sa v bare, alebo si nájdete súkromie trochu ďalej, kde si môžete rozložiť osušky a vychutnávať si svoj pobyt na jednej z najkrajších pláží v Grécku. Ak dostanete nápad ísť sa len tak poprechádzať po pobreží alebo si urobiť fotky pri jaskyni na konci pláže, nechoďte bosí. Aj keď sú kamienky tvoriace povrch pláže okrúhle, určite po pár metroch oceníte na nohách šľapky alebo inú vhodnú obuv.

A keď už na tejto slávnej pláži budete, nezabudnite počkať až do západu slnka. Dokonalé prírodné divadlo, aké sa vám v ten magický moment na tomto mieste naskytne, nezažijete len tak hocikde…

Prečítajte si aj: Poznáte najkrajšie pláže v Grécku? Toto je zoznam TOP 15!

Ak sa vám náš článok o najkrajších plážach na Kefalónii páčil, podporte nás zdieľaním alebo lajkom! Ďakujeme!

Podobné články