sicília najkrajšie pláže

Sicília a jej najkrajšie pláže – TOP 8 na juhu a západe ostrova!

Veľký dovolenkový prehľad ostrova Sicília a jej najkrajších pláží pokračuje! Po úspešnom predstavení TOP 7 pláží na severe a východe Sicílie, budeme teraz pokračovať s tým najlepším, čo vám ponúka juh a západ tohto temperamentného ostrova, kde je každý deň plný slnka a dobrej nálady…

A to vôbec nepreháňame! Tento najväčší a najľudnatejší ostrov Stredozemného mora sa skutočne môže pochváliť najdlhším slnečným svitom v celej Európe. V oblasti Catania je to až 2 528 hodín za rok. Takže ak máte radi slnkom zaliate pláže s príjemne vyhriatym pieskom, baľte sa na dovolenku na Sicíliu – „ostrov slnka“!

Najkrajšie pláže Sicílie – časť II.

Dlhé, piesočnaté pláže ako stvorené na prechádzky pri západe slnka, krátke romantické zátoky v tvare polmesiaca, osamotené pláže plné pokoja, aj rušné pobrežia so všetkým vybavením, aké si len na dovolenke viete predstaviť. Na Sicílii si nájde „tú svoju“ pláž asi každý. Poďme sa teda pozrieť, čo nájdeme na juhu a západe.

Sicília – najkrajšie pláže na juhu a západe

 

1. Fontane bianche – Siracusa (23)

sicília najkrajšie pláže fontane bianche syrakúzy
sicília najkrajšie pláže

Nádhernú, dlhú, piesočnú pláž Fontane Bianche nájdete 15 kilometrov od mesta Syrakúzy. Od najbližšieho letiska v Catanii je vzdialená asi 60 kilometrov. Svoj názov „biele fontány“ dostala podľa prameňov sladkej vody na morskom dne. Obklopuje ju bujná vegetácia, zaujímavé skalnaté útvary a okolie pláže je veľmi pekne upravené. V zátoke na vás čaká teplé, priezračné more, a oddýchnete si na jemnom, bielom piesku.

Pláž je dobre vybavená, takže ponúka na prenájom ležadlá a slnečníky, v blízkosti nájdete bary a reštaurácie, a každý deň sa tu konajú rôzne športové alebo zábavné aktivity pre celú rodinu. Deti si tu teda takisto prídu na svoje, a vyšantiť vo vode sa môžu bez obáv na plytkom brehu.

2. Calamosche – Noto (24)

sicília najkrajšie pláže pláž calamosche
sicília najkrajšie pláže

Jednou z najkrajších pláží Sicílie je aj 200 metrov dlhá pláž Calamosche (číta sa kalamoske), v preklade „mušia zátoka“. Očarí vás nedotknutou, panensky čistou prírodou, dokonale priezračnou vodou a jemným pieskom. Jednoducho ako stvorená na oddychové plávanie, šnorchlovanie či potápanie. Je obklopená dvoma skalnatými mysmi, takže aj počas veterného počasia sa vyhnete vlnám a môžete relaxovať v príjemne pokojnom mori. Krásne sú aj jaskyne, ktoré sa tu v hojnom počte vyskytujú v okolitých skalách.

Nevýhodou je asi len jej vzdialenosť od parkoviska. Táto pláž je totiž prístupná len peši, takže sa na to vopred pripravte ;). Predovšetkým v obednej horúčave sa vám tých 20 minút môže zdať už príliš.

3. Vendicari – Noto (26)

sicília najkrajšie pláže Vendicari

sicília najkrajšie pláže Vendicari

Na tejto neobývanej pláži v srdci prírodnej rezervácie Vendicare síce nenájdete žiadnu školu surfingu, ani vodné bicykle, dokonca ani žiadne ležadlá a slnečníky, ale nájdete tu romantické skryté lagúny a najmä rajský pokoj a kľud ;). Nachádza sa približne 10 minút jazdy od historického, barokového mestečka Noto. To sa, mimochodom, takisto oplatí navštíviť. Jeho monumentálne paláce a stavby ho ako mesto kultúry zaradili do zoznamu UNESCO. Zaujímavosťou tiež je, že v severnej časti rezervácie Vendicari sa v ústí rieky Tellaro nachádzajú vykopávky antického mesta Eloro, takže historicky založení turisti si túto časť Sicílie budú isto pochvaľovať.

Na pláži Spiaggia Vendicari si oddýchnete v obkolesení útesov a zlatistých pieskových dún a zaplávate si v krištáľovo čistom mori. Vyraziť sem môžu smelo aj rodiny s malými deťmi, pretože vstup do mora je pozvoľný a jemný piesok pre malých dovolenkárov je takisto skvelá vec ;).

4. Sampieri – Scicli (30)

sicília najkrajšie pláže pláž sampieri
sicília najkrajšie pláže pláž sampieri

Hlavným dôvodom pre zaradenie pláže Sampieri medzi najkrajšie pláže ostrova Sicília sú predovšetkým pôsobivé, piesočné duny. Pôvodne rybársku dedinku nájdete na juhu Sicílie v oblasti Scicli. Čo si tu skutočne vychutnáte, je pokojná atmosféra a dlhé, široké pláže plné zlatistého piesku v obklopení skalnatých zálivov.

Sicília ubytovanie

Prejsť na pokračovanie článku…

Podobné články