Grécko najkrajšie pláže

Poznáte najkrajšie pláže v Grécku? Toto je zoznam TOP 15!

Asi sa všetci zhodneme na tom, že to najlákavejšie na dovolenke v Grécku sú okrem uvoľnenej stredomorskej atmosféry, typickej architektúry a vynikajúceho jedla práve pláže. Táto krajina svojím krásnym pobrežím turistov doslova priťahuje. Prinášame vám zoznam TOP 15, v ktorom vám postupne predstavíme tie najkrajšie pláže v Grécku.

Ak stále rozmýšľate kam do Grécka na dovolenku, tak nasledujúce fotografie vám možno napovedia…

Najkrajšie pláže v Grécku – TOP 15

15. Pláž Paradise, Mykonos

najkrajšie pláže v grécku

Vďaka svojej kryštáľovo priezračnej vode, zlatému piesku a bezchybným službám sú pláže na ostrove Mykonos medzi dovolenkármi tak veľmi obľúbené. Jednu z najočarujúcejších, Paradise beach, nájdete v krásnej piesočnatej zátoke.

Už jej názov napovedá, že vás tu čaká doslova „raj“. Cez deň slnenie, relax a zábava v mori, a večer sa sem zbiehajú milovníci večierkov na skvelú party.

14. Pláž Paleokastritsa, Korfu

najkrajšie pláže v grécku

Doslova „pohľadnicová pláž“, čo poviete? Malebná oblasť Paleokastritsa sa nachádza v naozaj rozprávkovom prostredí ostrova Korfu. More je priezračne a čisté, a okrem kúpania si môžete vyskúšať rôzne vodné športy. Obľúbená je aj medzi potápačmi a šnorchlistami. Pozor však, niekedy môže byť voda dosť chladná.

Páčiť sa vám budú určite aj prístavy pozdĺž pobrežia, z ktorých sa môžete vybrať na ďalšie výlety loďou. Odporúčame vám zastaviť sa predtým na obed v niektorej z taverien v mestečku, odkiaľ si môžete vychutnať božský výhľad na zátoku.

13. Pláž Vlychos, Hydra

najkrajšie pláže v grécku

Pláž Vlychos nachádzajúca sa na ostrove Hydra je maličká zátoka, pokrytá hladkými kamienkami a pieskom a obmývaná kryštáľovo čistou vodou smaragdového mora. Spolu s trstinovými slnečníkmi a architektúrou tunajšej kaviarne a baru, vytvára úžasnú scenériu pre oddychový deň na pláži. Voda je naozaj dokonale priezračná, preto je toto miesto rajom pre potápačov a milovníkov šnorchlovania.

Od prístavu Hydra sa na túto pláž dostanete peši najskôr za pol hodinu. Dobre sa obujte a nezabudnite na klobúk alebo šiltovku! Vďaka tejto vzdialenosti nebýva ani v hlavnej dovolenkovej sezóne až tak preplnená ako ostatné pláže. V prípade, že sem prídete mimo sezóny, tak tu nájdete naozaj svätý pokoj ;). Ak sa vám tu zapáči, ubytovať sa môžete v rovnomennej dedine Vlychos a každý si deň si môžete tento božský kľud vychutnávať dosýta.

12. Pláž Lalaria, Skiathos

najkrajšie pláže v grécku

Striedajúce sa odtiene tyrkysovej, hladké biele kamienky a neskutočne priezračné more. Takto nejako vyzerá až gýčovo krásna pláž Lalaria nachádzajúca sa na severnom pobreží ostrova Skiathos. Keďže je obkolesená obrovskými útesmi, je prístupná len z mora.

Priviezť sa môžete loďou buď samostatne – len na túto pláž, alebo sa tu na chvílu zastavíte v rámci rôznych výletov na priľahlé ostrovy Tsougrias alebo Skopelos. Áno, to je ten známy ostrov, na ktorom sa natáčal film „Mamma mia“.

11. Pláž Kavalikefta, Lefkada

najkrajšie pláže v grécku

Nádherná zátoka na ostrove Lefkada ležiaca medzi obrovskými skalnými balvanmi je dokonalým miestom pre zamilované páry alebo dobrodruhov. Prečo dobrodruhov? Lebo dostať sa k nej nie je vôbec jednoduché. Rodinám s malými deťmi by sme ju preto až tak neodporúčali. Jej vzhľad je naozaj úchvatný a určite sa oplatí si sem prísť porelaxovať a urobiť perfektné dovolenkové fotky.

Pri väčšom vetre sa dočkáte prírodného predstavenia v podobe obrích vĺn. Vtedy si už ale veľmi nezaplávate, a dokonca aj na brehu budete premočení od hučiacej vody odrážajúcej sa od balvanov. Ako zážitok to ale rozhodne stojí za to!

10. Pláž Navaggio, Zakynthos

najkrajšie pláže v grécku

Povestná pláž Navaggio s hrdzavým vrakom lode by v tomto prehľade najkrajších pláží Grécka určite nemala chýbať. Napriek tomu, že je počas sezóny preplnená, svoj obdiv si isto zaslúži. Veď posúďte sami. Fotogenická pláž je lemovaná ohromnými útesmi, more je azúrovo modré, piesok dokonalý… Je však prístupná iba loďou z prístavov Porto Vromi, Cape Skinari a St. Nikolas.

Ak by ste si chceli urobiť dokonalé fotky priamo zo 180 metrov vysokého útesu, musíte sa dostať hore na vyhliadkovú plošinu. Odvezte sa smerom ku kláštoru Agios Gergio Kremnao, vydajte sa doprava a už len čakajte, kedy sa pred vami vynorí tento nezabudnuteľný pohľad.

Ak chcete vedieť o ostrove Zakynthos viac:

„Dovolenka na voňavom Zakynthose? Toto je 11 dôvodov prečo ÁNO!“

9. Pláž Canal d’Amour, Korfu

najkrajšie pláže v grécku

Canal d’amour je malinká pláž ukrytá v obľúbenom letovisku Sidari na severnom pobreží ostrova Korfu. Čaká vás tu zlatistý piesok, priezračná voda a dychberúce skalnaté útvary. V jednej skalnej stene je otvor, akási jaskyňa, ktorou sa dá preplávať a práve toto je na tejto pláži najzaujímavejšie…

Pre vznik jeho nežne znejúceho francúzskeho názvu „Canal d’amour“, teda kanál lásky, existujú 3 vysvetlenia. Prvým je legenda, ktorá hovorí, že páry kúpajúce sa v tejto zátoke sa do roka určite vezmú. Druhým, že žena, ktorá prepláva kanálom – jaskyňou získa srdce milovaného muža. Trochu menej romantické je tretie vysvetlenie. Francúzsky moreplavec, ktorý túto pláž objavil, ju vraj pomenoval podľa ženského prirodzenia, ktoré mu svojím tvarom pripomínala…

8. Pláž Balos, Kréta

najkrajšie pláže v grécku

Ďalšia pláž považovaná za jednu z najkrajších v Grécku, je pláž Balos na ostrove Kréta. Nachádza sa na západe ostrova v oblasti Chania. Piesok sa tu leskne v svetlých odtieňoch bielej, hnedej a ružovej a voda kombinuje tie najoslnivejšie odtiene modrej a zelenej. Tomu všetkému dominuje skalnatý polostrov Gramvoussa a ostrov Tigani, ktorý vytvára tejto scenérii dokonalé romantické pozadie. Jeho tvar je trochu zvláštny a pripomína vraj panvicu obrátenú hore dnom – no a práve podľa toho dostal svoje meno „Tigani“.

Pláž v lagúne Balos je dlhá takmer 800 metrov a široká v niektorých miestach až 50 metrov. Jednoducho ideálna na prechádzky s nádherným výhľadom. Zo severnej časti lagúny sa môžete kochať pohľadom na ostrov Gramvoussa a starú benátsku pevnosť zo 16. storočia, ktorá sa na ňom nachádza.

Keďže je lagúna uzavretá takmer zo všetkých strán, nie je úplne jednoduché sa sem dostať. Najpohodlnejším spôsobom, ako sa na pláž dostanete, je vybrať si niektorý z výletov loďou, ktoré vyrážajú z mestečka Kissamos.

Pozrite si aj ďalšie skvelé tipy, ako si dovolenku na Kréte vychutnáte!

TOP ZÁJAZDY

Prejsť na pokračovanie článku a 7 najkrajších pláží Grécka…

Podobné články