Grécko najkrajšie pláže

Poznáte najkrajšie pláže v Grécku? Toto je zoznam TOP 15!

Najkrajšie pláže v Grécku – pokračujeme s prvou sedmičkou:

7. Pláž Koukonaries, Skiathos

najkrajšie pláže v Grécku

Len 12 km od hlavného mesta Skiathos leží letovisko Koukounaries, kde sa nachádza najdlhšia pláž na ostrove. Táto kilometer dlhá piesočnatá pláž, lemovaná olivovníkmi a borovicovými hájmi je symbolom ostrova Skiathos.

Pozvoľný vstup do mora ocenia najmä rodiny s malými deťmi. Priaznivci vodných športov si tu takisto prídu na svoje, keďže pláž poskytuje rôzne vybavenie a služby. Samozrejmosťou je niekoľko reštaurácií a plážových bufetov, takže si tu v pohode môžete oddychovať aj celý deň. A ak by vás to predsa len na pláži prestalo baviť, vyberte sa na výlet do prírodnej rezervácie s jazierkom Strouflias.

6. Pláž Sarakiniko, Milos

najkrajšie pláže v grécku

Neviem, či by každý povedal o tejto pláži, že je jednou z najkrajších v Grécku. S istotou však môžno tvrdiť, že je jedinečná, keďže vyzerá tak trochu ako mesačná krajina. Biele vulkanické horniny vytvarované vlnami a vetrom doplnené zálivom s tyrkysovou vodou utvárajú jej dnešnú podobu.

Nachádza sa 2,5 km severne od hlavného prístavu Adamas a dostanete sa na ňu pomerne jednoducho. Cestou vedúcou z Plaky k letovisku Polonia odbočíte na parkovisko, z ktorého sa vyberiete peši až priamo k približne 300 metrov vzdialenej pláži. Samozrejme, v sezóne počítajte s tým, že nebudete na pláži sami. Odporúčame preto prísť buď do 10 hodiny rannej alebo v neskorých popoludňajších hodinách. Každopádne však tento unikát medzi gréckymi plážami rozhodne stojí za návštevu.

5. Pláž Tsambika, Rhodos

najkrajšie pláže v Grécku

Pláž Tsambika sa rozprestiera v piesočnatej zátoke na úpätí skaly na východnom pobreží ostrova Rhodos. Meria približne 2 km, rozvoniavajú tu pínie a cyprusy, a po celej dĺžke ju pokrýva hebučký piesok. Pozor však, môže byť veľmi horúci. Miestni dokonca hovoria, že práve na tomto mieste páli slnko tak intenzívne, že sa tu opálite za jediný deň tak veľmi ako za celý týždeň strávený na hociakej inej gréckej pláži. Je to vraj kvôli skale, od ktorej sa odrážajú slnečné lúče. Takže, natierať, natierať, natierať :D!

Ďalšou zaujímavosťou je, že na skale sa nachádza malý biely kostolík – Kláštor Panny Márie z Tsambiky, ku ktorému sa viaže legenda, vďaka ktorému sa toto miesto stalo pútnickým pre ženy túžiace po dieťatku.

Ale vráťme sa späť k pláži. Nájdete na nej lehátka, slnečníky, požičovne adrenalínových vodných športov, taverny a plážové bary. Pravá strana pláže je dlhšia a kľudnejšia, kým naľavo je časť s pozvoľným vstupom do mora, preto je obľúbená medzi rodinami s deťmi. A aby sme nezabudli, parkovisko je hneď pri pláži.

Prečítajte si tiež: Dovolenka na Rhodose? Týchto 8 vecí musíte zažiť!

kam na dovolenku grécko

4. Pláž Porto Katsiki, Lefkada

najkrajšie pláže v Grécku

Táto pláž do rebríčka najkrajších pláží v Grécku patrí naozaj zaslúžene. Nachádza sa na ostrove Lefkada na úpätí obrovského bieleho útesu, ktorý sa pri západe slnka sfarbí do odtieňov oranžovej. Je dlhá približne 300 metrov. Pláž Porto Katsiki bola dokonca zaradená medzi 6 najlepších pláží celého Stredomoria. Dovolenkárom ponúka všetko, čo by mohli počas relaxu pri mori potrebovať – plážový servis, bary, stánky s občerstvením.

V minulosti bola táto pláž prístupná iba pre kozy, keďže tie jediné boli schopné liezť po strmých pieskovcových skalách. Dnes je pláž ľahko dostupná vďaka schodom, ku ktorým sa dostanete z najbližšieho parkoviska priamo nad plážou. Ďalšou možnosťou je priplaviť sa sem loďou z prístavu Nidri alebo Vassiliki. A keď už sa budete v týchto končinách nachádzať, oplatí sa ísť si pozrieť aj ďalšiu krásnu pláž Ergemni, ktorá sa nachádza blízko, len 5 kilometrov odtiaľ.

3. Pláž Seychelly, Ikaria

najkrajšie pláže v Grécku pláž Seychelly

Malú, ale ohromujúcu pláž Seychelly nájdete na juhu ostrova Ikaria, 3 km východne od mesta Magganitis. Svoj názov nedostala náhodou… More hrajúce všetkými odtieňmi akvamarínovej, nad ktorým sa týčia obrovské žulové skaly vo vás vyvolajú pocit, že ste sa teleportovali na exotickú dovolenku.

Aj keď je parkovisko vzdialené len 400 metrov od pláže, určite si nezabudnite vziať pevnú obuv. V šľapkách by sa vám išlo dolu dosť ťažko, aj keď vám samotný zostup nezaberie viac ako 10 minút. Dá sa sem dostať aj priamo z mora – loďou z blízkych prístavov.

Ak si chcete užiť trochu romantiky, vyhnite sa davom v hlavnej sezóne, alebo sem radšej príďte trochu neskôr na podvečernú prechádzku.

2. Pláž Myrtos, Kefalónia

najkrajšie pláže v Grécku

Známa pláž Myrtos patrí rozhodne medzi absolútne najkrajšie pláže v Európe, dokonca je v rebríčku TOP pláží sveta. Belostné útesy s bujnou vegetáciou, drobné biele kamienky a čisté more nádhernej farby – jednoducho pláž ako z katalógu. Ak sa chcete presvedčiť na vlastné oči, musíte sa vybrať do severozápadnej časti ostrova Kefalónia. K pláži sa dostanete úzkou cestou vedúcou z kopca, takže už počas samotnej jazdy sa môžete kochať úchvatným výhľadom.

Na pláži si ľahnite trochu ďalej od útesov, keďže po nich zvyknú pobehovať miestne kozy. Niekedy sa totiž stane, že uvoľnia kúsok zo skál, tak aby ste boli v bezpečí ;). Pláž je dostatočne dlhá a široká, takže miesta budete mať určite dosť. Plusom tejto pláže je, že ani v sezóne nebýva preplnená tak ako niektoré ostatné. Môžete si tu teda v kľude vychutnávať nádhernú scenériu. Pohľad na šíre more je odtiaľ naozaj jedinečný.

Na prechádzky po pláži odporúčame zobrať si so sebou šľapky, lebo drobné kamienky s pieskom nie sú ideálnou kombináciou na bosú chôdzu. Rovnako by sa vám mohla zísť obuv aj do vody, keďže morské dno je pokryté väčšími kamienkami. Nie každému to však musí robiť problém. Nezabudnite si tiež so sebou vziať jedlo, pretože na pláži nie je žiadna reštaurácia či taverna, kde by ste si mohli dať obed. Nájdete tam len malý bar. Napriek týmto malým mínusom vás pláž Myrtos určite očarí.

Zaujímavým prírodným úkazom je zvláštne tvarovaná jaskyňa na ľavej strane pláže. Ale to, čo nastane pri západe slnka, vás úplne ohromí. Keď začne slnko zapadať, hladina mora sa pomaly začne farbiť do odtieňov oranžovej a následne ružovej farby!

Mohlo by vás zaujímať:

Dovolenka Kefalónia a 10 úžasných miest, ktoré musíte vidieť!

1. Pláž Elafonisi, Kréta

najkrajšie pláže v Grécku

Náš rebríček najkrajších pláží v Grécku zavŕši práve táto „ružová dáma“. Pláž Elafonisi sa nachádza v blízkosti najzápadnejšieho výbežku ostrova Kréta, asi 75 km západne od oblasti Chania. Nejedná sa o pláž v pravom slova zmysle. Jedinečný prírodný útvar vytvára spojenie medzi ostrovom Elafonisi a pevninou. Jej názov „Elafonisi“ znamená v preklade z gréčtiny „ostrov pokladov“, a vznikol v dobách, keď na toto miesto chodili piráti ukrývať ulúpené poklady.

Pláž Elafonisi je známa svojím zlatisto ružovkastým odtieňom piesku, vďaka ktorému sem prúdi množstvo turistov, ktorí si chcú túto nádheru pozrieť na vlastné oči. Okrem toho vás tu čaká more žiarivo tyrkysovej farby a palmové háje ako vystrihnuté z Karibiku. Voda je kryštáľovo čistá a krásne vyhriata, takže je to hotový raj na kúpanie aj pre rodiny s deťmi. Vďaka rozľahlým pieskovým dunám tu rastie množstvo chránených rastlín a svoj domov tu majú napríklad aj korytnačky Karety.

Jediným mínusom, ktorý určite treba spomenúť, je nepríjemný pobyt na pláži v prípade veľkého vetra. Vtedy výlet na pláž Elafonisi radšej vynechate. Keďže je toto miesto obklopené z 3 strán morom a všade naokolo je piesok, boli by ste doslova „osprchovaní“ ostrým pieskom. Napriek tejto poslednej informácii je táto pláž považovaná za kráľovnú gréckych pláží a jednu z najkrajších v Stredomorí.

A ktorá pláž v Grécku je tou najkrajšou podľa vás? Dajte nám vedieť, sme zvedaví. Alebo sa niektorá z vašich obľúbených pláží neobjavila v tomto zozname? Prezraďte, ktorá by tam podľa vás ešte mala byť. Tešíme sa na všetky vaše komentáre.

Ak sa vám článok páčil, budeme vďační za vaše lajky a zdieľania. Ďakujeme!

Podobné články