ubytovanie v Ríme tipy

Ubytovanie v Ríme za super cenu… Vyberte si z TOP 12 tipov!

Plánujete výlet do večného mesta a hľadáte vhodné ubytovanie v Ríme? Nechajte sa inšpirovať týmto zoznamom 12 tipov v rôznych cenových úrovniach. Nájdete medzi nimi pár lacných ubytiek v Ríme – samostatné izby s vlastnou kúpeľňou, ale aj celé byty na prenájom v tých najlepších lokalitách s pešou dostupnosťou do centra.

Čo však majú všetky tieto tipy na vybrané ubytovania v Ríme spoločné, je výborné hodnotenie od hostí, ktorí ich vyskúšali pred vami. Takže vám po príchode nehrozí žiadne nepríjemné prekvapenie a môžete si rovno potom čo sa ubytujete, ísť pokojne užívať a nasávať atmosféru tohto úžasného mesta…

ubytovanie v Ríme - tipy na konkrétne izby a byty na prenájom

Tipy na ubytovanie v Ríme – mojich TOP 12

Prvých 5 tipov som vyberala pre všetkých, ktorí nechcú počas dovolenky minúť veľa a možno chcú len využiť akciové letenky a odskočiť si do Talianska na predĺžený víkend. Veď niekedy stačí len na chvíľu „vypadnúť z domu“, poprechádzať sa na krásnych miestach, dať si čerstvo upečenú pizzu od pravého „pizzaiola“, ako ich tu nazývajú, a hneď je život zas nádherný :).

Inak, ak chcete vedieť, kde si vychutnáte tú najlepšiu pizzu či caffè, alebo kde sa môžete člnkovať v nádhernom parku blízko centra, ale aj ďalšie tipy čo vidieť a zažiť v Ríme, odporúčam prečítať si článok nabitý tipmi od mojej sestry:

Rím tipy

Ale vráťme sa k prvým konkrétnym tipom na ubytovanie v Ríme, za ktoré naozaj neminiete veľa. Týchto prvých 5 možností je od 200€ do cca 280€ spolu za 2 osoby na 3 noci v letnom období:

Lacné ubytovanie v Ríme

1. samostatná izba s kúpeľnou polhodinku peši od Vatikánu

Prvým tipom na lacné ubytovanie v Ríme je samostatná izba s vlastnou kúpeľnou v penzióne Prati Comfort. Od najbližšej stanice metra s názvom Ottaviano, čo je priamo pri Vatikáne, je vzdialené 1,4 km.

Každá izba disponuje klimatizáciou a free wifi. Ani prípadný neskorý príchod nie je problém, keďže sa do penziónu dostanete samoobslužným systémom otvárania.

Hodnotenie je 8,3 z 10 – na základe 440 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: od 200€-220€/spolu za 2 osoby a závisí podľa izby, ktorú si vyberiete.

My sme zvolili 3 noci v dátume od 30.8. – 2.9 a zobrazila sa nám táto cena. K dispozícii sú ešte rôzne termíny. Samozrejme, čím skôr ubytovanie vyberáte, tým je lacnejšie.

Vy si navoľte dátum, aký len chcete a ceny sa vám zobrazia. To píšem pre všetkých, ktorí nie ste ešte v bookingu zbehlí, aby ste sa rýchlo zorientovali…

Celú ponuku a ceny nájdete po kliknutí na tento link:

2. samostatná izba s kúpeľnou blízko metra – do polhodinky od centra Ríma

Penzión Guest’s Heaven sa nachádza v štvrti Nomentano v Ríme, 5 minút peši od stanice metra Sant’Agnese Annibaliano, odkiaľ sa dostanete k hlavným pamiatkam Ríma do pol hodiny.

Oblasť je tichá, bezpečná, plná reštaurácií a barov. Všetky izby disponujú vlastnou kúpeľnou a klimatizáciou. Lokalita, ale aj personál na čele s majiteľom Simone sú vynikajúco hodnotení. Ak potrebujete, vedia vám zariadiť aj transfer z/na letisko. Všetky recenzie nájdete priamo na stránke.

Hodnotenie je 9,2 z 10 – na základe 1 197 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: od 200€/spolu za 2 osoby

3. samostatná izba s kúpeľnou v historickom dome – Pigneto

Ďalším tipom na ubytovanie v Ríme je samostatná izba s vlastnou kúpeľnou v štýlovo zariadenom byte. Nachádza sa v historickom bytovom dome v prostredí typickej rímskej záhrady s atmosférou takmer ako z filmu. Poloha je úplne skvelá, keďže stanica metra Pigneto je vzdialená len 450 metrov.

Hodnotenie je 9,5 z 10 – na základe 410 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: 245€/spolu za 2 osoby s raňajkami.

Cena závisí od typu izby, keďže je ich v byte viac na výber.

4. krásna samostatná izba s kúpeľnou – Athena Guest house

Mojím štvrtým tipom je samostatná izba v Athena Guest house, ktorá ma oslovila nielen výborným hodnotením, ale najmä príjemným a vkusným zariadením s umeleckým šmrncom. Pozrite si fotogalériu všetkých izieb v tomto „penzióne“.

Lokalita Prati je takisto veľmi dobrým východiskovým bodom pre spoznávanie Ríma. Na najbližšie metro Ottaviano vám to bude trvať len 10 minút peši. Ale ak chcete, do Baziliky sv. Petra alebo na známe námestie Piazza del Popolo sa môžete vybrať aj prechádzkou. Obe tieto atrakcie sú vzdialené približne 1,6 km od ubytovania.

Hodnotenie je 8,8 z 10 – na základe 226 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: od 260€/spolu za 2 osoby s raňajkami v spoločnej jedálni.

Cena závisí od typu izby, keďže v byte sú 4 na výber.

5. samostatná izba s kúpeľnou v Rome Lux House – polhodinu peši od Kolosea

Posledným tipom na ubytovanie v samostatnej izbe s vlastnou kúpeľnou v tzv. Guest house -zdieľanom 3 izbovom byte, je Rome Lux house. Rovnako ako na predošlom ubytovaní, aj tu sa mi páči moderné, s citom vybrané zariadenie, útulná atmosféra a komfort takmer ako v hoteli.

Lokalita takisto výborná, zastávky autobusov a 2 staníc metra sú do 10-15 minút peši. Najbližšie metro je vzdialené 750 metrov. V prípade, že máte radšej prechádzky, ku Koloseu vám to bude trvať niečo vyše polhodinky.

Hodnotenie je 9,5 z 10 – na základe 279 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: od 280€/spolu za 2 osoby.

Aj keď píšem, že som vyberala lacné, nie sú to samozrejme tie úplne najlacnejšie ubytká, aké sa dajú v meste nájsť. Ja si totiž vždy ešte pred samotným výberom na bookingu zaškrtnem priemerné hodnotenie vyššie ako 8. To je dôvod, prečo sa mi tie úplne najlacnejšie možnosti ani len nezobrazia.

Preto, ak naozaj hľadáte niečo vyslovene „len na prespanie“ za pár eur, zadajte na bookingu len váš termín a zoznam ponúk si následne nechajte zotriediť od najnižšej ceny.

Všetky ponuky ubytovania v Ríme rôznych úrovní – od samostatných izieb, apartmánov a celých bytov ponúkaných overenými súkromnými prenajímateľmi už od 9€ na noc, až po hotelové izby si môžete prezrieť po kliknutí na tento obrázok, kde si môžete navoliť požiadavky, aké vám vyhovujú – cena za noc od/do, hodnotenie, lokalita, vybavenie ubytka, atď.

rim ubytovanie

Ubytovanie v Ríme – tipy na samostatné byty na prenájom pre 2 osoby

Ak máte radi úplné súkromie, nasledujúcich 7 ponúk bude presne pre vás:

6. celý apartmán – penthouse s terasou a panoramatickým výhľadom na Rím za super cenu!!!

Začnem 50m² moderne zariadeným strešným apartmánom – penthousom s kuchyňou, kúpeľňou, ale hlavne obrovskou terasou, na ktorej si môžete vychutnať nádherný panoramatický výhľad na Rím a romantický pohľad z výšky na typické strechy kostolov a bazilík.

Viem si tu predstaviť vychutnávať raňajky a prvú rannú kávičku predtým ako sa vyberieme na výlet do mesta, poobedňajšiu siestu na lehátkach alebo večer pohľad na vysvietené mesto s pohárom dobrého talianskeho vínka v ruke…

Spojenie do centra mesta je zabezpečené autobusovými linkami v blízkosti bytu, ktorými sa do epicentra diania v Ríme dostanete za približne polhodinku.

Hodnotenie je 9,6 z 10 – na základe 39 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci /napríklad koncom augusta/: 350€/spolu za 2 osoby.

Voľné termíny nájdete tu:

7. menší byt na prenájom v Ríme v Trastevere – na skok od centra

Ak chcete mať tie najkrajšie pamiatky v Ríme v pešej dostupnosti, a zároveň bývať vo štvrti, v ktorá je krásne romantická, ale aj plná života, odporúčam moju naobľúbenejšiu časť – Trastevere. Od centra Ríma ju oddeľuje v podstate len pár krokov po moste cez rieku Tiber.

Napríklad tento samostatný krásny loft s pôvodnou klenbou, s vlastnou kúpeľnou a kuchynským kútom je ako stvorený na spoznávací predĺžený víkend.

Námestie a slávny trh s úžasnou atmosférou Campo dei Fiori je od neho vzdialený len 550 m. Na obed či večeru na najkrajšom námestí v Ríme – Piazza Navona, sa môžete takisto vybrať peši, pretože je vzdialené necelý kilometer.

A takto by sme mohli pokračovať ďalej: Sant’Angelo – 1,3 km, Forum Romanum – 1,5km a dokonca aj naslávnejšia fontána všetkých čias, Fontana di Trevi, je dostupná z bytu peši – 1,7 km.

Hodnotenie je 9,5 z 10 – na základe 6 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci /napríklad koncom augusta/: 406€/spolu za 2 osoby.

Voľné termíny nájdete tu:

8. byt na prenájom v Ríme v srdci Trastevere

V Trastevere je aj môj ďalší tip – samostatný 30 m² apartmán na 2 poschodí historickej budovy /bez výťahu/. Okrem kuchynského kúta a kúpeľne je vám k dispozícii práčka a bezplatné wifi. A dovolené sú dokonca aj domáce zvieratá, ak náhodou nejaké máte…

Byt sa nachádza v samotnom srdci Trastevere, len 250 m od krásneho námestia Piazza di Santa Maria in Trastevere.

Rovnako ako z predchádzajúceho bytu, aj z tohto máte väčšinu atrakcií, ktoré budete chcieť v Ríme vidieť, doslova na dosah ruky. Aj tu platia vzdialenosti rozpísané v tipe č. 7.

Hodnotenie je 9,2 z 10 – na základe 13 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci /napríklad koncom augusta/: 399€/spolu za 2 osoby.

Ubytovanie v Ríme - tipy kde sa ubytovať v krásnej časti Trastevere

Aj takéto malebné zákutia nájdete v Trastevere. Toto je Antica Osteria Rugantino, kam si môžete zájsť na obed…

Ubytovanie v Ríme – tipy na samostatné byty na prenájom pre 2-4 osoby

9. Moderne zariadený 2-izbový byt na prenájom v Ríme za výbornú cenu

Tento novo zrekonštruovaný, 60m² veľký byt na prenájom s 1 spálňou, obývačkou spojenou s kuchyňou a kúpeľnou sa nachádza v blízkosti metra s výborným spojením k všetkým turistickým atrakciám.

Hodnotenie je 9,6 z 10 – na základe 45 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: 369€/spolu za 2 osoby – 560€/spolu za 4 osoby:

10. Samostatný apartmán v Ríme len 550m od námestia sv. Petra

Ďalším tipom na ubytovanie v Ríme je tento príjemne zariadený 30 m² apartmán pre 2 až 3 osoby, ktorý sa nachádza v top lokalite:

  • 450 m od Ponte Sant’Angelo  – „anjelskeho mosta“
  • 550 m od námestia sv. Petra vo Vatikáne
  • 700 m od námestia Piazza Navona
  • 900 m od Campo dei Fiori
  • 1,8 km od Fontana di Trevi

Hodnotenie je 9,7 z 10 – na základe 3 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: 393€/spolu za 2 osoby – 470€/3 osoby:

11. 2-izbový elegantný apartmán na prenájom v Ríme s terasou

Predposledným tipom je samostatný, krásne zariadený, apartmán pozostávajúci zo spálňe, obývačky spojenej s kuchyňou a veľkého patia s úžasným výhľadom. Jeho rozloha je 65 m² a ubytovať sa tu môžu 2 až 4 hostia.

Lokalita je veľmi dobrá, keďže byt sa nachádza 750 metrov od vlakovej stanice Trastevere. Santa Maria Basilica je vzdialená 1,5 km. S centrom Ríma je jednoduché a rýchle spojenie verejnou dopravou.

Hodnotenie je 9 z 10 – na základe 22 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: 690€/spolu za 2 osoby – 720€/3 osoby – 770€/spolu za 4 osoby, čo je po rozpočítaní 193€ na osobu, takže stále celkom fajn cena.

12. Nádherný priestranný apartmán priamo v historickom centre Ríma s 2 balkónmi

A na záver to najkrajšie – aspoň teda pre mňa… Nádherne, dizajnovo zariadený apartmán s rozlohou 70 m². Odporúčam pozrieť si celú fotogalériu tohto bytu, pretože mňa svojím štýlom úplne dostal.

Okrem toho, aká atmosféra z neho sála, je výnimočný aj svojou lokalitou priamo v historickom centre. Väčšina hlavných pamiatok je teda v pešej vzdialenosti. Napríklad Koloseum a Forum Romanum sa nachádza len vo vzdialenosti 700 metrov a Fontana di Trevi 850 metrov!

Ubytovanie ponúka pre 2 až 4 hostí. Čo som sa však dočítala v hodnoteniach, treba počítať s tým, že sa nachádza na 5 poschodí historického domu bez výťahu.

Hodnotenie je 9,2 z 10 – na základe 104 hodnotení od hostí.

CENA za 3 noci: 780€/spolu za 2 osoby – 830€/3 osoby – 888€/spolu za 4 osoby, čo je po rozpočítaní 222€ na osobu

Tipy na záver – ako dostať ubytovanie v Ríme za najnižšiu cenu

1. Ubytko cez Booking rezervujte vždy cez mobil

Dôležité je pozerať booking na mobile respektíve v mobilnej aplikácii. Tam sa vám zobrazia nižšie /v niektorých prípadoch oveľa nižšie/ ceny ako pri prezeraní na počítači.

2. Ubytovanie na bookingu prehliadajte v režime inkognito

Ceny na platformách, ako je napríklad booking, sú nastavené tak, že ich zobrazenie sa prispôsobuje na základe rôznych algoritmov na každom zariadení inak. To znamená, že sa vám môže stať, že keď si to isté ubytko pozriete v pondelok, a potom ho budete vyhľadávať odznova v utorok, ukáže sa vám vyššia cena. Je to samozrejme preto, že touto aktivitou preukazujete, že máte o dané ubytko naozaj záujem.

Ako sa to dá obísť? Jednoducho tak, že si nastavíte režim „inkognito“. Ak to nezvyknete používať, a nechce sa vám s tým „trápiť“, môžete to urobiť aj jednoducho tak, že si vyhľadáte rovnaké ubytko na viacerých mobiloch (vašom, partnerovom, atď…). Následne samozrejme objednáte tam, kde sa vám zobrazí najnižšia cena :).

Akciové letenky do Ríma

Idete do Ríma úplne prvý krát? V tom prípade si prečítajte aj:

Čo treba vidieť v Ríme – 11 skvelých tipov!

DOLEŽITÉ INFO NA ZÁVER:

S majiteľmi vybraných ubytiek nemám žiadnu dohodu o sprostredkovaní, ani o tom nevedia, že takýto článok existuje. Je to len čisto môj osobný výber ubytovaní v Ríme.

Začala som na bookingu prehľadávať ubytká pre moju vlastnú potrebu, a keď už som bola vo „švungu“, tak som z toho nakoniec pripravila článok s viacerými tipmi, ktoré ma zaujali. Zodpovednosť za výber ubytka si nesie každý sám, aj keď tieto vyzerajú byť naozaj v pohode, keďže som u týchto 12 tipov prečítala takmer všetky dostupné recenzie. To pri výbere svojich dovolenkových ubytiek robím pre istotu vždy.

Ešte doporučím – v prípade, ak sú v guesthouse resp. penzióne či hoteli na výber viaceré izby/apartmány, vždy si rozkliknite názov izby pri konkrétnej možnosti /tmavomodrý text/. Zobrazia sa vám fotky toho konkrétneho apartmánu/izby. Ak je tam fotiek viac – čo znamená, že z rovnakej „úrovne“ ubytovania ponúkajú viacero izieb, môžete napísať cez booking priamo majiteľovi, aby ste si boli istí, ktorú presne izbu dostanete.

Verím, že vám moje tipy na ubytovanie v Ríme, aj to ako ho kúpiť za čo najnižšiu cenu, pomôžu pri plánovaní výletu. Ak ste v Ríme ešte neboli, tak sa máte na čo tešiť! Je to „amore a prima vista“ – láska na prvý pohľad!

Ak sa vám článok páčil, potešíte ma každým lajkom či zdieľaním!

Ďakujem, Oli! ♡

Podobné články