Rozprávkové Toskánsko očami fotografa. 11 fotiek, ktoré vám vyrazia dych!

Toskánsko, jeden z talianskych regiónov, mnohými označovaný za najkrajší kút tejto krajiny. Je známe svojím malebným zjavom, nádhernou prírodou, históriou a umením.  Navštíviť tu môžete známe, historicky a kultúrne významné mestá, ktoré písali dejiny, ako sú Florencia či Siena.

Zastaviť sa môžete pri šikmej veži v Pise a objaviť sa tu dá nespočetné množstvo malých mestečiek roztrúsených po krajine. Medzi tie najkrajšie patrí určite San Gimignano, Montepulciano, Montalcino, Pienza, Volterra, Certaldo alebo Collodi, kde nájdete krásny park venovaný Pinocchiovi a jeho autorovi, ktorým bol Carlo Collodi.

V neposlednom rade treba spomenúť  aj skvelé víno, napríklad  zo známej vinárskej oblasti Chianti, v ktorej sme počas našej dovolenky v Toskánsku bývali. Áno, vinicu sme mali rovno pod oknom…, čo však nie je  nič výnimočné, keďže tie sú tam naozaj všade. :)

V dnešnom článku by som sa však chcela s vami podeliť o jedinečný pohľad na Toskánsko tak, ako ho vidí umelec, profesionálny fotograf Marcin Sobas.

Čo si teda o Toskánsku myslí on?

„Rád by som vám ukázal malý kúsok v strede Talianska – to najkrajšie miesto, aké som kedy videl. Objavil som ho asi pred 8 rokmi. Odvtedy  som tam bol už mnohokrát a určite sa tam budem aj v budúcnosti často vracať.

Kým severné Toskánsko je husto pokryté vinicami a lesmi, jeho južná časť, ktorá je mojou srdcovkou,  je úplne odlišná. Je pretkaná nespočetnými poliami, ktoré zakrývajú celé údolia aj kopce. Na jar sa celá oblasť krásne zazelená a je plná kvetov a na jeseň ju zaplaví celá paleta krásnych, teplých farieb.

Úplne najviac ma však fascinuje pohľad na stáda oviec, ktoré sa pohybujú po zvlnených toskánskych kopcoch. Atmosféru pritom úžasne dotvára zvuk ich zvoncov. Musím však povedať, že fotenie bolo dosť náročné, keďže sa neustále pohybovali tam kde chceli a nie tam, kde som ich chcel v rámci ideálnej kompozície mať ja. :) Napadlo mi aj, že ich pôjdem trošku „upratať“, ale veľmi rýchlo som zistil, že to nie je až taký dobrý nápad, keďže sú strážené zúrivými toskánskymi psami.

Každopádne, je to určite jedno z mála miest na zemi, ktoré treba aspoň raz v živote vidieť.“

A tu sú sľúbené fotografie, ktorými tento talentovaný fotograf zachytil svoj obľúbený kúsok sveta…

dovolenka toskánsko
dovolenka v toskánsku
dovolenka v Taliansku
dovolenka v Toskánsku
dovolenka toskánsko 6
dovolenka toskánsko 7
dovolenka Toskánsko 2016 5
dovolenka Toskánsko 8
dovolenka toskánsko 11
dovolenka v Toskánsku 9
Toskánsko dovolenka
Fotografie: marcinsobas.com

Rozprávkové, však?

Tak čo, bude vaša ďalšia dovolenka v Toskánsku?

TOSKÁNSKO TOP UBYTOVANIE:

tal

Podobné články