Najkrajšie pláže Sardínie – veľký dovolenkový prehľad TOP 15!

Rozmýšľate o dovolenke na Sardínii, ale stále neviete, ktorá oblasť by bola pre vás tá najlepšia? Základné informácie o tomto talianskom ostrove a o možnostiach, ako si na ňom užiť dovolenku, som zhrnula v článku: „Biele pláže, tyrkysové more, Taliansko… Sí, Sardínia!“.

Ak však chcete vedieť niečo viac o krásnom pobreží obklopenom nedotknutou prírodou a krištáľovo priezračným morom, pozrite si tento veľký dovolenkový prehľad najkrajších pláží Sardínie.

Predstavujeme vám 15 najkrajších pláží na ostrove Sardínia!

najkrajšie pláže Sardínie, najkrajsie plaze sardinia

Na mapke je vyselektovaných a slnečníkom označených 15 najkrajších pláží na ostrove Sardínia. V prvej časti veľkého prehľadu sa pozrieme na  severné a východné pobrežie. Jednotlivé pláže budú opisované postupne v smere hodinových ručičiek – začneme plážou La Pelosa (značka 1) nachádzajúcou sa na severe Sardínie a skončíme plážou Cala Goloritzé (so značkou 21). A dovolenka na Sardínii sa môže začať!

 

Očarujúce pláže  na severe a východe Sardínie

1. Pláž La Pelosa – Stintino (1)

sardínia pláže, pláž la pelosa
sardínia pláže, najkrajsie plaze sardinie, pláž la pelosa, dovolenka Sardínia

La Pelosa je rajská pláž nachádzajúca sa v provincii Sassari, v zálive Asinara  pri myse Capo Falcone, na severnom pobreží Sardínie. Prívlastok rajská je skutočne namieste, nakoľko to, že sa nejedná o exotickú destináciu pripomína len odlišná vegetácia. Všetko ostatné – luxusne biely piesok a tyrkysové more tu čaká na svojich dovolenkárov. Je to tiež ideálne miesto pre vyznávačov potápania, ktorí tu nájdu hneď niekoľko potápačských centier.

Pláž chráni pred otvoreným morom prírodná bariéra zo strany útesu Capo Falcone, ostrovy Piana a Asinara. Hladina mora pri pláži je preto takmer vždy pokojná. Pre pláž La Pelosa je však typický predovšetkým malý pôsobivý ostrovček, na ktorom sa vyníma starobylá obranná aragónska veža Torre della Pelosa zo 17. storočia, ktorá je jeho symbolom.

Keďže je táto pláž veľmi populárna a známa v celom Taliansku, počas hlavnej letnej sezóny tu osamotené zátoky istotne nenájdete. Ak po takejto predstave túžite, odporúča sa vybrať sa sem na dovolenku do konca júna alebo potom neskôr v septembri.

2. Pláž Spiagga Rosa – Budelli (4)

sardínia pláže, spiagga rosa, dovolenka na Sardínii, najkrajsie plaze sardinia
sardínia pláže, Spiaggia Rosa, najkrajsie plaze sardinia

Spiagga Rosa, v preklade „ružová pláž“ je súčasťou malého ostrovčeka Budelli, ktorý patrí do súostrovia v rámci národného parku La Maddalena. Okrem ostrova Budelli sa v tomto unikátneom súostroví nachádza ešte rovnomenný ostrov La Maddalena (ten je najväčší), ostrovy Caprera, Santo Stefano, Spargi, Santa Maria, Razzoli a ešte ďalších 55 mini ostrovčekov.

Asi ste zvedaví, prečo sa táto sardínska pláž nazýva práve „ružová“. Jej piesok je totiž skutočne ružovkastej farby, a to preto, lebo je zmiešaný s mikroskopickými zbytkami ružových koralov a mušlí. Súostrovie je často označované ako jedno z najkrajších v Stredozemnom mori, takže táto pláž sa do rebríčka najkrajších pláží Sardínii nedostala určite žiadnou náhodou.

3. Pláž Spiagga del Principe – Arzachena (8)

sardínia pláže, spiaggia del principe, najkrajsie plaze sardinia

„Princova pláž“ – Spiaggia del Principe je jednou z krásnych pláží na očarujúcom „smaragdovom pobreží“ Sardínie (Costa Smeralda). Je to veľmi známe, asi 40 km dlhé pobrežie, preslávené svojím nádherným prírodným prostredím, do mora vystupujúcimi skalami, bielym pieskom a priezračným morom, ktoré je ako stvorené na šnorchlovanie či potápanie.

Pláž Spiaggia del Principe nájdete blízko dedinky s názvom Cala di Volpe medzi plážami Romazzino and Capriccioli. Je to krásna, asi 250 m dlhá pláž v tvare polmesiaca obsypaná mäkkým pieskom. Chránia ju nízke útesy a svojím pozvoľným vstupom do mora je vhodná aj pre rodiny s deťmi. K dispozícii vám tu budú slnečníky a lehátka, takže o vašu pohodu tu bude dobre postarané. A možno na jachte pri pobreží zahliadnete aj niektorú zo svetových celebrít, ktoré v týchto končinách tiež rady dovolenkujú. ;)

A čo má táto pláž spoločné s princom? Svoje meno dostala po šejkovi Karim Aga Khanovi, ktorý ju označil za tú úplne najkrajšiu pláž z celej krajiny.

4. Pláž Cala Brandinchi, Capo Coda Cavallo – San Teodoro (10)

najkrajsie plaze sardinia, Capo Coda Cavallo, Sardínia najkrajšie pláže
sardínia pláže, cala brandinchi, Sardínia najkrajšie pláže

„Sardínske Tahiti“ – prezývka pláže Cala Brandinchi, napovedá, že pôjde o výnimočne krásnu pláž na Sardínii. Tyrkysové more, pláže pokryté zamatovo jemným bielym pieskom, piesočné duny, všadeprítomná vôňa borovíc a divoké ľalie, to všetko dotvára exotický vzhľad tohto 700 m dlhého úseku pláže. Je vhodná aj pre rodiny s deťmi, keďže vstup do  mora je pozvoľný.

Samozrejmosťou je možnosť požičať si základné dovolenkové vybavenie, slnečníky, lehátka či rôzne plavidlá, ktorými si polihovanie na pláži spríjemníte.

Pláže č.3 a č.4, teda Spiagga del Principe a Cala Brandinchi som si užila na mojej nedávnej dovolenke na Sardínii, a moje dojmy z nej vrátane množstva fotografií nájdete v článku: „Dovolenka na Sardínii – 10 miest, ktoré jednoducho musíte vidieť!

5. Pláž Berchida – Siniscola (15)

sardínia pláže, Berchida Sardínia, najkrajšie pláže Sardínie

Narozdiel od vyššie spomenutých pláží, pláž Berchida  je ideálnou voľbou pre tých dovolenkárov, ktorí na Sardínii hľadajú trošku pokojnejší relax pri mori. Je charakteristická zeleno-tyrkysovou farbou mora a bielymi pieskovými dunami.

Ak sa budete nachádzať na východe Sardínie, v časti Siniscola, určite sa tu musíte prinajmenšom zastaviť. Táto pláž bola totiž už niekoľkokrát vyhlásenú za tú najkrajšiu pláž, a to nielen Sardínie, ale celého Talianska.

6. Pláž Cala Luna – Baunei/Dorgali (18)

sardínia pláže, najkrajsie plaze sardinia, pláž cala-luna

„Najkrajšia pláž Sardínie“ alebo „pozemský raj“ – aj takéto označenia dostala táto idylická pláž Cala Luna, ktorú nájdete v tej najkrajšej zátoke na Sardínii. Je to ďalšia „pohľadnicová“ pláž  v tvare polmesiaca obsypaná jemnučkým bielym pieskom. Ak sa o jej kráse chcete presvedčiť na vlastné oči, musíte zájsť do zálivu Orosei rozprestierajúceho sa medzi oblasťami Baunei a Dorgali.

sardínia najkrajšie pláže, pláž Cala Luna, Sardínia
sardínia najkrajšie pláže, cala luna, dovolenka Sardínia
sardínia pláže, pláž Cala-Luna, dovolenka Sardínia,

Pláž Cala Luna je známa aj vďaka svojim šiestim jaskyniam nachádzajúcich sa priamo v malebnej zátoke obkolesenej oleandrovými lesmi a obrovskými skalnatými útesmi. A ak vás aj táto romantika a polihovanie na pláži začne po čase nudiť, môžete si tu počas dovolenky užiť plavbu kajakom alebo vodné lyžovanie.

Samozrejme, v dokonale čistom mori, ktoré obmýva túto pláž, si prídu na svoje všetci, ktorí milujú podmorský svet. Potápanie, šnorchlovanie či podmorský rybolov sú v tejto oblasti veľmi obľúbené.

 

7. Pláž Cala Goloritze – Baunei (21)

najkrajsie plaze sardinia, cala goloritze, dovolenka Sardínia
sardínia pláže, pláž Cala Goloritzè, Baunei

Pláž Cala Goloritze je skutočným skvostom medzi plážami ostrova Sardínia. Nachádza sa v strede východného pobrežia, v oblasti Ogliastra, približne 9 km severne od mesta Baunei. Vďaka jej unikátnym, nedotknutým prírodným krásam, bola vyhlásená dokonca za národnú pamiatku. Je trochu menšia, takže osamotené časti tu nenájdete, ale vidieť ju je naozaj zážitkom. Myslím, že ju možno smelo označiť za tú najfotogenickejšiu pláž celej Sardínie.

Treba tiež povedať, že prístup k nej nie je úplne jednoduchý. Nie je totiž dostupná ani autom, ani loďou, ale po zdolaní turistickej cestičky cez krásne hory trvajúcej približne 2 hodiny, sa pred vami otvorí naozaj nádherný pohľad.

Z mora sa týči obrovská skalná klenba, ktorá vytvára na priezračnej hladine mora neopísateľné odrazy farieb. Najvyššia skala „Aguglia“ (v preklade ihla) sa skláňa nad Cala Goloritze z výšky 150m. Odmenou za trochu námahy vám bude kúpanie na jednej z najkrajších pláží Stredozemného mora a takéto krásne dovolenkové fotky.

V pokračovaní tohto veľkého prehľadu sa pozrieme na najkrajšie pláže Sardínie na juhu a západe ostrova.

Dúfame, že pre vás bude pri výbere dovolenky na Sardínii užitočný a pomôže vám rozhodnúť sa tak, že tohtoročná dovolenka v Taliansku bude pre vás  naozaj splneným snom. 

Ak sa vám článok páčil, lajkujte, zdieľajte, komentujte!  Ďakujeme :)

sardínia dovolenka zájazd

 

Podobné články

0 Comments

 1. pekny clanok a hlavne pravdivy, kedze som takmer vsetky niekolkonasobne navstivil. pre nas jednicka jednoznacne Cala Goloritze,kde nastastie nikto nepredava kabelky a ine smejdy a nie su tam ani konzervovi turisti. A Berchidu vsetci
  milujeme, aj ten nadherny bar v lese Su Meriaclu.

  1. Ďakujeme veľmi pekne za komentár, aj za odporúčanie vašej dovolenkovej top pláže na Sardínii! Majte krásny deň!

   1. Zdravím Natália!
    Priznám sa, že s kempami na Sardínii nemám zatiaľ osobnú skúsenosť, ale skúsila som sa pozrieť na bookingcom a je tam toho dosť na výber: http://bit.ly/1sqDfb9 = na tomto linku už máte predvybratý typ ubytovania „kempy“. (vľavo si ešte môžete vyselektovať mesto, pri ktorom sa budete nachádzať a dalsie požiadavky na ubytovanie, ak máte..)
    Pekný deň ešte!

 2. dobrý deň, tak pekne ste to napísali, že si neviem vôbec vybrať kde by som chcela ísť. Vedeli by ste mi poradiť kde by to bolo ideálne chceli by sme biely piesok a priezračné more ale aby bola tá pláž niekde blízko hotela nakoľko máme ročné dieťatko. ďakujem :)

  1. Zdravím Vás Katka! Samozrejme na Sardínii je veľa hotelov, ktoré sú priamo na pláži s priezračným morom. Keďže neviem, aký rozpočet máte na dovolenku, vybrala som viac zájazdov v rôznych cenových reláciách, ktoré sú blízko pláže a mohli by sa vám páčiť. Tento hotel na juhu Sardínie je v krásnej subtropickej záhrade pri nádhernej širokej pláži s jemným bielym pieskom: http://bit.ly/29MZrIO. Ďalší hotel sa nachádza uprostred píniového lesíka pri nádhernej pláži v oblasti Santa Margherita di Pula: http://bit.ly/2a3GoX5. Ak chcete dovolenku v najkrajšej časti ostrova, na Smaragdovom pobreží, tak si určite pozrite tento hotelový komplex Colonna Beach, ktorého areál končí až priamo na krásnej hotelovej pláži pokrytej bielym pieskom. Navyše, vstup do mora je pozvoľný, takže ideálne dovolenkové miesto pre rodiny aj s malými deťmi: http://bit.ly/2alc6P0. Tento hotel je z tých luxusnejších, takže aj cena tomu zodpovedá, ale vyzerá to tam vážne ako v raji: http://bit.ly/29SYBrN. A ešte posledný, vzdialený trošičku ďalej od pláže, ale zato v očarujúcom vidieckom prostredí – cca 250 m od pláže s bielym pieskom a cca 500 m od ďalšej nádhernej pieskovej pláže Isuledda: http://bit.ly/2a1JZZd. Dúfam, že som trošku pri výbere dovolenky pomohla, a že si to nádherné more užijete dosýta! Príjemnú dovolenku prajem!

 3. Zdravim Vas,

  perfektny clanok…Zrovna sa tam chystame a budeme byvat v meste Oristano.
  Tie najkrajsie plaze su od nas dost daleko a preto budem rada ak mi date nejake dobre typy kam ist aby nam netrvala cesta 3-4 hodiny niekde ku krasnej plazi lebo treba ratat cestu spet.. Mame radi aj pamiatky a zrucaniny.
  Velmi pekne dakujem :)

  1. Dobrý deň! Na pobreží pri meste Oristano sa nachádzajú tieto pláže: pláž Putzu Idu (jemnučký piesok, ale býva tam trochu veterno, preto je to ideálne pre surferov – blízko je ostrov Mal di Ventre, na ktorý sa dá urobiť výlet), pláž San Giovani di Sinis (4 km dlhá a je blízko zrúcanín antického mesta Tharros, takže to by mohlo byť pre vás celkom zaujímavé. Ďalej je blízko pláž Is Arutas a pláž S´Archittu, o ktorých píšem v druhej časti článku o najkrajších plážach Sardínie: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/sardinia-najkrajsie-plaze/. No a ešte je tu pláž Mari Ermi s krásnym kryštáľovo čistým morom, a je tiež pokrytá malými kryštálikmi, podobne ako pláž Is Arutas. Ak chcete vidieť aj pár fotografií týchto pláži v oblasti Oristano, tak pozrite túto stránku: http://www.charmingsardinia.com/sardinia/oristano-beaches.html Príjemnú dovolenku na Sardínii prajem!

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *