Dovolenka v Taliansku – autom a s deťmi

Ktorá oblasť v Taliansku je najlepšia pre rodinu s deťmi?

Podľa skúsenosti dovolenkárov sme zostavili prehľad tých najobľúbenejších  letovísk pre rodinnú letnú dovolenku s deťmi v Taliansku – v prípade, že sa rozhodnete vycestovať  za radovánkami v mori autom.

Dovolenka v Lignano, Caorle, Lido di Jesolo či Rimini…?

 

DOVOLENKA LIGNANO

 • Lignano bývalo niekedy rybárskou dedinkou, ale kvalita dlhých pieskových pláži ho čoskoro premenila na dovolenkové mesto. Nachádza sa v oblasti Fruli Venezia Giulia.
 • Je výborné pre dovolenky s deťmi, pretože má pozvoľný vstup do mora a  ponúka rôzne zábavné aktivity. Niektorí dokonca vravia, že v Taliansku nie je ďalšie také mesto, ktoré by tak dokonale spájalo možnosti relaxu na plážach so zábavou, nakupovaním a nočnou dovolenkovou atmosférou. Medzi obľúbené zábavky, využívané dovolenkármi, patria lunaparky, návštevy zoo, alebo rôzne predstavenia v meste. Chceli by ste si počas dovolenky vyskúšať golf? Ani to tu nie je problém.
 • Čo sa týka samotného mora, v čase vrcholiacej letnej sezóny tu nenájdete všade krištáľovo čisté more – tým, že je pri pobreží plytké, a je tam veľa ľudí a jemný piesok, na niektorých miestach býva rozvírené. Pokiaľ ale idete hlavne kvôli deťom, pre ne sú pláže v Lignane výborným, bezpečným miestom na čľapkanie, navyše s ponukou zábavných animačných programov priamo na pláži. Samozrejmosťou sú plavčíci na plážach.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Lignano, dovolenka s deťmi, zdroj: www.lignanohliday.com, www.europare.com

 

 • Dospelých potešia krásne promenády plné typickej talianskej atmosféry, a dostatok reštaurácií s výbornými cestovinami a pizzeriami na výber. Možno vás prvý večer prekvapí, že o desiatej večer tam bežne stretnete na večeri a prechádzke celé rodiny aj s malými deťmi v kočíkoch – no, vyrastú z nich temperamentní Taliani :).
 • Počasie býva v tejto oblasti krásne slnečné. Prší iba zriedka, a aj keď prší, tak to býva väčšinou počas noci. Navyše, dážď tam dlho netrvá – tak ako rýchlo sa obloha zatiahne, tak rýchlo aj opäť vykukne slniečko a môžte pokračovať v dovolenkovaní. A ak zatúžite vidieť romantické Benátky, nech sa páči, sú vzdialené iba 70 km.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Výlet do Benátok

 

DOVOLENKA CAORLE

 • Je to nádherné prístavné mestečko na severe Talianska. Leží len pár kilometrov od známych letovísk Lignano a Bibione. Mestečko dýcha históriou – hlavne jeho centrum s typickou talianskou architektúrou a kultúrnymi pamiatkami, akou je napríklad turistmi veľmi obľúbená románska veža. Caorle je považované za najhistorickejšie z mestečiek náchadzajúcich sa medzi Terstom a Benátkami.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Caorle prístav, zdroj: www.urlaub-italien.it

 

 • Mesto je plné kaviarničiek a reštaurácií, kde si určite máte z čoho vybrať a každý večer si tak môžete dať jednu z vynikajúcich talianskych gastronomických špecialít. A po večeri si určite dajte zmrzlinu v niektorej z nespočetných gelaterií.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Caorle-mesto, zdroj: www.panoramio.com

 

 • Pláž je dlhá, piesočnatá, s pozvoľným vstupom do mora. Pre rodinu s deťmi je toto skutočne ideálne letovisko. Podobne ako v oblasti Lignano, je tu všade veľa atrakcií pre deti – detské ihriská, parky, aquapark, trampolíny, preliezačky, šmýkalky a takisto rôzne programy na pláži aj v meste.
 • Vrámci Caorle je odporúčaná aj časť Porto Santha Margerita – v prípade, že hľadáte ešte trošku menšiu a kľudnejšiu oblasť. Slovákov a Čechov je tam menej, cestujú tam hlavne Nemci a Taliani.
 • Mestečko je plné obchodov, takže si prídu na svoje aj dovolenkárske shopoholičky :)
 • Na záver jedna zaujímavosť, jedinečná pre toto letovisko – v Caorle sa každý rok usporiadava zaujímavá súťaž, počas ktorej majú súťažiaci za úlohu vymodelovať na kamenitej hrádzi sochárske diela zo skál. Pre turistov je táto udalosť „Živá socha“ veľmi obľúbenou, tak, ak sa tam vtedy budete nachádzať, určite sa bežte pozrieť.
 • A ak by ste mali slnenia a prechádzok po tomto krásnom meste po pár dňoch dosť, aj z tohto letoviska sa dá veľmi rýchlo dostať do Benátok.

 

    DOVOLENKA LIDO DI JESOLO

 • Ďalšie ideálne miestečko pre rodinnú dovolenku. Z Bratislavy sa tam autom dostanete za cca 6 hodín.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Lido di Jesolo, zdroj: www.falcon.rs

 

 • A potom vás čaká už len leňošenie na piesočnatých plážach jantárovej farby, prechádzky po drevených mólach, vystrájanie s deťmi v mori, či ochutnávanie talianskych dobrôt z plážových dúhových stánkov.
 • Vaše deti budú nadšené, keď ich vezmete do tunajšieho perfektného aquaparku. Prečo? Pozrite sa sami – toto je skrátka dovolenkový sen každého dieťata, alebo aj rodičov? :) – https://youtu.be/3kO2onhemYw

 

 

 • Pre dospelých je tu toho tiež dosť – lekcie windsurfingu, splav v kanoe, potápanie a športové aktivity od výmyslu sveta. A ak vás po pár dňoch dovolenkovania pláž a more omrzia, môžete sa s celou rodinkou vybrať na turistmi obľúbenú cyklotúru po okolí, blízkych lagúnach a dedinkách, popri píniových lesoch.
 • Jednou vetou – dovolenka v Lido di Jesolo je pestrá a zábavná pre každého. A to sme ešte nespomínali nočný život. Ako takmer vo všetkých talianskych letoviskách, aj tu sú obchody, kaviarne, reštaurácie, bary, gelaterie, trattorie a iné lákadlá v meste otvorené do neskorých nočných hodín. Pridajte k tomu večerné a nočné predstavenia, koncerty, ohňostroje, hudbu, festival vína a hrozna či kvetinový festival, a uznáte, že je tu naozaj tá práva dovolenková atmosféra.
 • Ak sa vám zažiada nejaký výlet, máte  naozaj krásny výber –  čaká na vás mesto Verona, veľmi blízke Benátky, alebo jazero Lago di Garda.

 

    DOVOLENKA RIMINI

Rimini je veľmi známa oblasť – preto hneď v úvode povieme, že ak neznášate veľmi plné pláže a uprednostňujete skôr pokojnejšie menšie oblasti, nebude to pravé miesto pre vás. Na druhej strane, nám ale nedalo toto letovisko nespomenúť, a to hneď z niekoľkých dôvodov:

 

 • dlhokánske pláže – až 60 km zlatistého piesku a teplého mora, čo je pre deti skvelé.

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

Pláž Rimini, zdroj: www.mylittlenomands.com

 

 • historické a kúpeľné mesto, a krásne menšie okolité dedinky dotvárajúce atmosféru toho pravého Talianska.
 • San Marino sa nachádza veľmi blízko, čo takisto pridáva tomuto letovisku na atraktivite. Mininálne na jeden deň si musíte urobiť výlet autom a vychutnať si výlet do tohto miništátu, celé si ho prejsť a pokochať sa nádherných výhľadom keď budete úplne hore. Je to naozaj skvelý zážitok. Z vlastnej skúsenosti môžeme len odporúčať!

 

dovolenka v Taliansku autom, dovolenka v Taliansku s deťmi

San Maríno, zdroj: www.blogville-emiliaromagna.com

 

 • pre mužov (a chlapcov) je tu ďalšie lákadlo – Okruh pretekov formuly 1 pri veľkej cene San Marina  je v meste Imola, čo je necelých 80km vzdialené od Rimini. Babská posádka výletu môže ostať na kávičke v San Marine, alebo pod slnečníkom v Rimini. :))

 

Dovolenka v Taliansku s deťmi – ako nájsť ubytovanie

 

Ak už viete kam do Talianska pôjdete, pre  najväčší výber ubytovania odporúčame jednoznačne overený portál booking.com. (Na tomto linku sme pre vás už na ukážku vyselektovali  Lido di Jesolo)

 • Tento svetový portál agreguje najväčší počet ubytovaní na jednom mieste za najnižšie ceny – dokonca nižšie ako priamo od hotela či majiteľov ubytovaní. Stačí si vyselektovať (v ľavej časti stránky booking.com) typ ubytovania (apartmány, dovolenkové domy, penzióny, hotely, B&B, chaty, kempy..), cenové rozpätie, vybavenie, dokonca hodnotenia hostí a ďalšie vaše podmienky.

 

 • Ďalšou možnosťou je pozrieť sa na aktuálne najvýhodnejšie a najpredávanejšie ubytovania v Taliansku pri vlastnej doprave od viac ako 300 slovenských cestovných kancelárií, ktoré zhromažďuje Invia na jednom mieste – s garanciou najnižšej ceny:

 

tal invia

 

 

 

Páčil sa vám článok? Dajte mu like alebo sharujte s priateľmi! Ďakujeme & krásnu dovolenku prajeme!

 

 

Prečítajte si aj ďalšie naše články:

Sicília a jej najkrajšie pláže: pokračovanie rebríčka TOP 15 na juhu a západe ostrova! Dovolenka Kalábria – Naše zážitky z južného Talianska Tipy na výlety – Dovolenka Kalábria, Sicília, Južné Taliansko

Komentáre

 1. Milan

  Veľmi užitočný prehľad najobľúbenejšej turistickej destinácie našej rodiny :-)

  Snáď by som len doplnil, že medzi Caorle a Lido di Jesolo sa nachádza ešte jedno turistické mestečko – ideálne pre rodiny s menšími deťmi. Volá sa Eraclea Mare a vyznačuje sa najmä neuveriteľným pokojom, pieskovými plážami a nádherným borovicovým lesíkom, cez ktorý sa k moru ide…

  1. DpM Autor článku

   Ďakujeme pekne! Mestečko Eraclea Mare sme minulý rok zmonitorovali, je skutočne krásne, najdôležitejšie informácie a tipy zrekapitulujeme do článku. Prajeme vám, aby ste mali krásny a dovolenkový aj rok 2016, veľa oddychu a slnka, možno opäť počas dovolenky v Taliansku, možno inde :)!

 2. Finko4

  Boli sme na Lido a Eraclea Mare ale môžem poveedat ze viac sa nam pacilo na Eraclea Mare. je to pre mlade rodiny lepšia destinácia. určite neolutujete taku dovolenku. neni tam vela hluku pokojne. proste relax

 3. Pingback:Čo treba vidieť v Ríme 11 skvelých tipov! | DOVOLENKA PRI MORI

 4. Pingback:Dovolenka v Kalábrii 2015 – Naše zážitky z južného Talianska | DOVOLENKA PRI MORI

 5. Daniela

  v Lignane som bola v roku 2000 na stužkovej a bolo tam uplne super a fakt je to aj super letovisko pre deti je tam nízučke more,pokojné žiadne veľké vlny,boli sme tam vtedy v septembri a pod 30stupnov nebolo ani raz,dufam ze sa mi tam, podarí ešte vratit aspon raz

  1. DpM Autor článku

   Zdravím Vás! Ďakujem za váš komentár a užitočné informácie aj pre ostatných dovolenkárov. Hlavne tie vysoké teploty ma trošku prekvapili – pozitívne :) ja som tam v semptembri na dovolenke nikdy nebola. Pre september si aj kvôli počasiu vyberám iné destinácie, ktoré sú viac na juhu talianska, nech mám istotu tepla :). Ale vidíte, aj severné Taliansko vie prekvapiť :)

 6. Marian

  Aj mi sme vlani boli v Eraclea Mare od 4.6 do 11.6 a bolo strasne teplo okolo 35 C. Paradne ubytovanie, pre deti atrakcia- premavajuci vlacik az k moru.
  Tento rok ideme do Talianska znova ( chodime iba do IT) a to Marina di Bibbona. Nachadza sa medzi Livornom a Grossetom a je to vlastne Toskansko. Takze more, nadherne stredoveke dedinky a mesta a navsteva Rima a Vatikanu.

  1. DpM Autor článku

   Super, ďakujeme za skvelý tip! Priznám sa, že Marina di Bibbona nepoznám, aj keď sa teda po tom Taliansku motáme dosť často :), ale pri najbližšej príležitosti si to pôjdeme pozrieť. Majte sa pekne a peknú dovolenku prajem! Buon viaggio! ;)

 7. Marian

  Zdravím, tento rok ideme do Rimini, do tych dlhych plazi. Mal som naplanovani Rím, ale mala ma iba 4 roky a asi by to este nezvladla, tak som hladal naslepo nieco blizsie, objavilo sa mi Rimini, tak som nasiel tam ubytovanie. Dufam, ze budeme spokojny, pojdeme pozriet San Marion, mozno aj zabavny park Mirabilandia. Ostatnim zelam tiez peknu dovolenku v Taliansku a stastny navrat domov.

  1. DpM Autor článku

   Zdravím Vás! Super, držím palce a prajem vám nech máte po celý čas krásne počasie, aby ste si mohli užiť aj more, aj výlety v okolí. Želám vám, aj celej rodinke príjemnú dovolenku! Ak sa vám bude chcieť, budeme sa tešiť, ak nám po návrate napíšete niečo z vašich dovolenkových zážitkov.

Odpovedať

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená.