Najkrajšie pláže Sardínie – veľký dovolenkový prehľad, ktorý musíte vidieť! 1/2

Rozmýšľate o dovolenke na Sardínii, ale stále neviete, ktorá oblasť by bola pre vás tá najlepšia? Základné informácie o tomto talianskom ostrove a o možnostiach, ako si na ňom užiť  dovolenku, som zhrnula v článku: „Biele pláže, tyrkysové more, Taliansko.. Sí, Sardínia!“.

Ak však chcete vedieť niečo viac o krásnom pobreží obklopenom nedotknutou prírodou a krištáľovo-priezračným morom, pozrite si tento veľký dovolenkový prehľad najkrajších pláží Sardínie.

 

Predstavujeme vám 15 najkrajších pláží na ostrove Sardínia!

 

najkrajšie pláže Sardínie

 

Na mapke je vyselektovaných a slnečníkom označených 15 najkrajších pláží na ostrove Sardínia. V prvej časti veľkého prehľadu sa pozrieme na  severné a východné pobrežie. Jednotlivé pláže budú opisované postupne v smere hodinových ručičiek – začneme plážou La Pelosa ( značka 1) nachádzajúcou sa na severe Sardínie a skončíme plážou Cala Goloritzé (so značkou 21). A dovolenka na Sardínii sa môže začať!

 

Očarujúce pláže  na severe a východe Sardínie

 

1. Pláž La Pelosa – Stintino (1)

 

pláž la pelosa, pláže Sardínia, dovolenka na Sardínii, pastatalescom

pláž la pelosa, dovolenka Sardínia, pláže

foto: pastatales.com

 

La Pelosa je rajská pláž nachádzajúca sa v zálive Asinara  pri myse Capo Falcone, na severnom pobreží Sardínie. Prívlastok rajská je skutočne namieste, nakoľko to, že sa nejedná o exotickú destináciu pripomína len odlišná vegetácia. Všetko ostatné – luxusne biely piesok a tyrkysové more tu čaká na svojich dovolenkárov.

Keďže je táto pláž veľmi populárna a známa v celom Taliansku, počas hlavnej letnej sezóny tu osamotené zátoky istotne nenájdete. Ak po takejto predstave túžite, odporúča sa vybrať sa sem na dovolenku do konca júna alebo potom neskôr v septembri.

Táto pláž je zaujímavá aj svojím ostrovčekom, na ktorom sa vyníma starobylá aragónska veža zo 17. storočia, ktorá je jeho symbolom.

 

 

2. Pláž Spiagga Rosa – Budelli (4)

 

Spiaggia Rosa, pláže Sardínia, dovolenka Sardínia, sardegnaspiaggeblogspotcom

spiagga rosa, dovolenka na Sardínii, pláže, lonelyplanet

foto: sardegnaspiagieblogspot.com, lonelyplanet.com

 

Spiagga Rosa, v preklade „ružová pláž“ je súčasťou malého ostrovčeka Budelli, ktorý spolu s ďalšími 2 ostrovmi patrí do súostrovia v rámci národného parku La Maddalena. Asi ste zvedaví, prečo sa táto sardínska pláž nazýva práve „ružová“. Jej piesok je totiž skutočne ružovkastej farby, a to preto, lebo je zmiešaný s mikroskopickými zbytkami ružových koralov a mušlí.

Súostrovie je často označované ako jedno z najkrajších v stredozemnom mori, takže táto pláž sa do rebríčka najkrajších pláží Sardínii nedostala určite žiadnou náhodou.

 

 

3. Pláž Spiagga del Principe – Arzachena (8)

 

spiaggia del principe, pláže Sardínia, dovolenka Sardínia, wevillascom

 foto: wevillas.com

 

„Princová pláž“ – Spiagga del Principe je jednou z krásnych  pláží na očarujúcom „smaragdovom pobreží“ Sardínie (Costa Smeralda). Je to veľmi známe, asi 40 km dlhé pobrežie, preslávené svojím nádherným prírodným prostredím, do mora vystupujúcimi skalami, bielym pieskom a priezračným morom, ktoré je ako stvorené na šnorchlovanie či potápanie.

Svoje meno dostala po princovi – šejkovi Karim Aga Khanovi, ktorý ju považoval za najkrajšiu pláž celej krajiny. Pre upresnenie je polohy – leží blízko Cala di Volpe.

 

 

4. Pláž Cala Brandinchi, Capo Coda Cavallo – San Teodoro (10)

 

Capo Coda Cavallo

cala brandinchi, dovolenka Sardínia, najlepšie pláže

 foto: calabrandinchiit

„Sardínske Tahiti“ – prezývka pláže Cala Brandinchi, napovedá, že pôjde o výnimočne krásnu pláž na Sardínii. Tyrkysové more, pláže pokryté zamatovo jemným bielym pieskom, piesočné duny, všadeprítomná vôňa borovíc a divoké ľalie, to všetko dotvára exotický vzhľad tohto 700 m dlhého úseku pláže. Je vhodná aj pre rodiny s deťmi, keďže vstup do  mora je pozvoľný.

Samozrejmosťou je možnosť požičať si základné dovolenkové vybavenie, slnečníky, lehátka či rôzne plavidlá, ktorými si polihovanie na pláži spríjemníte.

 

 

5. Pláž Berchida – Siniscola (15)

 

berchida pláž, Sardínia, najlepšie pláže, dovolenka

 foto: sardinianbeaches.com

 

Narozdiel od vyššie spomenutých pláží, pláž Berchida  je ideálnou voľbou pre tých dovolenkárov, ktorí na Sardínii hľadajú trošku pokojnejší relax pri mori. Je charakteristická zeleno-tyrkysovou farbou mora a bielymi pieskovými dunami.

Ak sa budete nachádzať na východe Sardínie, v časti Siniscola, určite sa tu musíte prinajmenšom zastaviť. Táto pláž bola totiž už niekoľkokrát vyhlásenú za tú najkrajšiu pláž, a to nielen Sardínie, ale celého Talianska.

 

 

6. Pláž Cala Luna – Baunei/Dorgali (18)

 

cala-luna, dovolenka Sardínia

 

Opäť ďalšie NAJ – pláž sa nachádza podľa mnohých v tej najkrajšej zátoke na Sardínii. Je to ďalšia „pohľadnicová“ pláž  v tvare polmesiaca obsypaná bielym pieskom.

Známa je ale predovšetkým svojimi šiestimi jaskyňami nachádzajúcimi sa priamo na pláži. Okrem toho si tu počas dovolenky môžete užiť plavbu kajakom alebo vodné lyžovanie. Samozrejme, šnorchlisti si prídu tiež na svoje.

 

cala luna flickr

cala luna, dovolenka Sardínia, pláže, calalunahotelcom

pláž Cala-Luna, dovolenka Sardínia

foto: flickr.com, calalunahotel.com, lonelyplanet.com

 

 

 

7. Pláž Cala Goloritze – Baunei (21)

 

calagoloritze, dovolenka Sardínia, pláže, spiaggesardealtervistaorg

Sardegna, spiaggia di Cala Goloritzè, Baunei

foto: islandsviaggi.it

 

Pláž Cala Goloritze je skutočným skvostom  medzi plážami ostrova Sardínia. Nachádza sa v strede východného pobrežia a vďaka jej unikátnym, nedotknutým prírodným krásam, bola vyhlásená dokonca za národnú pamiatku. Je trochu menšia, takže osamotené časti tu nenájdete, ale vidieť ju je naozaj zážitkom.

Treba tiež povedať, že prístup k nej nie je úplne jednoduchý, ale po zdolaní turistickej cestičky cez krásne hory trvajúcej približne 2 hodiny, sa pred vami otvorí nádherný pohľad.

Z mora sa týči obrovská skalná klenba, ktorá vytvára na priezračnej hladine mora neopísateľné odrazy farieb. Najvyššia skala „Aguglia“ (v preklade ihla) sa skláňa nad Cala Goloritze z výšky 150m. Odmenou za trochu námahy vám bude kúpanie na jednej z najkrajších pláží stredozemného mora a takéto krásne dovolenkové fotky.

 

 

Pokračovanie veľkého prehľadu, v ktorom sa pozrieme na najkrajšie pláže Sardínie nachádzajúce sa na juhu a západe ostrova,  nájdete v tomto článku.

Dúfame, že pre vás bude pri výbere dovolenky na Sardínii užitočný a pomôže vám rozhodnúť sa tak, že tohtoročná dovolenka v Taliansku bude pre vás  naozaj splneným snom. 

 

Ak sa vám článok páčil, lajkujte, zdieľajte, komentujte!  Ďakujeme :)

 

 

zájazd na Sardíniu 2016

 

 

Mohlo by vás zaujímať ešte:

Sardínia – 8 najkrajších pláží na juhu a západe ostrova

Dovolenka v Kalábrii – naše zážitky z južného Talianska

Čo treba vidieť v Ríme – 11 skvelých tipov!

O tom, prečo bude moja ďalšia dovolenka na Sicílii

Dovolenka na Sicílii. Ako bolo? (v 2 častiach).

Biele pláže, tyrkysové more. Sí, Sardínia!

 Najromantickejšie miesta v Taliansku

 

UBYTOVANIE SARDÍNIA – najvýhodnejšie cez booking.com        Najlacnejšie letenky!

 

 

 

Share on FacebookTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest

Prečítajte si aj ďalšie naše články:

Tipy na výlety – Dovolenka Kalábria, Sicília, Južné Taliansko Dovolenka v Taliansku – autom a s deťmi Dovolenka v Taliansku – po stopách Jamesa Bonda a Georga Clooneyho!

Komentáre

 1. Spidy

  pekny clanok a hlavne pravdivy, kedze som takmer vsetky niekolkonasobne navstivil. pre nas jednicka jednoznacne Cala Goloritze,kde nastastie nikto nepredava kabelky a ine smejdy a nie su tam ani konzervovi turisti. A Berchidu vsetci
  milujeme, aj ten nadherny bar v lese Su Meriaclu.

  1. DpM Autor článku

   Ďakujeme veľmi pekne za komentár, aj za odporúčanie vašej dovolenkovej top pláže na Sardínii! Majte krásny deň!

   1. DpM Autor článku

    Zdravím Natália!
    Priznám sa, že s kempami na Sardínii nemám zatiaľ osobnú skúsenosť, ale skúsila som sa pozrieť na bookingcom a je tam toho dosť na výber: http://bit.ly/1sqDfb9 = na tomto linku už máte predvybratý typ ubytovania „kempy“. (vľavo si ešte môžete vyselektovať mesto, pri ktorom sa budete nachádzať a dalsie požiadavky na ubytovanie, ak máte..)
    Pekný deň ešte!

 2. katarina

  dobrý deň, tak pekne ste to napísali, že si neviem vôbec vybrať kde by som chcela ísť. Vedeli by ste mi poradiť kde by to bolo ideálne chceli by sme biely piesok a priezračné more ale aby bola tá pláž niekde blízko hotela nakoľko máme ročné dieťatko. ďakujem :)

  1. DpM Autor článku

   Zdravím Vás Katka! Samozrejme na Sardínii je veľa hotelov, ktoré sú priamo na pláži s priezračným morom. Keďže neviem, aký rozpočet máte na dovolenku, vybrala som viac zájazdov v rôznych cenových reláciách, ktoré sú blízko pláže a mohli by sa vám páčiť. Tento hotel na juhu Sardínie je v krásnej subtropickej záhrade pri nádhernej širokej pláži s jemným bielym pieskom: http://bit.ly/29MZrIO. Ďalší hotel sa nachádza uprostred píniového lesíka pri nádhernej pláži v oblasti Santa Margherita di Pula: http://bit.ly/2a3GoX5. Ak chcete dovolenku v najkrajšej časti ostrova, na Smaragdovom pobreží, tak si určite pozrite tento hotelový komplex Colonna Beach, ktorého areál končí až priamo na krásnej hotelovej pláži pokrytej bielym pieskom. Navyše, vstup do mora je pozvoľný, takže ideálne dovolenkové miesto pre rodiny aj s malými deťmi: http://bit.ly/2alc6P0. Tento hotel je z tých luxusnejších, takže aj cena tomu zodpovedá, ale vyzerá to tam vážne ako v raji: http://bit.ly/29SYBrN. A ešte posledný, vzdialený trošičku ďalej od pláže, ale zato v očarujúcom vidieckom prostredí – cca 250 m od pláže s bielym pieskom a cca 500 m od ďalšej nádhernej pieskovej pláže Isuledda: http://bit.ly/2a1JZZd. Dúfam, že som trošku pri výbere dovolenky pomohla, a že si to nádherné more užijete dosýta! Príjemnú dovolenku prajem!

 3. Nimue

  Zdravim Vas,

  perfektny clanok…Zrovna sa tam chystame a budeme byvat v meste Oristano.
  Tie najkrajsie plaze su od nas dost daleko a preto budem rada ak mi date nejake dobre typy kam ist aby nam netrvala cesta 3-4 hodiny niekde ku krasnej plazi lebo treba ratat cestu spet.. Mame radi aj pamiatky a zrucaniny.
  Velmi pekne dakujem :)

  1. DpM Autor článku

   Dobrý deň! Na pobreží pri meste Oristano sa nachádzajú tieto pláže: pláž Putzu Idu (jemnučký piesok, ale býva tam trochu veterno, preto je to ideálne pre surferov – blízko je ostrov Mal di Ventre, na ktorý sa dá urobiť výlet), pláž San Giovani di Sinis (4 km dlhá a je blízko zrúcanín antického mesta Tharros, takže to by mohlo byť pre vás celkom zaujímavé. Ďalej je blízko pláž Is Arutas a pláž S´Archittu, o ktorých píšem v druhej časti článku o najkrajších plážach Sardínie: http://www.dovolenka-pri-mori.sk/sardinia-najkrajsie-plaze/. No a ešte je tu pláž Mari Ermi s krásnym kryštáľovo čistým morom, a je tiež pokrytá malými kryštálikmi, podobne ako pláž Is Arutas. Ak chcete vidieť aj pár fotografií týchto pláži v oblasti Oristano, tak pozrite túto stránku: http://www.charmingsardinia.com/sardinia/oristano-beaches.html Príjemnú dovolenku na Sardínii prajem!

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.