zájazd do Ríma

Zájazd do Ríma – recenzia, po ktorej budete chcieť odletieť ešte dnes!

Uvažujete o výlete do mesta, do ktorého vedú všetky cesty? Nájsť dobrý zájazd do Ríma nie je až také jednoduché, ako by sa mohlo zdať. Sama som predtým, ako sme sa do toho históriou nasiaknutého mesta vybrali, prešla viacero ponúk a nevedela som sa vôbec rozhodnúť. Nakoniec som si vybrala viac menej čisto intuitívne letecký pobytový zájazd do Ríma od spoločnosti Pelikan.

Nemala som s nimi predtým žiadnu skúsenosť, ak si odmyslím nákupy leteniek. Vlastne som ani netušila, že ponúkajú aj takého zájazdy do svetových metropol a ako som neskôr zistila, tak dokonca aj klasické dovolenky a zájazdy k moru. Ale o tom nie je tento článok :).

zájazd do Ríma recenzia

Last minute zájazd do Ríma – naša skúsenosť

Približne mesiac pred naším výročím svadby som na ich stránke objavila ponuku  4 dňových pobytových zájazdov v obľúbených európskych mestách na výlety… Barcelona, Lisabon, Rím, Paríž, Budapešť, Praha a rôzne iné. Samozrejme, ja ako nekonečná milovníčka Talianska, som hneď klikala na Rím :), a našla som tam ponuku za 239€ v 3*hoteli.

V cene bolo ubytovanie s raňajkami, spiatočná letenka vrátane palivových a všetkých ostatných poplatkov a zabezpečený transfer z letiska.

Na výber bolo niekoľko možností, myslím dátumových (vždy od piatka do pondelka). Cena bola až podozrivo výhodná, dátumovo to vyšlo na naše výročie, tak som si povedala, že to riskneme. Zaujali ma totiž fotografie hotela, ktorý som ale pre istotu ešte pred objednaním skontrolovala na stránke tripadvisor.com a booking.com, či je podľa recenzií a skúseností ostatných v poriadku.

rim ubytovanie

Toto určite odporúčam pozrieť vždy, keď hotel nepoznáte. Predídete tak možného rozčarovaniu. Tento hotel, ktorý ponúkali na pelikane, bol OK, takže som zájazd objednala.

Pred výletom som ešte prešla pár zahraničných cestovateľských blogov a vypísala si tipy a rady, čo vidieť v Ríme a nenechať si ujsť. Do Ríma sme totiž išli vtedy úplne prvý krát.

zájazd do Ríma Piazza di spagna

Už sme aj stihli šťastne vrátiť, a komu sa nechce čítať do konca, tak len napíšem, že… veeeľká spokojnosť. Určite si niečo podobné ešte zopakujeme. :)

A kto chce detaily, tak nech sa páči…

Zájazd do Ríma – detaily výletu

Let bol cez Ryanair. Na letisku v Ríme nás už čakal autobus, ktorý nás zobral na hlavnú stanicu – Termini. Do hotela sme sa odtiaľ dostali celkom rýchlo metrom – bez ďalšieho prestupu, vystúpili sme na stanici Cornelia a odtiaľ sme išli peši ešte asi 15 minút.

Hotel sa volal Domus Pacis v časti Torra Rosa Park a vyzeral takto:

zajazd do Rima, hotel
zájazd do Ríma, ubytovanie v Ríme
zájazd do Ríma, ranajky
zajazd v Rime
zajazd do Rima, izba v hoteli

Nachádza sa v blízkosti najväčšieho rímskeho parku Villa Doria Pamphili a je obklopený krásnou záhradou.

Aj keď by sa mohlo zdať, že je vzdialenostne dosť ďaleko od historického centra, asi tak 10 minút od brán hotela je zastávka autobusu.

Večer pri malej premávke to trvalo z mesta do hotela len 15 minút, cez deň do 25 minút. Zastávka je asi tak 10 metrov od brán hotela. My sme chodili autobusom č. 881, ktorý nás zaviezol na zastávku Via Paola, čo je hneď vedľa Castel Sant Angelo, asi tak 5 minút peši od nášho obľúbeného námestia v Ríme, Piazza Navona.

zajazd do Rima, piazza navona

Navyše Vatikán a moju obľúbenú časť Trastevere sme mali takisto blízko, boli necelé 3 km od hotela.

Celkovo teda hodnotím výborne, za tú naozaj skvelú cenu to bolo ubytovanie nad očakávanie a takisto oceňujem zabezpečený odvoz z letiska.

Nové ponuky zájazdov do Ríma

Momentálne už konkrétne túto ponuku na stránke nemajú, ale stihla som už samozrejme poprezerať čo majú nové, keby sme sa náhodou doma nudili :). A táto fotka ma dostala!!! Raňajkovať pri takomto výhľade na Rím je sen…

Cena a detaily zájazdu do Ríma v tomto hoteli

Zájazd sa dá vybrať 3-5 dňový a v cene je:

  • obojsmerná letenka vrátane všetkých poplatkov,
  • doprava do a z hotela,
  • ubytovanie v hoteli Albergo del Sole (nachádzajúci sa len 5 minút peši od najkrajšieho námestia v Ríme, Piazza Navona), a
  • talianske raňajky (takže tipujem sladkosti od výmyslu sveta… pre nich je typické dať si kávu, džús a sladučký croissant.)

Cena zájazdu je od 199 € za 3 dňový výlet v septembri a októbri, a 239€ v auguste).  5 dňový zájazd do Ríma v tomto hoteli je od 299€ v septembri a októbri a od 349€ v auguste. 

Detaily ponúk priamo na ich stránke sa vám zobrazia keď kliknete sem:

Verím, že pre vás moja recenzia bola užitočná, a že si aj vy dobre vyberiete a budete mať rovnako pozitívnu skúsenosť a nádherné spomienky na výlet v Ríme, ako som mala aj ja.

Ak sa vám článok páčil, podporte ho prosím svojím lajkom!

Doplnenie článku:

Po tomto výlete som bola v Ríme ešte niekoľkokrát a spoznala som toto živé mesto s úžasnou atmosférou zasa o trošku viac. Ak si o tom pred vaším odletom do Ríma chcete niečo prečítať, tak tu sú ďalšie články:

Rím a pamiatky, ktoré treba vidieť… Toto je 16 najkrajších!

Čo treba vidiet v Ríme – 11 skvelých tipov!

A tu sú 2 články od mojej sestry, ktorá je tiež veľkou milovníčkou tohto výnimočného mesta. Toto napísala po jednom z výletov v Ríme, ktorý bol úplne iný, ako keď si ho vychutnávame ako bežní turisti. Sprevádzal ju ním totiž jej kamarát, rodený Riman ktorý jej pripravil víkend, na ktorý sa nezabúda…

Tajné tipy, ako si užiť nezabudnuteľný víkend v Ríme!

Člnkovanie vo Villa Borghese, najlepšia pizza a káva v meste a ďalšie super tipy, čo zažiť v Ríme!

Podobné články