| |

Toto je 10 najkrajších pláží v Európe!

Stále hľadáte to správne miesto pre vašu tohtoročnú dovolenku? Last minute ponuky sú v plnom prúde, lenže vy si neviete vybrať? Nechajte sa inšpirovať v tomto článku.

Ak je pre vašu dovolenku rozhodujúca predovšetkým úchvatná a dychberúca pláž, tak ste tu správne. Možno vám pri vašom rozhodovaní pomôže tento výber TOP 10 najkrajších pláží v Európe.

TOP 10 najkrajších pláží Európy

10. Pláž Cala Macarella, Menorca, Španielsko

najkrajšie pláže v Európe, Menorka

Rebríček najkrajších pláží Európy začneme na ostrove Menorca, ktorá je známa ako mladšia sestra Malorky v Baleárskych ostrovoch. Žiadne veľké hotelové rezorty plné dovolenkárov tu nenájdete, o to viac vás poteší božský pokoj a prírodné krásy, ktoré sa na tomto kúsku zeme ukrývajú. Jedným z pokladov Menorky sú aj nádherné divoké, panenské pláže, z ktorých ako tú jednoznačne „naj“ vyberáme pláž s názvom Cala Macarella.

Nachádza sa na juhozápade ostrova a jej zátoka je tvorená skalnatými útesmi. Úžasnú prírodnú scenériu dotvára jemný, biely piesok a osviežujúce pínie. Priaznivcov šnorchlovania a potápania poteší čistučké more, v ktorom je viditeľnosť takmer 5 metrov.

Osobité čaro dodáva zátoke výhľad na žiarivé jachty a plachetnice hojdajúce sa na vode. Odporúčame prejsť sa popri útesoch aj na vedľajšiu menšiu, tichú pláž Cala Macarelleta, ktorá je obľúbená najmä medzi nudistami.

9. Pláž Ksamil, ostrovy Ksamil, Albánsko

najkrajsie plaze v Europe, Albansko

Áno, aj v tejto, turistmi zatiaľ úplne neobjavenej, krajine majú jednu z najkrajších pláží Európy. Nachádza sa pri mestečku Ksamil v oblasti Saranda, ktorá je centrom turizmu na Albánskej rivére a svojím bielym pieskom a tyrkysovými vodami vás prenesie do exotiky.

Pri opaľovaní sa pritom môžete pozerať na grécky ostrov Korfu. Odporúča sa tiež požičať si čln a preskúmať tunajšie priezračné more a krásy nedotknutej prírody.

8. Pláž Myrtos, Kefalónia, Grécko

pláž Myrtos

Táto pláž bola niekoľkokrát vyhlásená za najkrajšiu pláž Grécka a právom sa ocitá v rebríčkoch najkrajších pláží sveta. Nádherné farby mora a dokonalá pláž určite očaria aj vás. Tým, že dno mora je tvorené bielymi vápencovými okruhliakmi, voda hrá krásnymi odtieňmi bledomodrej a kúpanie v nej je jedinečným zážitkom hlavne, keď prídu vlny… 

Prvý zážitok vás však čaká už na samotnej ceste k pláži, ktorá vedie z kopca, takže sa vám naskytne neopakovateľný výhľad na celú scenériu okolia. Pláž je dostatočne priestranná, svoje kľudné miestečko si teda na nej určite nájdete.

Zaujímavosťou sú voľne pobehujúce kozy :) po vrcholkoch útesov nad plážou. Neľahnite si preto priamo pod útesy, aby vás nezasiahli padajúce kamienky a uvoľnené skaly.

7. Pláž Zlatni Rat, Brač, Chorvátsko

najkrajšie pláže v Európe, Chorvátsko pláž

Najvyhľadávanejšia pláž Chorvátska je v tvare trojuholníkového rohu, od čoho je odvodený aj jej názov „zlatý roh“ alebo zlatý mys, a patrí medzi to najkrajšie, čo môžete v krajine tisícich ostrovov zažiť.

Svoj nevšedný tvar zvykne z času na čas upravovať podľa vetra a prichádzajúcich vĺn.

Nachádza sa v južnej časti ostrova Brač v malebnom mestečku Bol a návštevníkov láka na krásne výhľady a krištáľovo čisté more obmývajúce pláž pokrytú okruhliakmi. Nebuďte však prekvapení prístupom do mora, ktorý je pomerne strmý.

Ak ste vyznávačmi vodných športov, na pláži nájdete školu surfingu a potápania.

Top ponuka UBYTOVANIA v Chorvátsku:

Chorvátsko však ponúka veľké množstvo pláží, z ktorých si vyberie naozaj každý. Ak ste romantická duša a chystáte sa na dovolenku so svojou milovanou polovičkou, a túžite si užiť cez deň pokojné miesta pri mori, kde vás nebude nič vyrušovať a po večeroch sa zase chcete zabaviť na vychýrených chorvátskych „party plážach“, odporúčame vám pozrieť si aj tento článok, kde nájdete prehľad 9 najkrajších pláží pre zaľúbené páry aj party maniakov :).

V prípade, že sa vaša rodinka už rozrástla o malých dovolenkárov, pre vás sme pripravili tento užitočný prehľad najlepších oblastí a pláží v Chorvátsku pre rodiny s deťmi: „Kam na dovolenku v Chorvátsku s deťmi I.“ a „II.“

6. Pláž Armação de Pêra, Algarve, Portugalsko

pláž v Algarve,Portugalsko

Práve z tejto krásnej pláže sa v 15. storočí vydali Portugalci na výpravnú cestu za objavením nových kultúr a národov. Piesok sa tiahne, kam len oko dovidí, more je nádherne čisté a osviežujúce, a pobrežie lemujú mohutné vápencové útesy zlatavej farby. Panoráma ako stvorená na letný oddych.

Pláž sa tiahne na 6 kilometroch a je to jedna z najobľúbenejších pláží v oblasti Algarve. Pôvodne slúžila táto pláž len rybárom z dedinky Pêra, ktorá sa nachádza v blízkosti, v súčasnosti je to už moderné letovisko, ktorá vám okrem prírodnej nádhery ponúkne pobrežnú promenádu lemovanú kaviarničkami, reštauráciami a plážovými barmi. A ak sa začnete nudiť, môžete si prenajať čln a vybrať sa na výlet k jaskyniam pri pobreží, potápať sa, šnorchlovať alebo si užiť windsurfing.

Najjužnejší región Portugalska, Algarve, sa však oplatí navštíviť aj mimo hlavnej sezóny. Klíma je mierna a počasie je príjemne slnečné počas celého roka.

Článok o najkrajších plážach Európy pokračuje na ďalšej strane…

Podobné články